Grupa handlująca "Mocarzem" rozbita. "Król dopalaczy" ciągle na wolności

Centralne Biuro Śledcze rozbiło najniebezpieczniejszą grupę w Polsce handlującą dopalaczami - informuje radio RMF FM. Ta grupa odpowiada za wprowadzenie do obiegu specyfiku o nazwie "Mocarz".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Po jego zażyciu kilka osób straciło życie. RMF FM ustaliło, że szef grupy ciągle jest poszukiwany. Michał W., nazywany "królem dopalaczy", był już w przeszłości zatrzymywany przez policję.

Śledczy mają dowód

Policjanci i funkcjonariusze CBŚ działali na terenie całej Polski. Zdołali zatrzymać 5 osób, które teraz będą odpowiadać za narażenie znacznej liczby osób na utratę zdrowia lub życia, za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i za pranie brudnych pieniędzy.

Śledczy ustalili, że przez ręce zatrzymanych przewinęło się aż 80 milionów złotych, pochodzących z handlu dopalaczami.

CBŚ zaczęło działać przeciwko tej grupie w 2013 roku. Obecnie śledczy dysponują ekspertyzą medyczną i toksykologiczną substancji, które sprzedawali zatrzymani. Reporter radia RMF FM ustalił, że jest to kluczowy dowód przeciwko nim.

Setki poszkodowanych

W całej Polsce po spożyciu dopalaczy zmarło kilkadziesiąt osób, a kilkaset się nimi zatruło. Funkcjonariusze CBŚ sprawdzają, za ile z tych przypadków odpowiadają zatrzymani.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (44)
Grupa handlująca "Mocarzem" rozbita. "Król dopalaczy" ciągle na wolności
Zaloguj się
 • muzyk_barokowy

  0

  Ja bym poprosił o pomoc prawną Arabię Saudyjską. A także o wykonanie wydanego wyroku.

 • kkes

  Oceniono 3 razy 1

  To skandal i zamach na demokrację!!!! Tym powinien zając się KOD

 • kingstonny

  0

  Czy mordki i nazwiska tychbandytow pozostana tajne??? NAPEWNO TAK. Nawet o ile zostana skazani, i NAWET jak wyrok bedzie tzw. prawomocny. Nie bedzie wstydu dla nich, nie bedzie wstydu dla ich bliskich i nie bedzie PRZESTROGI dla innych.
  Wstyd to bardzo potezna bron w walce z przestepczoscia wszelkiego typu, ale polski system prawny woli tego nie wiedziec. Woli nie wiedziec ze publikacja mordki przestepcy powstrzyma niejednego potencjalnego przestepce, bo bedzie sie bal wstydu, a takze tego, ze narazi na wstyd kogos kogo on szanuje czy kocha - a to moze byc matka czy ojciec czy dziecko czy dziewczyna czy dziadek..
  Dlaczego polski system woli przykryc oczki i nie widziec? Dlaczego woli zrezygnowac z tak doskonalego srodka PREWENCYJNEGO, a za tym ze znacznego obnizenia przestepczosci w kraju? A to dlatego, iz moze sie okazac, ze opublikowana mordka nalezy do syna, corki, brata czy tez pociotka kogos waznego. I co wtedy? Strach pomyslec !!! Plama dla calej waznej rodziny. Tego zas, jak wszyscy wiemy, nalezy unikac za wszelka cene.
  Nie wolno narazac ludzi waznych na wstyd i posmiewisko. Rozkaz ten byl kamieniem wegielnym PRL-u i obowiazuje nadal, rozumiesz? Najpierw sa interesy ludzi waznych, potem jest dlugo nic a potem jestes ty Kowalski, rozumiesz?
  W demokratycznym swiecie jest straszak na przestepcow przez pokazanie mordki - a za tym publiczny wstyd. W Polsce zas – grzechem smiertelnym jest wskazanie takiego osobnika. W demokratycznym swiecie automatycznie tracisz anonimowosc gdy popelnisz przestepstwo, w Polsce zas - ja zyskujesz. Czy te roznice nie zasluguja na zdumienie, czy wrecz oslupienie?
  Propagandowo genialnym posunienciem polskich ludzi waznych bylo to, ze przekonali ciebie, Kowalskiego, iz ten tajny system kryjacy bandyte czy zlodzieja jest w TWOIM, szarego obywatela, interesie i obronie.
  Oj Kowalski, Kowalski !!! Dlaczego nie popatrzysz jak publikacja mordki czy nazwiska przestepcy jest traktowana w Anglii, Kanadzie, Japonii, Australii, Irlandii, Hiszpanii, Meksyku, Nowej Zelandii, Portugalii, Argentynie, Brazylii, USA, Italii, Turcji, itd, itd. Tam, Kowalski, zarowno mordka jak i nazwisko przestepcy NIE sa tajemnica.
  Jako ze tak uwaznie czytasz, to przeczytaj takze i to: Czy pamietasz, Kowalski, jak w PRL-u mowiono ci, ze zyjesz w sprawiedliwym kraju robotnika i chlopa, i ze wszystko dookola nalezy do CIEBIE? Oczywiscie ze pamietasz. Teraz zas, Kowalski, wraz z innymi bajkami, mowia ci ze ukrywanie tozsamosci bandyty czy zlodzieja jest dla TWOJEGO dobra. Czyli, jak widzisz Kowalski, nic sie nie zmienilo. Za nieco przycmionego miano ciebie w PRL-u, i za rownie bystrego maja ciebie teraz.
  P.S. Na tzw. Zachodzie w niektorych sklepach z ciuchami dla mlodziezy sa takie napisy: CHCESZ SIE PRZEJECHAC ZA DARMO POLICYJNYM SAMOCHODEM? CHCESZ ABY TWOJA MAMA BYLA Z CIEBIE DUMNA WIDZAC TWOJE ZDJECIE W KRONICE KRYMINALNEJ LOKALNEJ GAZETY? UKRADNIJ COS Z NASZEGO SKLEPU !!! Perspektywa buzi w gazecie przestrasza wielu – i o to wlasnie chodzi.

 • andreyandreev

  Oceniono 2 razy -2

  Musimy zalegalizować marihuanę

 • al-bundy

  Oceniono 2 razy 0

  Szukajcie w MON.

 • kylax1

  Oceniono 6 razy -2

  Akcja jakby zatrzymywali grupę zbrojną, a nie kilku gości od środków psychotropowych. Przerost formy nad treścią.

 • yosemitesam

  Oceniono 4 razy -2

  Brawo chłopaki (z CBŚ), tylko trzymacie to z dala od Antoniego, bo inaczej wojna z Rosją gotowa.

 • elemir

  Oceniono 8 razy 2

  Ponad rok temu miałem wątpliwą przyjemność
  uczestniczenia w pogrzebach dwojga młodych
  amatorów tych specyfików. Spytałem policjanta
  zajmującego się sprawą, czemu nic z tym nie zrobią
  (chodziło o handel internetowy). Zaczął tłumaczyć,
  że przecież jest tajemnica bankowa i tajemnica
  korespondencji itd.
  Co najbardziej zastanawiające - urzędnicy skarbowi
  chętnie dowalą karę za niewydanie paragonu
  na pączka, albo niedostarczenie jakiegoś dokumentu
  w terminie, natomiast w tym „biznesie” miliony złotych
  płyną bez żadnych przeszkód i utrudnień. Akurat
  w tej sprawie były zgodny więc ze względów prestiżowych
  się nią zajęto, ale przecież znakomita większość tej
  działalności idzie świetnie bez jakichkolwiek przeszkód
  i utrudnień.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX