Znany bloger będzie pracował w Kancelarii Beaty Szydło. "To naturalna kontynuacja mojej pracy w kampanii"

Bloger i dziennikarz Paweł Rybicki będzie pracować w Kancelarii Premiera, pisze serwis Wirtualnemedia.pl. Będzie doradzał sekretarzowi stanu Pawłowi Szefernakerowi w zakresie strategii komunikacji i mediów społecznościowych.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Paweł Rybicki będzie pełnił funkcję doradcy w zakresie komunikacji i mediów społecznościowych przy Kancelarii Premier. Zostanie bliskim współpracownikiem sekretarza stanu Pawła Szefernakera. - Potwierdzam. Paweł Rybicki będzie współpracował ze mną w KPRM - napisał Szefernaker na Twitterze.To naturalna kontynuacja

- Moją rolą w Kancelarii Premier jest rozbudowa komunikacji w internecie poprzez bezpośredni kontakt z obywatelami. Mam prawo dobrać sobie współpracownika, który będzie mi w tych kwestiach doradzał. Chciałem, żeby to była osoba, która wywodzi się ze środowiska internetowego - mówił Szefernaker. - Będziemy systematycznie wprowadzać nowe formy komunikacji, jakie daje XXI wiek - zapowiedział.- Podjęcie pracy w KPRM będzie naturalną kontynuacją mojej pracy w kampaniach wyborczych - powiedział Paweł Rybicki serwisowi Wirtualnemedia.pl. - Z sekretarzem stanu Pawłem Szefernakerem współpracuję już od wielu miesięcy. Pracowaliśmy razem najpierw w kampanii prezydenckiej, potem przy wyborach parlamentarnych - dodaje.

Publicysta i bloger

- W mediach, jak już wyjaśniałem wcześniej, nie pracuję od lutego 2015. Odszedłem wtedy z Wirtualnej Polski, przechodząc do sztabu Andrzeja Dudy. Pisałem potem felietony dla "Gazety Polskiej Codziennie", ale z tego też zrezygnowałem. Na blogu nie pisałem od miesięcy - wylicza Rybicki. - Ale to z braku czasu. Nie zamierzam definitywnie porzucić blogowania- zapewnia.

W sierpniu br. zarzucano Pawłowi Rybickiemu, że nie ogłosił wprost swojego odejścia z dziennikarstwa do sztabu PiS. Krytykował też kampanię Bronisława Komorowskiego na Twitterze i w felietonach w "Gazecie Polskiej Codziennie".Sam Rybicki nie widzi w tym nic niestosownego. - Przecież to nie tajemnica, gdzie pracowałem. Felieton to nie materiał dziennikarski, tylko prezentacja poglądów - tłumaczy Paweł Rybicki.- Gdyby "Gazeta Wyborcza" zaprosiła mnie do pisania felietonów, to też bym nie odmówił - twierdzi.

Dziennikarze w administracji PiS

Paweł Rybicki nie jest jedynym dziennikarzem, który w ostatni czasie wszedł polityki lub zaczął pracę w administracji państwowej. Od października pracuje w Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski, związany poprzednio z tygodnikiem "Do Rzeczy". Po wyborach parlamentarnych posłami zostali Joanna Lichocka (związana z "Gazetą Polską Codziennie") oraz Krzysztof Czabański - związany z "Uważam Rze" i "W Sieci". Czabański został wiceministrem kultury i odpowiada za przygotowaną przez rząd reformę mediów publicznych.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (155)
Znany bloger będzie pracował w Kancelarii Beaty Szydło. "To naturalna kontynuacja mojej pracy w kampanii"
Zaloguj się
 • mhjunior007

  0

  Facet ma na nazwisko rybicki a podpisuje się się Rybitzky. A dlaczego pani premier zatrudnia ludzi, dla których Polskość to nienormalność?

 • tad-tad

  0

  Śmiecie zbierają się w jednym miejscu. tam gdzie je przywieje, teraz ten smieć ,będzie sterował Goebesowską propagandą , tfu, Jaki rząd , tacy urzędnicy ,

 • liftertoja

  0

  niePOKORNI do korytek, nalezy wam sie! :)

 • emektb

  0

  Chwała "niezależnym"!

 • olszewan

  Oceniono 1 raz 1

  Za komuny był 1 urban
  PIS przebił komunę 1000 krotnie
  tysiące pisowsich troli wazelinuje Dudaszenkę Szydło w sieci równocześnie bluzgając jadem na każdego kto ma trzeźwy pogląd.
  Chyba śmietniki zalegają lustrami bo wątpię, że człowiek, który się tak zeszmaci może potem sobie spojrzeć w twarz.
  Ubeckie popłuczyny przefarbowane w Pisowskie barwy z krzyżem w łapach i z kościelnymi pieśniami na ustach decydują teraz o losach Rzeczypospolitej.

 • kluska11

  0

  Co to ku... jest ten tfiter?
  I po kiego ch...a te ćfole z niego kożystajom?

 • persentation1

  0

  Trzeba przyznać że niepokorni dziennikarze (np. Lichocka z 4 mln majątku) nieźle żyją w kraju z dykty. Generalnie im wszystkim powodzi się nieźle.

 • kula5211

  Oceniono 4 razy 0

  Rybicki - troll PISowski - out

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX