Najsmutniejszy list do Św. Mikołaja: "Pomóż policji złapać bandytów, którzy mnie postrzelili?

To najsmutniejszy list do Św. Mikołaja, jaki czytaliście. 7-letni Christian poprosił w nim o to, by Mikołaj pomógł policjantom schwytać bandytów, którzy w ubiegłym miesiącu postrzelili jego i jego mamę. Na progu ich własnego domu.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Na pierwszy rzut oka kartka wygląda na najzwyklejszy list do Św. Mikołaja. Ale pierwsze zdanie brzmi tak: "Św. Mikołaju, pomóż policji złapać bandytów, którzy mnie postrzelili" - napisał 7-letni Christian Hickey. Jego list pokazał dziennik " Irish Mirror".

Napad

Bandyci strzelili do siedmiolatka pięć razy. Christian dostał w nogi. Wcześniej napastnicy postrzelili jego mamę. Oboje przeżyli atak, są już w domu, ale Christian, który uwielbia pływanie, boks i piłkę nożną, na razie musi chodzić o kulach.

- Serce się ściska, gdy dowiadujesz się, że mały chłopiec, który powinien pisać list z prośbami o fajne prezenty, ma taką prośbę na szczycie listy życzeń na święta - powiedział Russ Jackson z policji hrabstwa Greater Manchester w Wielkiej Brytanii. Policja ujawniła list, by zaapelować o pomoc w schwytaniu sprawców napadu.

Dlaczego napadli chłopca i jego mamę?

Strzelanina była prawdopodobnie częścią wojny gangów, toczącej się w okolicy. Policja podejrzewa, że tym razem celem bandytów był mąż Jane, Christian Hickey senior. W 2003 r. tata Christiana został skazany na 7 lat więzienia za udział w napaści, która zakończyła się śmiercią ofiary. Gdy zaatakowano jego żonę i syna, był w domu, rzucił się w pościg za bandytami, ale ci zdołali uciec.

Śledztwo trwa, a ranny chłopiec na szczęście wydobrzał już na tyle, że ma czas myśleć o "normalnych" gwiazdkowych prezentach - na liście wymienił, oprócz złapania bandytów, kartach Match Attax, zdalnie sterowanym helikopterze i kilku grach komputerowych.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (39)
Najsmutniejszy list do Św. Mikołaja: "Pomóż policji złapać bandytów, którzy mnie postrzelili?
Zaloguj się
 • Stanislaw Karski

  0

  nie trzeba daleko szukac wystarczy do rzadu a oni juz wiedza kogo sprowadzaja i kogo finansuja ze by w kraju byl terror w celu ograniczania swobod obywatelskich

 • jerychonski

  0

  niewątpliwie jakaś idea przyświecała autorowi tekstu

 • drzejms-buond

  Oceniono 1 raz 1

  O! I to dlatego trwa kampania w Polsce na rzecz posiadania broni ? Może gdyby takiej "legalizacji" nie było w Stanach , to takiego listu też by nie było?

 • monika.libra36

  Oceniono 1 raz 1

  List do Św.Mikołaja świadczy o ... dziecięcej wrażliwości !!!

 • maw1988

  Oceniono 4 razy -4

  wzruszające... rodzina gangsterów, na liście prezenty za jakieś 10 000 złotych i taka niesprawiedliwość ich spotkała i pierwsi policję wzywać na ratunek :D

 • super_smaczny

  Oceniono 4 razy 4

  “Enough is enough, drug dealing and fighting is bad enough but a seven-year-old should never be shot at their own front door.
  Police have revealed the gun used in the shooting has been used eight time previously, at least once in the current year-long gangland feud which has seen 28 tit-for-tat incidents, including the murder of Salford ‘Mr Big’ Paul Massey.

  czyli porachunki gangow, w tle handel narkotykami i tatko debil ... no lekko chlopak nie ma

 • zazwyczaj_nieomylny

  Oceniono 20 razy 18

  Dziecko jest niewinne, nie odpowiada za to z kim związała się jego mama, ani za to, że tata jest kryminalistą. Ale robienie z tego "najsmutniejszego listu do św. Mikołaja" w tym konkretnie przypadku jest jednak nadużyciem i to olbrzymim. Smutniejszy bowiem byłby list dziecka zamordowanego przez ojca. "Święty Mikołaju, spraw, żeby mój tatuś ożył..."

 • allegropajew

  Oceniono 6 razy 2

  Chyba kogoś poyebało ze słowem "najsmutniejszy". Jak ktoś jest bandziorem i mieszka w okolicy bandyckiej, to czego się może spodziwać, poza narażaniem rodziny? Wyprowadzić się na drugi koniec USA i szansa na spokojne życie. Wiem, dziecko niewinne, ale dziennikarstwo z tych bardziej chooojowych w kontekście "cenienia".

  Smutne to jak matka jest w stadium terminalnym nowotworu, coś tym stylu. Albo samo dziecko.

  Gościula

 • tw52

  Oceniono 9 razy -3

  "Tatusiu, dzisiaj widzialem jak Swiety Mikolaj bil na ulicy kilku Arabow."
  "Synku, jestem zszokowany"
  "Ja tez, przeciez list napisalem dopiero wczoraj"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX