Ministerstwo chce zmian: Koniec z celami miłości i intymnymi widzeniami w więzieniach

Ministerstwo Sprawiedliwości planuje ukrócić przyjemności skazanych w więzieniach. Chce również skierować ponad połowę więźniów do przymusowego zatrudnienia - informuje RMF FM.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Resort chciałby stworzyć więzienną siłę roboczą, która byłaby do dyspozycji samorządów. Powiaty i gminy zgłaszałyby zapotrzebowanie na więźniów do prac interwencyjnych przy budowach dróg, chodników czy remontach. Skazani mieliby również pomagać osobom starszym, chorym i niepełnosprawnym.

Koniec z przyjemnościami

Jak informuje RMF FM, z więzień miałyby również zniknąć atrakcje i udogodnienia, z których korzystają skazani. Reporter RMF FM usłyszał od przedstawiciela resortu sprawiedliwości, że znikną tzw. cele miłości i widzenia intymne. Więźniowie mają też stracić dostęp do telewizorów i odtwarzaczy DVD. - Pobyt w więzieniu nie ma być przyjemny - powiedział urzędnik.

Nad projektem pracuje wiceminister Patryk Jaki wraz ze swoim zespołem. Szczegóły mamy poznać na początku 2016 roku.

Jak wygląda życie za kratami więzienia? O tym przeczytasz w książce Rinkego Rooyensa >>Chcesz wiedzieć więcej i szybciej?
Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (753)
Ministerstwo chce zmian: Koniec z celami miłości i intymnymi widzeniami w więzieniach
Zaloguj się
 • Bartosz Mróz

  0

  Ale Jeszcze zapomnieli wymienić również osoby niewinne które siedzą tutaj za nic (bo bezużyteczni) albo z powodu choroby polskiego prawa (Typowe: Żeby nie szkodzić w życiu a mieć co własne z instynktów.) - Przykład: Jeden z nich pobył bez winy od siedmiu lat a tu pomylili się. (Reportaż w pełni dostępny więc nie będzie z tym problemu...)
  Z pierwszej strony to jednak dobrze wg. Sprawiedliwego prawa. - "Kto nie ryzykuje ten nie je",Bo "Chłosta to chłosta"
  ale z drugiej strony jak się wszystko nie naprawi "od A do Z" przy 38mln. to budzi we wszystkim wątpliwość wobec osób które nikomu jeszcze nie szkodziły wewnętrznie. - I to nie bez powodu.

 • 0

  więzienie powinno być karą ,a nie sanatorium, praca , praca na rzecz kraju, słyszałam ,że teraz lepiej mieć wyrok 3 lata jak się jest bezdomnym i bez pracy, tak nie może być, kara musi byc adekwatna do czynu a nie do pokoju miłości

 • kocurimysza

  0

  No wreszcie ktos przyszedl po Rozum do Pustej glowy .

 • observanto

  Oceniono 1 raz 1

  Teraz wiem dlaczego PO I Komorowski Bronisław mieli w więzieniach i aresztach poparcie 95 %!

 • kkrakowianka

  Oceniono 1 raz 1

  Wydaje Wam się, że do aresztu trafiają sami winni, mający coś na sumieniu? Nasze państwo jest kompletnie niewydolne pod tym względem. Ci co rzeczywiście mają za co, nie siedzą, bo mają na adwokatów. Oczywiście siedzą też i tacy, których bym się bała spotkać na ulicy, ale wielu jest tam bezdomnych, psychicznie chorych i takich, którzy po prostu nie poradzili sobie w życiu. I jeżeli ktoś myśli, że takim ludziom zaostrzenie kary coś pomoże, to zapewniam że nie. Tam nie traktuje się nikogo po ludzku. Spotkałam też faceta, który dostał 2,5 roku za 250zł. Takich wyroków moim zdaniem nie da się racjonalnie wytłumaczyć.

 • krzysiozboj

  0

  Skąd tu tyle obrońców skazanych? :D Ja tam wolałbym by przestępca zapracował przynajmniej na część swojego utrzymania, jakoś nie uśmiecha mi się płacenie za luksusowy pobyt tych kuracjuszy.
  Ale jak się popatrzy na wyniki głosowania w więzieniach to ... i łatwiej zrozumieć dyskusję w tym temacie na gazeta.pl :)

 • parazyd

  0

  "Ministerstwo: koniec z seksem i telewizją za kratami"
  skreślmy z tego "za kratami" a za chwilę takie hasło stanie się aktualne

 • emerytka15

  0

  Do czasu kiedy sami tam ni trafią.

 • zewszad_i_znikad

  0

  Jak wiadomo więzienia tradycyjnie należały do miejsc, gdzie kwitł homoseksualizm zastępczy. Jeśli heteroseksualny więzień nie będzie mógł raz na jakiś czas przespać się z żoną czy dziewczyną, to całkiem możliwe, że będzie sypiał ze współwięźniem.
  Biorąc pod uwagę dziką homofobię PiS-u, nie wiem, czy taka opcja jest dla nich bardziej pożądana... Tym bardziej, że w przekonaniu wielu z nich homoseksualność jest wyuczona, więc w rezultacie ich polityka mogłaby zwiększyć odsetek gejów...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX