Śledztwo ws. Smoleńska? Prezes PiS w jednym zdaniu tłumaczy, jak powinno wyglądać

Kto powinien prowadzić śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej - prokuratura cywilna czy wojskowa? Jarosław Kaczyński już to wie. I wie też, że jedno śledztwo może nie wystarczyć. Alternatywa? "Śledztwo w sprawie śledztwa".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Jarosław Kaczyński był pytany na antenie Telewizji Republika, czy śledztwo ws. przyczyn tragedii z 10 kwietnia 2010 roku powinno być prowadzone przez prokuraturę wojskową. - Nie, no proszę nie żartować. Przez prokuraturę cywilną. Nie będę się wypowiadał o szczegółach, bo to nie do mnie należy, to należy do wymiaru sprawiedliwości. Sądzę, że przyzwoici prokuratorzy, przyzwoite śledztwo; są tacy w Polsce - mówił, by za chwilę dodać:

- Przyzwoite śledztwo, a może nawet dwa śledztwa, bo jest potrzebne śledztwo w sprawie katastrofy i śledztwo w sprawie śledztwa. Te dwa śledztwa, mam nadzieję, wyjaśnią, jak to naprawdę było - ocenił prezes PiS.

Oficjalna strona faktysmolensk.gov.pl została zablokowana

We wtorek zablokowano stronę z oficjalnym raportem komisji Jerzego Millera o przyczynach katastrofy smoleńskiej - faktysmolensk.gov.pl.

Strona ta powstała w październiku 2013 roku z inicjatywy rządu Donalda Tuska. Zawierała odpowiedzi zespołu pod kierownictwem Macieja Laska na często zadawane pytania dotyczące katastrofy smoleńskiej, dane dotyczące pracy rosyjskich kontrolerów, zdjęcia i raporty komisji badających wypadek.

Dlaczego strona nie działa? - Ta strona została zamknięta i będzie zamknięta po prostu. To jest jedyna odpowiedź, jakiej mogę w tej chwili udzielić - odpowiedziała na pytanie dziennikarza TOK FM premier Beata Szydło.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (304)
Śledztwo ws. Smoleńska? Prezes PiS w jednym zdaniu tłumaczy, jak powinno wyglądać
Zaloguj się
 • 1-wolne

  Oceniono 1 raz 1

  Nie ważne jakie są fakty.Prawda musi być po Kaczyńskiego stronie. -

 • polonus36

  Oceniono 1 raz 1

  Niestety, ale winni już nic nie powiedzą. Nie należało startować przy złych warunkach atmosferycznych w Smoleńsku. Po to podaje się w planie lotu lotniska zapasowe, żeby w razie
  złych warunków na lotnisku docelowym odlecieć na lotnisko zapasowe. Jeśli więc mimo, że załoga miała komunikat o pogodzie wykluczające lądowanie, a wystartowano, bo był prawdopodobnie nacisk na załogę, żeby za wszelką cenę lecieć dochodząc do lotniska
  i słysząc złe komunikaty nie należało lądować. Niestety lądowano zamiast odlecieć na lotnisko zapasowe. I cała sprawa. Po co dochodzenia jeśli wszystko jest jasne. Ale wiadomo Kaczyński aż do śmierci nie pogodzi się z prawdą, a Macierewicz wciąż będzie szukał winnych wśród innych.

 • petrucchio

  0

  Kaczyński trochę przypomina Napoleona, choć w odróżnieniu od tamtego nie ma śmiałości do kobiet i jakoś za dużo razy zdarza mu się Waterloo, a za rzadko Austerlitz. Właśnie wrócił z Elby i zmierza do konfliktu ze zjednoczoną Europą. Zostało mu jeszcze około 70 dni ze stu.

 • obserwatorfiubziu

  0

  CIEKAWE CZY JAKIŚ PISDZIELEC WYTŁUMACZY TEMU KNYPOWI,ŻE TO JEGO POLITYKA I MAFII PISOWSKIEJ JEST GŁÓWNYM SPRAWCĄ KATASTROFY! NA 10 MOŻLIWOŚCI UCZCZENIA OFIAR KATYNIA TEN PATRIOTA RAZ PODCZAS KAMPANII BYŁ W SMOLEŃSKU, DRUGI NIE DOLECIAŁ!

 • Andrzej Ekielski

  Oceniono 2 razy 0

  Szkoda mi pana, panie prezesie Kaczyński. W pana partii nie ma człowieka, który odważył by się powiedzieć panu, że w sprawie katastrofy smoleńskiej brnie pan w ślepy zaułek. Identycznie było na pokładzie samolotu, zabrakło tam człowieka, który by się odważył przeciwstawić woli śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
  Jest pan panie Jarosławie Kaczyński dyktatorem w swojej partii. Jak Polska wyjdzie na pana rządach przekonamy się po 4 latach. Życzę najlepszego, może znajdzie się ktoś odważny co sprowadzi pana z obłoków na ziemię.

 • Renata Skrzypczak

  0

  Czy to się nigdy nie skończy?
  ja wiem, że tragedia dla bliskich i nikomu to nie była obojętna, wszyscy to przeżywaliśmy ale ile można oskarżać, rozliczać, rozdrapywać rany i wydawać kasę na ponowne śledztwa. Oceniali je eksperci nie tacy jak on, który wierzy tylko własnym przekonaniom i samemu sobie, nigdy nie będzie miał dość ponieważ jest przekonany, że to był zamach Rosjan. To nie jest normalna sytuacja gdzie nas wszystkich się w to włącza. Ścigać morderców, bandytów, którzy unikają kary, uciekają, skoncentrować się na żywych aby im się nie działa krzywda.

 • Lucyna Madejska

  0

  rozmowe z braciszkiem ujawnij-nie bedziesz musial szukac tych jedynych ,sprawiedliwych sedziow i prokuratorow

 • aluksz

  Oceniono 1 raz 1

  ROZMOWĘ BRACI TEŻ POZNAMY???

 • bernardg4444

  Oceniono 1 raz 1

  Dla całego kaczogrodu ("Sądzę, że przyzwoici prokuratorzy, przyzwoite śledztwo; są tacy w Polsce") to tacy, którzy na 1000 % stwierdzą wybuch bomby na pokładzie, rosyjski zamach,ewentualnie atak rakietowy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX