Były szef kancelarii Komorowskiego: Musieliśmy zapłacić 30 tys. zł za mieszkanie dla Dubienieckiego

- Dzięki nam np. Hotel Klonowa zaczął przynosić zyski, a nie straty - mówił w RMF FM Jacek Michałowski, były szef Kancelarii Prezydenta Komorowskiego, odpierając zarzuty kancelarii Dudy. I atakował: - Na początku kadencji kancelaria zapłaciła 30 tys. zł za mieszkanie dla Marcina Dubienieckiego w "Klonowej" .

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Były szef kancelarii Bronisława Komorowskiego Jacek Michałowski w "Kontrwywiadzie" RMF FM odpierał zarzuty, stawiane kancelarii w raporcie otwarcia, sporządzonym przez urzędników kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy.

W raporcie Kancelarii Prezydenta (KPRP) pisano m.in. o likwidacji wyposażenia dwóch prezydenckich rezydencji, niegospodarności urzędników i przyznanych w ostatniej chwili nagrodach.

"Poprawiono stan materialny kancelarii"

Michałowski argumentował, że podczas całej kadencji Komorowskiego jego kancelaria dobrze gospodarowała majątkiem i nawet poprawiła stan materialny. - Cztery lata z rzędu otrzymaliśmy najlepsza ocenę po kontrolach NIK - mówił Michałowski.

Były szef KPRP mówił, że trzy nieużywane przez kancelarię nieruchomości przekazano Skarbowi Państwa. - Pozbywaliśmy się majątków, w który kancelaria ładowała pieniądze - powiedział.

- Hotel Klonowa, który za poprzedników przynosił milionowe straty, na koniec naszej kadencji już miał zysk - stwierdził Michałowski zaznaczając, że wciąż jest on własnością KPRP, ale "kancelaria już nie dokłada do niego pieniędzy".

- Wcześniej kancelaria dokładała, bo mieszkały tam różne osoby, które nie powinny były tam mieszkać - ma przykład pan Marcin Dubieniecki. Na początku mojego urzędowania kancelaria zapłaciła 30 tys. zł za "zarezerwowanie" dla niego mieszkanie - mówił były szef kancelarii.

"Raport sporządzili politycy, nie urzędnicy"

- Ja myślę, że ten raport przygotowali politycy, a nie urzędnicy - powiedział Michałowski i wyjaśnił, że "urzędnicy wiedza, jak się wydaje publiczny grosz, a politycy mają pewne wyobrażenie na ten temat i używają tych różnych argumentów właśnie do celów politycznych".

- Myślę, że robiły to osoby, które nigdy nie miały do czynienia z tak wielką instytucją, jaką jest Kancelaria Prezydenta, z tak wielkim budżetem - mówił.

- Dwa miliony złotych to jest wielka kwota. Natomiast za dwa miliony kancelaria Lecha Kaczyńskiego zbudowała salę kinową, która jest kompletnie nieużywana. Myśmy za tyle samo naprawili system przeciwpożarowy. Kancelaria od 2008 roku nie miała certyfikatu przeciwpożarowego - argumentował szef kancelarii Komorowskiego.

"Likwidowano popsute sprzęty"

Jednym z oskarżeń, wysuwanych wobec kancelarii Komorowskiego, było "likwidowanie" mienia o wartości 1,3 mln zł. - To jest kwota w momencie zakupy tych rzeczy, a nie w czasie likwidacji. One były wartości od kilku groszy do kilkudziesięciu złotych - mówił Michałowski.

- W każdej normalnej instytucji co jakiś czas robi się tak, że zgniły, popsuty sprzęt się po prostu likwiduje - wyjaśniał były szef kancelarii. - Proszę zwrócić uwagę, że kancelaria trwa już 26 lat - dodał.

Jako przykład zniszczonego sprzętu podał też m.in. szafy pancerne, których używać miał Antoni Macierewicz. - Znaleźliśmy z magazynach szafy pancerne, których Antoni Macierewicz używał, gdy zajmował się likwidacją WSI, ale nie zostawiono nam kluczy. Musieliśmy je za grube pieniądze otwierać - opowiedział Michałowski i dodał, że szafy okazały się być puste.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Komentarze (274)
Były szef kancelarii Komorowskiego: Musieliśmy zapłacić 30 tys. zł za mieszkanie dla Dubienieckiego
Zaloguj się
 • Oceniono 1 raz 1

  Dude, namiestnika powinnismy zaczac wysmiewac, jest juz za co sie wstydzic, ten osobnik jest tak zdemoralizowany, ze calkowicie lekcewazy przyzwoite formy zachowan, jaichkolwiek. TLUK z awansu robotniczo-chlopskiego, pazerny o czym swiadczy jego niemoralne zachowanie w sprawie SKOKow, ulaskawienia 2 juz bandytow, jeden skazany wyrokiem oraz jego wlasne przekrety z pseudo praca za 200 000 zl u Rydzyka i przelotami. Ten czlowiek ubliza nam wszystkim, Polakom, ktorzy chca aby ich kraj stal sie jednym z normalnych, europejskich, w zachodnim duchu, krajow. Ciagnie nas na sile za Bug, do Rosji Putinowskiej. Ja sie za niego WSTYDZE i zycze mu wszystkiego najgorszego aby wylecial z tego miejsca, ktore zbezczescil a wiec z mojego miasta, dobudowanej Warszawy, ktora oplul swoja osoba.

 • kocurxtr

  Oceniono 3 razy 3

  "na przykład pan Marcin Dubieniecki. Na początku mojego urzędowania kancelaria zapłaciła 30 tys. zł za "zarezerwowanie" dla niego mieszkanie - mówił były szef kancelarii."

  niemożliwe - ten przekrętas finansowany prze 'poległego' Spieprzajdzada ?!?

  Duda ! do nogi ! natychmiast ułaskawić/uwolnić od zarzutów Marcinka !
  tylko on wie jak kręcić dymac państwo na niewidomych i niepełnosprawnych, a Martusia już drugi dzień chodzi w tych samych kozakach !!!

 • jmma777

  Oceniono 3 razy 3

  Banda niedouków , liczy likwidowany sprzęt po cenach zakupu ............?????????? Wpierw niech podliczą Kaczyńskiego , później liczą innych .

 • konrad.ludwik02

  Oceniono 2 razy 2

  Czy utrzymanie Prezydenta R.P. powinno aż tyle kosztować?
  Rozumiem 1 pałac (tradycyjnie Belweder), 3, 4 fury, ze 20 luda w Kancelarii, z 10 służby - tyle ile miał Prezydent Najjaśniejszej RP przed wojną!
  A uni maja setki kudzi i miliony wydatków, dublują stanowiska ministerialne - za nic ie onosząc odpowiedzialności, td.itd!
  Prezydent R.P ma funkcje reprezentacyjne, rozdaje ordery, ułaskawia (wiemy, rozumiemy!), no i dobrze!

 • zd46

  Oceniono 3 razy -1

  Kto był bileterem w tym kinie: Duda, Sasin czy Łopiński dawny propagandzista partii jedynie słusznej, ale czerwonej? Tam jest kino, kaplica a co z restauracją? Ile za obiadek z trzech dań?

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 5 razy 5

  Panie prez.Komorowski niech się pan wreszcie odezwie w sprawie swojego poprzednika,niech pan wyjawi wszystko co pan zastał po objęciu stanowiska,trzeba wreszcie zamknąć wściekłym psom pyski ze śmierdzącego pisuaru aby już więcej nie wieszali psów na pana sylwetce.

 • zd46

  Oceniono 12 razy 2

  Ile Kancelaria byłego Prezydenta B. Komorowskiego wydała na pochówki i ceremonie pogrzebowe L. Kaczyńskiego? Ile kosztowało, razem z TACOWYM, pochowanie Lecha na Wawelu? No miłośnicy PiS-u, miłośnicy A. Dudy PYTAJCIE? To was nie obchodzi? To też z budżetu !!!!

 • zd46

  Oceniono 10 razy 0

  Płacili za zięcia tragicznie zmarłego prezydenta i za aktualnego męża córki !!! Za jej prywatne wesele w Juracie też płaciliśmy my, polscy podatnicy!!!!! Ciszej nad tą trumną !!! Marta przez miesiąc z mężem, dziećmi i gośćmi PiS-owymi OKUPOWAŁA Pałac Prezydencki nie płacąc ANI GROSZA i wynosząc wszystko bez KONTROLI w tym tajne dokumenty!!!! Człowieczeństwo byłego prezydenta i jego ludzi, wykraczające poza normy prawne, nie chciało zaburzać żałoby NARODOWEJ !!! Zemsta jeż rozkoszą bogów i LUDZI WYJĄTKOWO MALUCZKICH, intelektem, sercem i rozumem. Jest przestępstwo, to powiadomić prokuraturę i niech PiS nie rozgrzebuje ponownie trumny Lecha !!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX