Belgia: seria policyjnych obław na terrorystów związanych z paryskimi zamachami

Belgijska policja przeprowadziła sześć nalotów na mieszkania w brukselskiej dzielnicy Molenbeek i jej okolicach - podaje AP. Ich celem są ludzie związani z Bilalem Hadfi - jednym z zamachowców z Paryża.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

O nalotach media poinformował urzędnik belgijskiej federalnej prokuratury - ze względu na trwające śledztwo nie podał jednak swoich personaliów. Jak informuje AP, urzędnik zdradził natomiast lokalizację sześciu policyjnych akcji - chodzi o brukselską dzielnicę Molenbeek i jej okolice. Celem nalotów miały być osoby z otoczenia Bilala Hadfi - terrorysty, który brał udział w ataku na paryski Stade de France.

Paryskie zamachy

13 listopada terroryści zabili w Paryżu 129 osób, w tym ponad 100 zakładników uwięzionych w sali koncertowej Bataclan. Do serii zamachów doszło w sześciu różnych miejscach Paryża - m.in. w okolicach stadionu, gdzie rozgrywano mecz Francja-Niemcy. Do zamachu przyznało się Państwo Islamskie. Zagroziło też Francji kolejnymi atakami. Czytaj więcej >>Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (35)
Belgia: seria policyjnych obław na terrorystów związanych z paryskimi zamachami
Zaloguj się
 • dr_bloger

  0

  Obława, obława, na młode wilki obława...

 • pawel2571

  Oceniono 2 razy 0

  Molenbeek - czy to ta dzielnica, nad którą Belgia straciła kontrolę i oficjalnie to przyznaje?

 • tommychicago

  Oceniono 4 razy 4

  Zapomnieliście w artykule dodać że chodzi o muzułmańskich terrorystów. Nie buddyjskich nie protestanckich tylko muslimskich. Cenie dobre dziennikarstwo nie zapominajcie o takich "drobiazgach"

 • agnrodis

  Oceniono 4 razy 2

  Rzeczywiscie, Francuz z krwi i kosci. Czy to nowa moda nad Sekwana?

 • agnrodis

  Oceniono 5 razy 5

  Zachodnie kraje, a konkretnie ich kapitalisci chcieli miec tania sile robocza i nie docenili do czego beda zdolni mlodzi, niewyksztalceni i zbuntowani z nowgo pokolenia imigrantow. Nikt nie lubi byc obywatelem drugiej kategorii, a ten fakt zostal zupelnie zignorowany. A co pani Merkel na to? Ostatnio cos sie nie odzywa!!

 • ledwozip

  Oceniono 7 razy 7

  Przed chwilą jakiś pan Niemiec wypowiadał się przed kamerą do niemieckiej telewizji. Powiedział, że Niemcy przyjmują uchodźców z całego świata, co czyni ich krajem wyjątkowym. Ja myślę, że to czyni ich krajem wyjątkowych idiotów. Tak właśnie niemiecki rząd wyprał mózgi Niemcom. Tak samo jest w Holandii i Szwecji.

 • ledwozip

  Oceniono 6 razy 6

  I tak oto, gdy my spokojnie gramy sobie mecz z Czechami, to Niemcy i Holendrzy - czołowi propagatorzy Multi-Kulti muszą zamykać stadion.

 • nienietak6

  Oceniono 1 raz 1

  Chodzi również o dzielnicę Laeken, czyli już nie osiedla imigrantów, ale bogatą część Brukseli.

 • dowolnyy

  Oceniono 12 razy 2

  Zdelegalizujmy w Polsce islam, judaizm i antyklerykalizm. Dość szczucia na katolików. Dość zła.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX