Cimoszewicz ostro o Sellinie: Nie z każdym durniem trzeba polemizować

Wiceminister kultury uważa, że na pokładzie prezydenckiego tupolewa doszło do wybuchu. Włodzimierz Cimoszewicz niechętnie komentował tę wypowiedź. - Nie z każdym durniem trzeba nieustannie polemizować - mówił.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Uważam, że udowodniono wybuchy na pokładzie Tu-154M - mówił Jarosław Sellin w "Faktach po Faktach". Wiceminister kultury jest zdania, że "samolot zaczął się rozpadać jeszcze w powietrzu", w związku z czym powinno się przeprowadzić kolejne śledztwo w tej sprawie.

Były premier Włodzimierz Cimoszewicz prosił w Radio Zet Monikę Olejnik: - Niech mnie Pani nie torturuje. Nie z każdym durniem trzeba nieustannie polemizować. Nie znaleziono żadnych śladów żadnego wybuchu. Antoni Macierewicz, jako czołowy wyznawca teorii o zamachu Antoni to - zdaniem Cimoszewicza - "kolejny z sali tych, którzy plotą bzdury".

Duda przed Trybunał Stanu?

Były premier mówił jednak głównie o sprawie Trybunału Konstytucyjnego. Prezydent Duda nie przyjął przysięgi od sędziów wybranych przez poprzedni Sejm, a zapewne przyjmie je od tych, którzy zostali wybrani przez Prawo i Sprawiedliwość. - Ryzykuje najdalej posunięte złamanie konstytucji, a więc także swoją odpowiedzialność konstytucyjną. Jeśli to zrobi powinien być pociągnięty do odpowiedzialności tylko z tego powodu, a jeszcze nie wiemy, co będzie wyprawiał w przyszłości - ubolewał Cimoszewicz i przyznał, że za takie postępowanie prezydent Duda powinien stanąć przed Trybunałem Stanu.

O co właściwie chodzi w sporze o Trybunał Konstytucyjny? Tłumaczymy krok po kroku [10 PUNKTÓW] >>>

Dodał też, że nie jest to jedyne naruszanie konstytucji przez prezydenta. - Łamał zasadę praworządnego państwa, np. przy ułaskawieniu Kamińskiego i jego ferajny mówiąc o umorzeniu postępowania. Prezydent nie ma do tego prawa i naruszył w ten sposób zasadę podziału władz, naczelną zasadę ustrojową naszego państwa - mówił.

Morze wazeliny

Monika Olejnik przypomniała o laudacji, jaką prezydent wygłosił na cześć Jarosława Kaczyńskiego podczas desygnowania Beaty Szydło na premiera. - Andrzej Duda jest marionetką realizującą cudzy scenariusz - ocenił. - Kiedy byłem w Krynicy, gdzie nagradzano Kaczyńskiego za zasługi dla polskiego biznesu, powiedziałem, że wylało się morze wazeliny. widać, że to płynie dalej - uznał.

Kaczyński obawia się praworządności

Cimoszewicz odniósł się też do stanowiska Jarosława Kaczńskiego, który stwierdził, że "PO chciała zrobić z TK trzecią izbę parlamentu". Były premier zauważył, że Trybunał nie może wydawać orzeczeń politycznych i takich, których uzasadnienie nie odwoływałoby się do norm konstytucyjnych. - Jeżeli Kaczyński się czegoś ze strony TK obawia, to praworządności. Niech powie otwartym tekstem - tak, chce mieć wolną rękę, chcę robić co mi się chce, nie przejmując się konstytucją i TK mi w tym przeszkadza - dodał.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (915)
Cimoszewicz ostro o Sellinie: Nie z każdym durniem trzeba polemizować
Zaloguj się
 • pakoxxl

  Oceniono 4 razy -4

  Tak - głosujący na PIS są durniami, moherami, debilami, oszołomami, etc. etc. etc. Tylko jeżeli tak w rzeczywistości jest, to jaki poziom intelektualny prezentują osoby komentujące ten artykuł i twierdzące, że można to odnieść do tej części społeczeństwa, która popiera PIS? W zasadzie głosowałem na PIS, ale durniem się nie czuję, a nawet powiem więcej... większość ludzi popierających PIS jest bardziej rozwinięta intelektualnie od komentujących tutaj - bo musieliśmy swoje sukcesy osiągać własną ciężką pracą,a nie z pomocą tatusia/cioci/babci, itp. Ponadto, w przeciwieństwie do was, trzymamy swoje ego na wodzy i nie uważamy się za jedyną wyrocznię... Ehhhh... Pozdrawiam

 • astrolog-2

  Oceniono 5 razy -5

  Żyd - towarzysz Cimoszewicz , członek bandyckiej , PZPR-owskiej, ubeckiej nacji mającej krew Polaków na rękach .... i wszystko jasne.

 • ewalew67

  Oceniono 5 razy -5

  CImosiewicz ty stary komuchu kogo ty chcesz uczyć demokracji..... wracaj do tej swojej puszczy, by te głodne kawałki opowiadać wiewiórkom.... może ci uwierzą

 • marchwianka.0

  Oceniono 4 razy 4

  Kto wreszcie zażąda przywrócenia raportu J. Millera na strony rządowe. Ten raport powstał za nasze, podatników pieniądze i żadna pani premier nie ma prawa go chować przed nami! Czego się boi pan Macierewicz??? PRAWDY????

 • qast

  Oceniono 5 razy 5

  @tekameka, 2mimoza, si-si2, Andrzej Kropacz i inni

  mnie biorą mdłości po nalocie płatnych pisowskich trolli,

  takich jak WY

 • al48

  Oceniono 4 razy 2

  Dyktatura potrzebuje pożytecznych głupców.

 • 2mimoza

  Oceniono 8 razy -4

  Gruba kreska sprawiła , ze ubeckie nasienie , wszelkiej maści towarzysze , Cimoszewicze i kapusie nadal uchodzą dla mainstreamowych mediów za ekspertów , zamiast siedzieć za ######.

 • si-si2

  Oceniono 6 razy -4

  Cimoszewicz to wstrętny typ.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX