Tajemnicze statki u wybrzeży Japonii. Skąd się wzięły i co zabiło ich załogi? Pewne tropy prowadzą do Korei Płn.

Nie wiadomo, skąd przypłynęły. Nie wiadomo, dlaczego właśnie teraz. Nie wiadomo, co zabiło ich załogi. To, co wiadomo na pewno, to to, że od kilku tygodni u wybrzeży Japonii znajdowane są kolejne tajemnicze statki z martwymi osobami. Skąd się wzięły? Hipotez jest wiele, ale jedna z nich szczególnie interesująca.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Oto "Flota duchów":"Flota duchów"

Pierwsze cztery jednostki Morze Japońskie wyrzuciło na brzeg na początku listopada - pisze "Daily Mail". Kolejnych siedem - w ciągu ostatnich 4 tygodni.

Na ostatniej jak dotąd jednostce - odkrytej ok. 400 km na północ do Tokio - znaleziono trzy ciała. To podniosło liczbę znalezionych na dziwnych statkach zwłok do 20.

Kim byli ludzie, których ciała znaleziono?

Nie wiadomo. Ratownicy powiedzieli dziennikarzom japońskiej telewizji NHK, że znalezione na pokładach wraków ciała "przypominały szkielety" i były w stanie bardzo silnego rozkładu. Ich identyfikacja nie była na razie możliwa.

Japońskie władze wszczęły śledztwo, mające odkryć tożsamość nieszczęśników. Opinię publiczną w Kraju Kwitnącej Wiśni rozgrzała szczególnie jedna teoria.

Skąd przypłynęły tajemnicze statki?

Znaleziony na jednym ze statków fragment materiału wygląda jak element flagi Korei Północnej:Na kadłubie jednej z jednostek śledczy zauważyli z kolei napis, który odczytali jako "Koreańska Armia Ludowa". Pojawiły się więc domysły, że tajemnicza "flota duchów" to w istocie kutry rybackie z państwa Kim Dzong Una, a komunistyczna satrapia usiłuje, rozwijając rybołówstwo, zaradzić kiepskim zbiorom zboża - wskazuje News.com.au.

Na statkach, owszem, znaleziono sprzęt do łowienia ryb - liny, haki i inne narzędzia - pisze New Zealand Herald. Ale poza tym brak było na nich nowoczesnego sprzętu, m.in. lokalizatorów GPS.

Uciekali z Korei Północnej?

Kolejna teoria głosi więc, że członkowie załogi statków byli uciekinierami, którzy próbowali wydostać się drogą morską z reżimu Kima na czym się tylko dało, zgubili się i zmarli na morzu - podkreśla "Daily Mail". Japońska straż przybrzeżna uważa, że wraki mogły dryfować po morzu nawet całymi miesiącami, a dopiero ostatnie sztormy wypchnęły je na wybrzeże.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (47)
Tajemnicze statki u wybrzeży Japonii. Skąd się wzięły i co zabiło ich załogi? Pewne tropy prowadzą do Korei Płn.
Zaloguj się
 • tece92a

  Oceniono 1 raz -1

  Przy ofiarach znaleziono syryjskie paszporty; prądy morskie i oceaniczne są potężne i mało zbadane.

 • nicpon007

  Oceniono 3 razy 3

  To może być sprawka Godzilli

 • div00

  Oceniono 12 razy 2

  Niedługo Polacy zaczną tak uciekać przed Dudą, Szydłem i Prezesem Kaczyńskim - kwestia czasu!

 • whiterobak

  Oceniono 1 raz 1

  To łodzie nie statki.

 • princealbert

  Oceniono 3 razy 1

  Głównym źródłem informacji w Gazecie jest ostatnio Daily Mail. Kolejny argument przeciwko prenumeracie.

 • spawn669

  Oceniono 8 razy 2

  Trzeba pomóc !!!
  Niech Rząd Polski wyśle do Japonii Macierewicza.
  On w mig rozwikła zagadkę!!

 • arnold.skrobisz

  0

  Ciekawe czym przyprawili xd

 • arnold.skrobisz

  Oceniono 2 razy 2

  Jak tam tylko do żarcia kapusta pekińska i żeń szeń bo Kim na nic innego nie pozwalał. Teraz odkryli że w morzach są ryby :-D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX