Marian Kowalski zwołuje kontrdemonstrację "Anty-KOD?. "Nie dopuścimy do Majdanu w Warszawie"

"Naszym celem jest zniechęcenie organizatorów "manifestacji KOD-u" i stawienie im biernego oporu? - pisze na Facebooku Marian Kowalski i zwołuje na sobotę przed Trybunałem Konstytucyjnym kontrmanifestację.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

W sobotę przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego odbędzie się protest organizowany przez Komitet Obrony Demokracji (KOD). "Ta manifestacja będzie wspólnym wyrażeniem obywatelskiego protestu w obronie demokracji w Polsce różnych środowisk" - piszą organizatorzy.

Idea protestu nie spodobała się Marianowi Kowalskiemu, który już kilka dni temu zapowiedział na Facebooku, że wraz z Narodowcami RP i Narodowym Świtem "stanie w obronie suwerenności Ojczyzny" i zablokuje sobotnią demonstrację. Jego zdaniem ta "nieformalna koalicja od PO przez Nowoczesną, PSL i lewicę zamierza w imię obcych interesów wyprowadzać swoich zwolenników na ulice celem destabilizacji państwa".

"Nie dopuścimy do zainstalowania Majdanu w Warszawie" - zapowiedział Kowalski , wzywając "prezydenta i rząd do zdecydowanej rozprawy z siłami zdrady i anarchii".

Poseł Ryszard Petru wezwał swoich zwolenników do wyjścia na ulice w obronie demokracji. Pretekstem jest spór o Trybunał...

Posted by Marian Kowalski on  Saturday, December 5, 2015


"Stawimy bierny opór"

Kowalski założył na Facebooku wydarzenie, zapraszając na swoją manifestację. "Spotykamy się w sobotę o godzinie 11 na przeciwko Trybunału Konstytucyjnego. Naszym celem jest zniechęcenie organizatorów "manifestacji KOD-u" i stawienie im biernego oporu" - napisał. Zachęcił też uczestników do zabierania ze sobą biało-czerwonych flag, transparentów oraz "wszelkiej maści przeszkadzajek i zagłuszaczy".

Marian Kowalski startował w tegorocznych wyborach prezydenckich jako kandydat Ruchu Narodowego. Zdobył 0,8 proc. poparcia. We wrześniu wystąpił z Ruchu. Kowalski jest działaczem politycznym i społecznym od przeszło 20 lat. W 1992 r. wstąpił do Ruchu Trzeciej Rzeczypospolitej, a rok później - do Unii Polityki Realnej, której był członkiem przez kilkanaście lat. W 2010 r. związał się z Obozem Narodowo-Radykalnym; pełnił funkcję jego rzecznika prasowego.

W rywalizacji o fotel prezydenta Lublina w ubiegłym roku uzyskał 3,05 proc. poparcia, a w wyborach do sejmiku wojewódzkiego zdobył 2366 głosów. W ubiegłorocznych wyborach do europarlamentu, stojąc na czele listy Ruchu Narodowego, uzyskał 5706 głosów.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (497)
Marian Kowalski zwołuje kontrdemonstrację "Anty-KOD?. "Nie dopuścimy do Majdanu w Warszawie"
Zaloguj się
 • Rafal Niew

  0

  Przypadkiem trafiłem na tą lewacką stronę.Jak czytam te "żydoskie" komentarze komentarze to mi sie rzygać chce. Frajerstwo

 • Jacek Pietruczuk

  Oceniono 1 raz -1

  KOD - (komitet obrony demokracji) to jest niewłaściwe tłumaczenie skrótu. Właściwe powinno być KOMITET OBRONY DYKTATURY. Dlaczego - ponieważ demokracja polega na rządzeniu i stanowieniu prawa przez demokratycznie wybranych do sprawowania władzy ludzi. Wybrani byli w wyborach demokratycznych - gdzie uzyskali większość i dzięki temu mają mandat do sprawowania władzy. Gwoli ścisłości nie należę do żadnej partii czy ruchu politycznego. Przez poprzednie osiem lat PO z PSL stanowiła ustawy jakie chciała i rządziła jak chciała bo takie miała prawo po demokratycznych wyborach. Dziś każdy kto mówi że broni demokracji jest kłamcą na usługach opozycji. KOD nie ma nic wspólnego z obroną demokracji. Demokracjia polego na tym że po demokratycznych wyborach mają szansę na dobre zmiany w kraju. Za cztery lata nawet już nie całe wszyscy niby obrońcy demokracji będą mogli zagłosować na swoich ulebieńców i zmieni się może obóz rządzący, A dziś trzeba umieć uszanować demokratyczne wybory i dać szansę na dobre zmiany bo to co dziś robią niby broniąc demokracji to niszczą wizerunek polski na arenie międzynarodowej i robią krecią robotę dla polski - nie dla rządzących. Wstyd mi za to co robicie - nie umiecie myśleć samodzielnie.....

 • klikkre

  Oceniono 2 razy 0

  ta łysa pała rozumem nie grzeszy, ale tym razem trafiła w punkt: przy tych rządach Majdan zbliża się wielkimi krokami.

 • Wacław Mar

  Oceniono 2 razy 0

  Marian Kowalski, pierwsze słyszę . To taki führer tylko w kieszonkowym wydaniu ?

 • kubammikusinski

  Oceniono 2 razy 0

  patrzac na fizjonomie tego "czegos" to mysle ze iq u srednio inteligentnego szympansa jest wyzsze.ale co napawa mnie strachem to 99%fizjonomii pis-owskichjest takich.a ja dalej marze zeby Polska rzadzili ludzie madrzy i inteligentni.

 • Oceniono 2 razy 0

  Na Bialoruś to niech idą ci co mieli kiedyś czerwone książeczki , a rezystory czyli oporniki niech zostawią w spokoju , bo nie jesteście z tej bajki.

 • Beata Kobierska

  Oceniono 2 razy 0

  Dołączajcie do KOD nie zapomnijcie oporników czyli rezystorów wsadzić sobie do czerwonej książeczki , proletariusze wszystkich partii łączcie się.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX