Katolicki dziennik rusza z "modlitewną krucjatą" i namawia do codziennych modlitw za polityków

"Nasz dziennik" i hiszpańska chrześcijańska organizacja pozarządowa namawiają Polaków do codziennej modlitwy za polityków. Tak aby prawo przez nich stanowione było "zgodne z nauką Jezusa Chrystusa".
"Nasz Dziennik" i pozarządowa organizacja chrześcijańska z siedzibą w Madrycie na stronie ZaPolskę.pl namawiają do "modlitewnej krucjaty". Ma ona polegać na "codziennej modlitwie za naszą Ojczyznę i za polityków". W uzasadnieniu akcji czytamy, że "Polska wymaga głębokich i mądrych zmian (...) i dlatego chcemy w naszych modlitwach polecać Bogu polskich polityków (...), żeby prawo, które będą stanowić, i decyzje, jakie będą podejmować, były zgodne z nauką Jezusa Chrystusa".

"Otocz modlitwą"

"Otoczyć modlitwą" można wszystkich 460 posłów, 100 senatorów, prezydenta i rząd, a także: szefową Kancelarii Prezydenta RP, prezesa IPN-u, Rzecznika Praw Dziecka i Rzecznika Praw Obywatelskich.

Najwięcej osób modli się teraz za Andrzeja Dudę, bo 254. Za nową premier - 171, a za Jarosława Kaczyńskiego modli się tylko 38 osób.

Polityk w modlitwie zostaje ofiarowany Matce Boskiej Trybunalskiej - patronce parlamentarzystów.

Aby "otoczyć modlitwą" należy zadeklarować, że będzie ona odmawiana codziennie. Ponadto obowiązkowo należy podać swoje imię, nazwisko, miasto i adres mejlowy. Dane osobowe - wyłączając e-mail - trafiają na stronę dostępną do podglądu dla wszystkich, pod politykiem za którego zadeklarowano się modlić.Fot. Deklaracja "otoczenia modlitwą" polityka

Więcej o: