Petru kontra Pawłowicz w Sejmie. "Proszę nie walić się w łeb, jak do pani mówię"

Wpis Mateusza Kijowskiego, w którym lider KOD rzekomo zagroził zastrzeleniem Jarosława Kaczyńskiego, pochodził z fałszywego konta - tłumaczył w Sejmie Ryszard Petru. Na jego słowa ekspresyjnie reagowała Krystyna Pawłowicz. Aż lider Nowoczesnej nie wytrzymał.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Od rana prawica i kojarzone z nią portale grzmiały: lider KOD Mateusz Kijowski groził na Facebooku, że nie zawaha się "przed zastrzeleniem Jarosława Kaczyńskiego". Szef Komitetu Obrony Demokracji tłumaczył, że ktoś podszył się pod niego na Facebooku:

Drodzy Państwo padają skierowane do #KOD obrzydliwe oskarżenia, Mateusza Kijowskiego obrzucają najgorszymi obelgami,...

Posted by Komitet Obrony Demokracji on  Thursday, December 10, 2015


Sprawa trafiła na obrady Sejmu. Poseł PiS Wojciech Szarama wniósł o rozpatrzenie informacji, "która bulwersuje nie tylko Sejm, ale i całą Polskę, informacji, w której wzywa się wprost do popełnienia przestępstwa, do użycia siły, spowodowania zamachu wobec lidera partii politycznej". Wezwał do odpowiedzi Ryszarda Petru - bo "Nowoczesna" zachęca do uczestnictwa w organizowanym 12 grudnia przed KOD marszu. Petru postanowił wytłumaczyć posłom, o co chodzi.

"Czy pan wie, co to jest profil fejkowy?"

- Czy pan wie, co to jest profil fejkowy? Fejkowy to jest profil sztuczny - powiedział. - To nie ma znaczenia - wtrącił kobiecy głos.

- To ma znaczenie, ponieważ prawdopodobnie ktoś z państwa, albo z waszych zwolenników, założył ten profil. Też niedawno założono mi fejkowe konto facebookowe. Mam prośbę: żebyście nie podgrzewali atmosfery, której nie ma - mówił Petru. I zwrócił się do komentującej głośno jego słowa Krystyny Pawłowicz:- Zapraszam panią poseł Pawłowicz na demonstrację 12 grudnia o 12:00 pod Trybunałem Konstytucyjnym. Proszę nie walić się w łeb, jak do pani mówię.

Petru do PiS: Sami podpalacie

Petru wyjaśnił też, że Kijowski zapewnił go, że wpis pochodził z fałszywego profilu i "nigdy tego nie powiedział". - Odcinam się do tego typu wypowiedzi. Ale mam do państwa prośbę - Petru zwrócił się w stronę ław PiS: nie róbcie tych trollowych fejków, mam tego całą masę z państwa strony, codziennie to blokuję, w ten sposób można bardzo łatwo wywołać nienawiść w Polsce.

- Mam prośbę do pani Pawłowicz, żeby się uspokoiła, opanowała emocje - mówił dalej Petru. - Niech pani weźmie przykład z pana prezesa Kaczyńskiego: nigdy nie krzyczy. Na sali: jak baranek, wchodzi tutaj (na mównicę sejmową - red.): ogień, wraca: baranek - ocenił, a sejmowe kamery wychwyciły trwający ułamek sekundy uśmiech prezesa PiS:- Jeszcze raz: nie było takich słów, to jest fejkowy profil. Mam prośbę: tworzycie takie profile, potem rzucacie tego typu hasła. Sami podpalacie. Raz jeszcze zapraszam na pokojową demonstrację i mam prośbę: nie zepsujcie tego - zakończył Petru.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (1300)
Petru kontra Pawłowicz w Sejmie. "Proszę nie walić się w łeb, jak do pani mówię"
Zaloguj się
 • adolfxxx

  0

  czerwone koryto sie urywa ajj waaj giewalt demokrancja pookraglostolowa zagrozona aaajjj waaaj gieeeewaaalt

 • tece92a

  0

  Kryśka,jestem twy.

 • drakkainenvuko

  0

  Pan Petru, subtelny i pusty jak zawsze.

 • tekameka

  0

  knajacki język rumka

 • alef.omega

  Oceniono 2 razy 2

  Jednego tylko mi szkoda: że nie powołali Pawłowicz do Trybunału Konstytucyjnego. Zabrechtalibyśmy się na śmierć.

 • alef.omega

  Oceniono 1 raz -1

  Sądząc po zachowaniach, maciora Pawłowicz notorycznie myli salę sejmową z chlewem.

 • elemir

  Oceniono 3 razy 3

  Prawdziwy dżentelmen z tego pana.
  Kiedyś przy takim „obejściu” mógłby liczyć
  co najwyżej na robotę w jakimś podrzędnym
  wyszynku, bo w knajpie z ambicjami byłaby
  z tego awantura, albo mordobicie/strzelanina.
  Dzisiaj przy radosnym poparciu mediów
  ten pan wyrasta na trybuna ludowego ;).

 • rita57

  Oceniono 1 raz -1

  Myślę , że Swetru i jego te puste POsłanki robią straszną wiochę swoim stylem zachowania i sPOsobem wyrażania się. Gdzie tu nowoczesność? Kupa chamstwa i dziadostwa kulturowego.

 • zywczanin

  Oceniono 1 raz -1

  Należało się temu babolowi - może nie w łeb - ale w głowę - aczkolwiek trudno ją podejrzewać by w tej części ciała - będącej siedzibą dla mózgu - można było nazwać inaczej niż to pan Petru zrobił.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX