Komentarze (213)
Władimir Putin przemawiał w rosyjskim parlamencie. Orędzie Putina w 5 Punktach
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • eneasz7

  Oceniono 11 razy 1

  Znany imam Sulejman Kokrekski został zabity w strzelaninie ulicznej, do której doszło na ulicy Chasawjurtu w rosyjskim Dagestanie. Film z zamachu pojawił się w sieci. To już drugie zabójstwo islamskiego duchownego w tym kaukaskim regionie w ostatnim czasie.

 • tow.lenin.przyjaciel.czlowieka

  Oceniono 17 razy -5

  Pod naszymi tekstami o Rosji i Putinie pojawiała się zatrważająca liczba komentarzy, które nawoływały do przestępstw, zawierały treści rasistowskie i ksenofobiczne. Nie chcemy ich pokazywać. Nie godzimy się na naruszanie godności innych ludzi na naszym forum. Dlatego zdecydowaliśmy, że wyłączymy możliwość komentowania pod naszymi tekstami o Rosji i Putinie. Będziemy też zgłaszać do prokuratury przypadki nawoływania do nienawiści na tle rasowym, narodowościowym i religijnym.

 • mr.hell

  Oceniono 9 razy -3

  "polityka" Putinowców - 10zł za litr benzyny.

 • pepe_papa

  Oceniono 20 razy 0

  A pętla się dalej na putlerowskiej szyi sama zaciska. Muahaha!

 • kniazwitold

  Oceniono 23 razy 5

  Ropa po 43 $ - możecie prężyć muskuły kacapki, ale narazie nie macie nawet na jedzenie i ubrania.

 • jesiotr99

  Oceniono 17 razy 1

  putin che rozpętać jakąś wojnę dla bliskim wschodzie tylko po to by ceny ropy skoczyły. Inaczej żywot tego bandyckiego państwa będzie zagrożony

 • supertlumacz

  Oceniono 15 razy -3

  Idioci dla idiotów.

  Akurat z orędzia WWP wybrano 5 punktów nie mających związku z Polską; ani Polska nie zamierza się angażować w kwestii Turcji , ani nikt Polski do tego nie zaprasza. Może DT, aby pokazać że nie jest figurantem i pewne inicjatywy mogą wychodzić od niego. Podobnie mniejsza od roli Watykanu rola Polski w walce z terroryzmem i w ustalaniu cen ropy....

  Chociaż... Na forach społecznościowych pojawiają się informacje że Polska zakupiła po rewelacyjnie niskich cenach dwa tankowce ropy na Bliskim Wschodzie, jeden rzekomo od Arabii Saudyjskiej, drugi przez pośredników, mimo długoterminowych umów z Rosją. Przynajmniej jeden z nich to produkt Państwa Islamskiego.

  Panuje błędne przekonanie że USA wiedzą o wszystkim co się w Polsce dzieje i kontrolują to. Odmowa ekstradycji Romana Polańskiego dowodzi że jest inaczej.

  There are rumors in Poland that in spite of long-term agreement with Russian Federation Poland purchased recently two tankers with oil , possibly originating in Islamic State.

  The transaction may have been unknown to the USA. The refusal to extradite Roman Polanski, despite numerous requests of US Department of Justice, proves that USA are not aware of everything in Poland, as opposed to popular belief.

 • emeni

  Oceniono 20 razy 4

  Putin powinien mieć priorytety i pozamykać otwarte sprawy w Syrii i na Ukrainie a dopiero potem dop...ć Turkom - znienacka.
  Całkiem możliwe, że o czymś nie wiemy o czym on wie, bo to raczej nieemocjonalny pragmatyk, który nie lubi dużo szczekać a mało działać, tylko odwrotnie.

 • part_of_the_game

  Oceniono 16 razy 4

  To pewnie dlatego Turkish Airlines przestał latać nad Rosją i nakłada drogi w rejsach do Japonii :)

 • kniazwitold

  Oceniono 18 razy 4

  Dwóch gangsterów - turecki i sowiecki - dali sobie po twarzy na dzielni - porachunki między bandziorami to norma.

  Na koniec dnia fiutin nie osiągnął nic - "zachód" nie zniesie sankcji (po to poszedł na tą wojnę), turcja nie wybuduje jego rurociągu, turcja wybuduje rurociąg z turkmenistanu, drobił się potężnego wroga w regionie, jak będzie nadal podskakiwał to turcy zamkną mu Bosfor i się kacapia zesra - będą sobie po morzu czarnym mogli pływać na rowerach wodnych.

 • ktk6841

  Oceniono 17 razy -1

  Lotu KAL 007 z roku 1983 nie zapomnimy.
  Lotu MH 017 z roku 20114 nie zapomnimy.

 • kaliber43

  Oceniono 18 razy 2

  Cena ropy w Teksasie spadła poniżej 40USD za baryłkę. Z "imperium" rosyjskiego zostanie tylko buta durnych kacapów chcących wpływać na losy świata, a nie mogących już wpływać na swoje losy.

 • rum222

  Oceniono 15 razy -3

  Tu widać ile już w Polsce jest islamowców.

 • antypist

  Oceniono 18 razy -2

  zabawny w swojej bezsilności jest ten putlerek.
  im głośniej ujada tym tylko potwierdza, że mniej może zrobić.
  bo świat na go w d u p i e.

 • harystoh

  Oceniono 12 razy 2

  to oredzie prypomina mi pewnego morderce z wasikami z tym, ze jest krotsze

 • hen-live

  Oceniono 15 razy -3

  Jeśli to prawda że Turcja a właściwie jego rodzina handlują z terrorystami ropą to co robi zachód? A do tego obiecuje teraz Turcji przyśpieszenie rozmów o przystąpieniu Turcji do UE.Jeśli przyjmiemy Turcję do UE to popełnimy samobójstwo.

 • harystoh

  Oceniono 14 razy -2

  co ten pociapany raz go w stalinowski leb wygaduje? Co na to inne narody ktore nigdy nie zapomna zestrzelenia cywilnych samolotow przez sovietyy i rosje.? Nie strasz wolodzia bo sie zesr.....sz

 • eryk777

  Oceniono 11 razy 1

  za ural czcicielu morderców jak Stalin, Dzierżyński czy inni.
  takiś sam tylko superstar co się otacza dla niepoznakami upadłymi gwiazdami holywood.
  szpaner

 • ksiadz_ale_pedofil

  Oceniono 24 razy -2

  biedny ten putlerek.
  Turek wytrzaskał go po pysku a ten zdobył się na odwagę i pręży muskuły przed kolegami.
  kogo to obchodzi po za kacapkami?

 • cyniczne_oko

  Oceniono 40 razy 12

  Turcja zapłaci za ten samolot, to pewne. Putin nie pozwoli sobie na bycie "miekkim wackiem" wobec swojego spoleczenstwa, bo rosjanie takich nie lubia.

 • tow.lenin.przyjaciel.czlowieka

  Oceniono 19 razy -7

  Wahabici łeb podnoszą,
  GazWyb wspiera tych kutasów.
  Pomóż Putin, zgładź potwora!
  Tyś Herkules Naszych Czasów!

  :)

 • observerpl

  Oceniono 35 razy 3

  kacapia produkuje terroryzm - a nie go zwalcza - co widzieliśmy na Ukrainie.

 • supertlumacz

  Oceniono 19 razy -5

  Nie będę się poniżał do polemiki w polskojęzycznej GW. Poza tym przyznaję że jestem bardziej krytycznie nastawiony do Polaków niż Jego Ekscelencja WWP czy Patriarcha Cyryl..

  Zainteresował mnie fragment orędzia WWP dotyczący być może przyszłości tych OBU NIEGDYŚ SŁOWIAŃSKICH NARODÓW i porównanie z poprzednimi orędziami, jeszcze z okresu pierwszej kadencji

  W okresie wysokich cen ropy głównym zmartwieniem Rosji była klęska demograficzna opiewana w GW i innych polskojęzycznych mediach ku radosnemu ujadaniu korzystających z nich podludzi.

  Co się zmieniło w tej kwestii ,wg orędzia WWP?

  M.in. w rezultacie wysokiego poziomu POWSZECHNEJ służby zdrowia średnia życia WZROSŁA O 5 LAT i niedługo przekroczy 71 lat. Aby podnieść DZIETNOŚĆ kobiet, działanie programu MACIERZYŃSKI KAPITAŁ przedłużono DODATKOWO O DWA LATA , mimo że obecnie ze względu na parcie imigracyjne Rosji raczej zagraża EKSPLOZJA DEMOGRAFICZNA głównie za sprawą MILIONÓW młodych, ładnych, zdrowych Ukrainek i wykształconych Ukraińców. Przyłączenie Krymu to obecnie tylko ponad milion nowych mieszkańców FR na tamtym terenie, ale już latem 2016 będzie prawie dwa, bo znikną bariery infrastrukturalne,- wczoraj przyłączono blok 200 MW, przed świętami (prawosławnymi?) planowany drugi taki, a do lata pełna integracja z siecią FR przez gubernię kubańską).

  Oczywiście Ukraińcy i Tatarzy będą się tam mieli prawo osiedlać dopiero po Polakach.
  I teraz dochodzimy do wątku polskiego, nabrzmiałego w związku z ostatnim incydentem pomnikowym

  Jakoś nie mogę się doczytać o polskich STRATACH FRONTOWYCH , i to zarówno w kampanii wrześniowej (wiadomo tylko że rząd uciekał w kierunku na Rumunię) jak i na koniec (Polacy walczyli U BOKU...., zbrojeni, szkoleni, organizowani przez innych). Polscy bandyci ponosili straty podczas akcji terrorystycznych przeprowadzanych już po podpisaniu kapitulacji. Największą z nich było Powstanie Warszawskie, które doprowadziło do strat materialnych WIELOKROTNIE (100? 1000?) przekraczających wcześniejsze zniszczenia.

  Otrzymywane od aliantów uzbrojenie Polacy W SPOSÓB ZORGANIZOWANY przekazywali do ...walki z aliantami - odłączenie się Żydów pod dowództwem Menachema Begina od amii Andersa aby siać terror w brytyjskiej Palestynie, masowe akty terroru przeciw prosowieckiej władzy trwające do lat 50-tych które pochłonęły więcej ofiar niż straty frontowe. Połączone z prześladowaniem niemieckich autochtonów na Ziemiach Odebranych, głównie samotnych starszych kobiet które utraciły wszystkich bliskich.

  Teraz nie będzie gwałtów Polek w Polsce. Polki do 40-tego roku życia zostaną wywiezione na Daleki Wschód , a starsze i funkcjonariusze będą zaspokajać potrzeby seksualne wyzwolicieli. Wprawdzie Patriarcha niechętny homoseksualizmowi, ale seks oralny to nie seks , jak twierdzi Bill Clinton.

 • cacadux

  Oceniono 22 razy -4

  gazeto, Putin wam zapłacił za ten PR ? Czy jest jakiś inny powód że go tak propagujecie? Wielkie myśli na wielkich fotkach wielkiego rosyjskiego bohatera? Tymczasem to tępy trep wychowany w szkole KGB, trzymający za mordę swój kraj. Następca Lenina i Stalina.

 • micant45

  Oceniono 28 razy 4

  I o to chodzi żebyście nie zapomnieli. Macie zapamiętać raz na zawsze, na co sobie pozwalać nie możecie, przynajmniej wobec Turcji.

 • nowak_r

  Oceniono 11 razy -1

  Sankcje wobec EU: nie bierzemy waszego jadła, sprzedajemy wam ropę i gaz.
  Sankcje wobec Turcji: nie bierzemy waszych produktów, nie sprzedamy wam reaktorów. Sprzedajemy wam ropę i gaz.
  Na wszystkich tych sankcjach najwięcej traci Rosja, a właściwie zwykli Rosjanie.
  Kolejnym krokiem sankcji będzie zbombardowanie przez sowiecką armię głównych miast Rosji.

 • tow.lenin.przyjaciel.czlowieka

  Oceniono 20 razy -8

  Brawo Wołodia Putin - jaka szkoda, że solidaruchowo-watykańska i laskorobna Polska nie dorobiła się takiego męża stanu światowego formatu przez 25 lat styropianowej 'wolności'.

  Wpieriod Rasija!

  :)

 • roro1000000

  Oceniono 22 razy -2

  GANGSTER PRZEMAWIA!! WSZYSCY MAJA SIĘ BAĆ!!
  pierd//olony pajac, a ci ruscy co go popierają też mają nas//rane w głowach

 • Ireneusz Geb

  Oceniono 31 razy 3

  Nareszcie Putin trafił na przeciwnika ze swojej kategorii wagowej który nie trzęsie galotami. Do tej pory rozprawiał się z pierwszoklasistami a tu trafił na gościa który skończył już wszystkie szkoły i niezłe przypakował na siłowni . Trafiła kosa na kamień. Putin możne skoczyć Turkom najwyżej na parapet.

 • medycynaradziecka

  Oceniono 14 razy -4

  Skoro nie sankcje, to co? Wojna? Zestrzelenie w odwecie samolotu prezydenta? Niepokojąco dziwna jest ta wypowiedź.

 • googleon

  Oceniono 29 razy 9

  Specyficzne poczucie humoru Putina ;)

  "Putin: Allah decided to punish Turkey's leaders by making them lose their minds"

 • holidays_in_cambodia

  Oceniono 32 razy -2

  .
  Dzisiaj autarkia - jutro kanibalizm.
  Słuszna jest linia bJednej Rosji.

 • mikejar

  Oceniono 30 razy 2

  Ten glowny BANDYTA POLITYCZNY ma czelnosc nazywac kogos terrorysta a sam wprowadzil na Ukraine ,bandytow i terrorystow. Zalal KRYM , pogwalcil wszelkie prawa miedzynarodowe , doprowadza do ruiny gospodarczej ROSJE.
  Przez tego BANDYTE moze dojsc do III wojny swiatowej. Ten SCHIZOFRENIK mysli , ze caly SWIAT to KGB, ze mozna rzadzic I wszyscy beda sie bali.
  Tysiace ludzi ma na sumieniu a wszystkich chce pouczac.

  WOWKA, WEZ LODU NA GLOWE BO SIE ZAGOTOWALES

 • dante_waw

  Oceniono 60 razy 8

  Moglby jeszcze uczcic minuta ciszy zolnierzy, ktorych wyslal na Ukraine... ale zdaje sie wowczas musialby kilka godzin stac i milczec....

 • lubat

  Oceniono 17 razy -3

  Ciekawe podsumowanie:)
  Pierwsze cztery punkty, które w przemówieniu (niecała godzina) zajęły najwyżej 8-10 minut, a sprawy gospodarki, szkolnictwa, ochrony zdrowia, sądownictwa i parę innych, które zajęły resztę czasu, Gazeta zbyła (częściowo) jednym punktem nr 5.

 • panamarcina2

  Oceniono 37 razy -3

  Turek strzelił go w pysk i ani myśli przepraszać. Putler zbladł ze złości i goraczkowo kombinuje jak tu wybrnąć z tego z twarzą i pewnie wpakuje Rosję w jeszcze gorsze kłopoty. Od jakiegoś czasu odnoszę wrażenie że historia Rosji pod rządami Putlera zaczyna przypominać film "Fargo".

 • kostuh

  Oceniono 47 razy 15

  Konflikt rosji i Turcji to idealna okazja do budowy unii energetycznej. Merkel zniszczyła projekt Tuska w UE to trzeba go zbudować w innej formie poza strukturami UE.
  Turcja importowała 33 mld m3 ruskiego gazu Ukraina 55 mld m3 Polska 10 mld zł, Bułgaria Słowacja, Węgry, Czechy kraje bałtyckie i Mamy 120-130 mld m3 gazu- tyle ile importuje cała UE.
  Stworzenie spółki, która by negocjowała zakupy gazu z rosją skończyłoby monopol ruskiego gazu i "rozgrywki" kurkiem. Rosja nie ma jak sprzedać swojego gazu komu innemu. Byliby na naszej łasce.

  A nasi zamiast pyskować o trybunale powinni już krążyć między Ankarą, Kijowem i Budapesztem:)

 • krach2015

  Oceniono 28 razy -2

  Dzialac po rusku to znaczy wojna i rabunek.Jestesmy w NATO i tylko to nas ratuje przed inwazja.Dla przypomnienia ,najwiekszymi przeciwnikami naszego przystapienia byli kurduple-Kaczynscy,tak samo zreszta jak w kwestii wstapienia do U E.

 • kaczynski_dawaj_moje500zlotych

  Oceniono 31 razy -7

  mongolskim kozojebcom może putler imponuje ale reszta świata ma go w pompie.
  satrapa sowieckiego niby-państwa. nic więcej.

 • ja_dular

  Oceniono 20 razy -4

  pkt 5 - więc nie będziesz czekał na gniew tylko odstrzelisz się sam!

 • c.t.k

  Oceniono 26 razy -6

  Rosję czeka -maksymalnie-jeszcze pół roku sankcji.Z międzynarodowym terroryzmem nie da się wygrać bez Rosjan,a kto wie,być może staną się naszymi sojusznikami w bezpośrednich walkach z IS.

 • drkc

  Oceniono 16 razy -4

  Najgorsze to się teraz przestraszyć, Jedyna (ale faktycznie ogromna) przewaga Putina to możliwość wyboru i realizacji polityki, też podejmowanie ryzyka. Europa dawno zatraciła taką możliwość:(

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX