Grupa handlująca "Mocarzem" rozbita. "Król dopalaczy" ciągle na wolności

Centralne Biuro Śledcze rozbiło najniebezpieczniejszą grupę w Polsce handlującą dopalaczami - informuje radio RMF FM. Ta grupa odpowiada za wprowadzenie do obiegu specyfiku o nazwie "Mocarz".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Po jego zażyciu kilka osób straciło życie. RMF FM ustaliło, że szef grupy ciągle jest poszukiwany. Michał W., nazywany "królem dopalaczy", był już w przeszłości zatrzymywany przez policję.

Śledczy mają dowód

Policjanci i funkcjonariusze CBŚ działali na terenie całej Polski. Zdołali zatrzymać 5 osób, które teraz będą odpowiadać za narażenie znacznej liczby osób na utratę zdrowia lub życia, za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i za pranie brudnych pieniędzy.

Śledczy ustalili, że przez ręce zatrzymanych przewinęło się aż 80 milionów złotych, pochodzących z handlu dopalaczami.

CBŚ zaczęło działać przeciwko tej grupie w 2013 roku. Obecnie śledczy dysponują ekspertyzą medyczną i toksykologiczną substancji, które sprzedawali zatrzymani. Reporter radia RMF FM ustalił, że jest to kluczowy dowód przeciwko nim.

Setki poszkodowanych

W całej Polsce po spożyciu dopalaczy zmarło kilkadziesiąt osób, a kilkaset się nimi zatruło. Funkcjonariusze CBŚ sprawdzają, za ile z tych przypadków odpowiadają zatrzymani.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: