TVP zawiesiło Karolinę Lewicką po programie z wicepremierem Glińskim

Karolina Lewicka została zawieszona w obowiązkach prowadzącej program "Minęła dwudziesta" przez prezesa TVP- podaje press.pl. Sposób prowadzenia programu z ministrem kultury Piotrem Glińskim miał "odbiegać od standardów nadawcy".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

W programie "Minęła dwudziesta" doszło do starcia wicepremiera i ministra kultury Piotra Glińskiego z dziennikarką Karoliną Lewicką.

Gliński nie odpowiadał na pytania i chciał wygłaszać oświadczenia, by ostatecznie stwierdzić: "To jest program propagandowy, tak jak wasza stacja uprawia propagandę i manipulację od kilku lat. I to się skończy, ponieważ tak telewizja publiczna funkcjonować nie powinna".

Czegoś takiego w telewizji jeszcze nie było. Prof. Gliński, nowy minister kultury, pokazał, co potrafi >>>Prezes TVP Janusz Daszczyński w rozmowie z "Presserwisem" powiedział, że Lewicka zachowała się w niewłaściwy sposób. - Sposób prowadzenia programu odbiegał zdecydowanie od standardów, które obowiązują w telewizji publicznej - tłumaczył.

Dziennikarka prowadziła dziś rano inny program na antenie TVP Info. Jest ona zawieszona w obowiązkach prowadzącej program "Minęła dwudziesta" - precyzuje press.pl.Cały program można zobaczyć na stronie vod.tvp.pl>>>

List protestacyjny

Co ciekawe, Daszczyński podpisał się pod listem protestacyjnym, który dziennikarze wystosowali do wicepremiera Glińskiego. Żądają oni przeprosin za słowa, które padły w trakcie programu. "Nie życzymy sobie, by ani Pan, ani ktokolwiek inny, posiadający lub nieposiadający władzę, tak mówił o nas lub innych dziennikarzach" - napisali.

Prezes TVP wyjaśnił, że "zapowiedź upolitycznienia mediów publicznych zasygnalizowana w wypowiedzi wicepremiera jest atakiem na wolność słowa w niepodległej Polsce", jednak nie zmienia to jego oceny przebiegu programu.

Wcześniej, w sprawie zachowania Glińskiego w programie, dziennikarze TVP napisali do ministra list otwarty:

Otwarty list protestacyjny:Szanowny Panie Wicepremierze!My, dziennikarze TVP Info stanowczo protestujemy przeciwko sł...

Posted by Beata Chmiel on  22 listopada 2015
Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!