Ile osób przyszło na sobotni marsz? Doskonale widać to na tym filmiku [NAGRANIE Z DRONA]

Choć policja, urząd miasta i organizatorzy podają sprzeczne informacje na temat tego, ile osób pojawiło się na sobotnim marszu KOD, to nagranie z drona nie pozostawia wątpliwości - ulicami Warszawy przeszły tłumy.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Pierwszą informację o licznie uczestników organizowanego przez Komitet Obrony Demokracji marszu mówiły o ok. 50 tys. uczestników. Taką informację podało stołeczne Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. Później sam organizator potwierdzał te dane i zaznaczał, że wg. innych źródeł demonstrujących mogło być nawet 70 tys.

Tymczasem dzień po marszu policja podała, że zgodnie z ich szacunkami maszerujących było 17-20 tys. Niezależnie od tego, kto z liczących jest bliżej prawdy, na sobotnim marszu było więcej ludzi, niż się spodziewano. Na Facebooku udział zadeklarowało niecałe dziewięć tys. osób.

Skalę demonstracji najlepiej widać na nagraniu z drona, wykonanym przez organizatorów:Marsz w obronie demokracji from Michał Szustak on Vimeo.Wbrew temu, co pojawiało się na niektórych serwisach internetowych, nie pisaliśmy o "200 tys." ani o "500 tys. osób, biorących udział w marszu.

Podczas marszu przemawiał m.in. założyciel KOD Mateusz Kijowski. - Przyszliśmy tutaj, na święto demokracji, przyszliśmy, bo się boimy, mamy obawy, nie podoba nam się to, co się dzieje teraz w Polsce. Chcemy wyrazić swój obywatelski sprzeciw- mówił podczas demonstracji przed siedzibą TK.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej?
Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!