Orędzie prezydenta a rzeczywistość. Zobacz, jak bardzo Duda ją nagiął w 3 minutach wystąpienia

Choć Andrzej Duda w orędziu nie odniósł się do orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, a wielu komentatorów uważa, że w przemówieniu w ogóle nie było wiele treści, to prezydent i tak w te kilka minut naginał rzeczywistość pod swoją tezę. Dlatego ją prostujemy.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Teoria 1. "29 maja tego roku, gdy w Pałacu Wilanowskim w Warszawie odbierałem zaświadczenie o wyborze na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej, apelowałem, by ważne dla ustroju Polski decyzje nie były podejmowane w okresie zmiany władz państwowych, ponieważ mogą one rodzić w przyszłości wiele problemów"Teoria 2. "Sejm poprzedniej kadencji nie przychylił się do mojej prośby i dokonał wadliwego prawnie wyboru osób - kandydatów na stanowiska sędziów Trybunału Konstytucyjnego, naruszając tym samym również dobry obyczaj polityczny"Teoria 3. "To decyzje narodu i jego przedstawicieli powinny być w pierwszej kolejności podstawą inicjatyw ustawodawczych. To istota demokracji. Jestem głęboko przekonany, że dzisiejsza decyzja także zbliża nas do realizacji tego celu"Teoria 4. "Kierowałem się przy tym wolą nowo wyłonionego Sejmu, w którym Polacy pokładają tak ogromną nadzieję na naprawę Rzeczypospolitej"Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (1115)
Orędzie prezydenta a rzeczywistość. Zobacz, jak bardzo Duda ją nagiął w 3 minutach wystąpienia
Zaloguj się
 • w-andrzej52

  0

  wszyscy PO-sie, jestescie ciency. Oprocz slomy wychodzacej z waszych butow, wychodzi calkiem dobrze wychodowany prymityw i chamstwo. Tutaj nie ma sensu zadna z wami polemika, bo nie jestescie w stanie pojac prostego zdania i wasze odpowiedzi beda zawsze na tym samym poziomie.

 • candid13

  0

  SKOK na KNF

  aleście wybrali pisiorki

  szaleńców (Maciarewicz), chamów (Pawłowicz), przekrętasów (art. powyżej) i przestępców (Kamiński) i zwykłe miernoty (Kurski Gliński itd...) ...

  gratuluję... głupoty .

 • candid13

  Oceniono 1 raz -1

  Potomkowie polskich fornali myślą że świat się kręci wokół nich i czczonych przez nich dwóch skrzyżowanych desek , myślą że Europa musi pompować kasę w ten kraj, a oni w zamian nie muszą robić nic będą tylko tupać ze złością co im się podoba a co nie. Jak unia pieniążki odetnie to zostaniemy potentatem w produkcji kamieni do kiszenia kapusty i klęczników turystycznych składanych , będziecie cebulaki siedzieć na swych gumnach i skrobać gumofilce patykiem z gnoju.W styczniu Unia podejmie dalsze decyzje w sprawie sankcji nałożonych na Rosję , jak myślicie jakie będą?.Myślicie że można tylko brać bo wam się należy? Wy potomkowie polskich fornali nie wyściubiacie nosa poza swoje gumna, bo wasza chata z kraja ,sądząc po wynikach wyborów marzy wam się powrót socjalizmu i wejście z powrotem w strefę wpływów Rosji .

 • kiwaczek11

  0

  warto przy tej okazji uzupełnić argument 3 :
  1. w 2007 roku PO uzyskało 22,4% głosów
  2. w 2011 roku PO uzyskało 18,7% głosów
  licząc w ten sam sposób

 • kocisbk

  0

  Gadał ażeby gadać czyli przelewał z pustego do próżnego i zajął niepotrzebnie czas

 • Józef Sbirenda

  0

  Ja tego fircyka w ogóle IGNORUJĘ. Jak tylko pojawi się gdziekolwiek to przełączam program.

 • haber73

  Oceniono 1 raz 1

  Kiedyś była"falandyzacja prawa"Teraz jest"kaczowanie prawa"lub"dudowanie prawa"Nazwa do wyboru!

 • ugrydul

  Oceniono 1 raz 1

  S'raczyński, Rydz i Meliniak to dla mnie coś ohydnego. Jak pluskwa, karaluch, pedofil albo glista ludzka. Te kreatury zepsuły Polskę. Zaraziły ten piękny kraj swoim jadem i nienawiścią.

 • Tomasz Gorlicki

  Oceniono 3 razy -3

  To gazeta.pl jeszcze dycha? Gratuluję konsekwencji, takie manipulację pomagają wam w zaoraniu na własne życzenie. Czas sekty antypisa się skończył, nie wszyscy nadal zauważyli.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX