Komentarze (1895)
Duda do uczestników Konferencji Smoleńskiej. "Raporty MAK i komisji Millera to hipotezy. Nie wytrzymują konfrontacji z naukową analizą"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • kochambolka

  Oceniono 5 razy -1

  "Zarajczykówka" - obiegowa nazwa willi I sekretarza KW PZPR w Kielcach A. Zarajczyka. Wybydowana staraniem członków przewodniej siły narodu i czynem ludu pracującego miast i wsi społeczeństwa Kielecczyzny. Aleksander Zarajczyk sprawował funkcję I sekretarza KW w Kielcach od 29.11.1972 do momentu zagadkowej śmierci na polowaniu w grudniu 1979 (TAJNE/POUFNE).
  Pierwszy sekretarz KW – lubił polowania i na jednym z nich zginął.Mógł to być rok ..znów poratowałem się z Sieci; grudzień 1979 – pózny Gierek....

  W każdym razie na pogrzeb wojskowy zjechali towarzysze sekretarze z całej Polski.
  ..
  Został zastrzelony słyszę teraz od jednego ze zwiedzających:”pojawiło się dwóch takich w mundurach leśników..”
  Oficjalnie tow.Zarajczyk zmarł na polowaniu, ale na atak serca..
  Kiedy to budowali?
  Trudno ustalić dokładną datę – powiedział przewodnik..
  Dopiero zbierają materiały....
  .....Ujawnione przez WikiLeaks notatki pracowników agencji wywiadowczej Stratfor sugerują, że Komorowski - będąc na początku lat 90-tych wysokim urzędnikiem MON (w latach 1990 - 1993 pełnił funkcję wiceministra) - pozwolił komunistycznym specsłużbom wojskowym (działającym na zlecenie sowieckiej GRU) łagodnie przejść z rzeczywistości PRL do III RP. Pozwolił, bowiem mógł być przez wojskowych szantażowany ujawnieniem kompromitujących informacji na swój temat (materiały Stratformu mówią o plotkach na temat zabicia w latach 80-tych kogoś na polowaniu i nieślubnych dzieciach). ...........

 • zerozer52

  Oceniono 3 razy 1

  Tacy eksperci jak z koziej dupy trąby.

 • kochambolka

  Oceniono 4 razy 2

  ........„W tym miejscu należy podkreślić, że za wszystkie te finansowo-personalne szwindle osobistą odpowiedzialność ponosi Bronisław Komorowski. To on, już po przegranych wyborach, swoim podpisem zmienił przepisy dotyczące funkcjonowania kancelarii i zasady wynagradzania jej pracowników” – uważają autorzy tekstu przypominając, że na wyposażenie Instytutu Bronisława Komorowskiego były prezydent sam sobie wypożyczył liczny sprzęt. Ponadto dawna głowa państwa żyje w mieszkaniu wynajęty od Kancelarii za stosunkowo niską cenę.
  Dziennikarze „wSieci” zwracają uwagę na nominacje na ambasadorów, dokonane przez Komorowskiego w ostatnią noc urzędowania. W ten sposób między innymi oficjalnym przedstawicielem Rzeczypospolitej na Ukrainie został Marcin Wojciechowski, były dziennikarz „Gazety Wyborczej”.

  Wyjątkowo absurdalnym jest utrzymywanie w Kancelarii Komorowskiego specjalnego biura do organizacji dożynek w Spale. Wobec takiej rozrzutności połączonej, wedle wszelkiego prawdopodobieństwa, z działaniem celowo złośliwym, nowi kierownicy Kancelarii Prezydenta nie mają łatwego życia. Poważna restrukturyzacja urzędu musi poczekać do nowego roku....

 • batura3

  Oceniono 5 razy 1

  Nie miejcie pretensji do Plastikowego - to tylko tuba Jarosława K. Tak na marginesie - za chwilę znikną parówki ze sklepów - Antoni M będzie udowadniał zamach :)))) Jednak to prawda jeśli chodzi o ruinę - ale dotyczy ona tylko mózgów pissowców :))))

 • jg-b

  Oceniono 4 razy 2

  a gdzie wasza reprezentacja "czerwonych" w sejmie?????-- wydaje mi się ,że na śmietniku historii--- hi.hi.hi

 • muzyk_barokowy

  Oceniono 7 razy 1

  Nie godzimy się na naruszanie godności innych ludzi na naszym forum. Dlatego zdecydowaliśmy, że wyłączymy możliwość komentowania pod naszymi tekstami o uchodźcach. Będziemy też zgłaszać do prokuratury przypadki nawoływania do nienawiści na tle rasowym i religijnym.

  Nasza niezgoda nie dotyczy jednak Prezydenta, obecnego Rządu oraz polityków PiS. Nigdy nie wyłączymy możliwość komentowania pod naszymi tekstami na ich temat. Nie będziemy też zgłaszać do prokuratury przypadków publicznej obrazy Głowy Państwa, ministrów i posłów wywodzących się z PiS, ani przypadków nawoływania do nienawiści na tle religijnym, jeśli będą dotyczyć Kościoła katolickiego, jego hierarchii, kapłanów i wiernych, gdyż byłoby to niezgodne z wolnością słowa, której jesteśmy gorącymi zwolennikami.

 • majo_rmajor

  Oceniono 7 razy 1

  Prezydent na cztery litery ma dziwne pojęcie o nauce... Kiredy rozliczy się z delrgacji?

 • hunter1111

  Oceniono 7 razy 1

  cos po wyborach pochowali sie pisaki, wstyd im teraz za prezydenta?

 • ap.aries

  Oceniono 6 razy 0

  przyjrzałbym się bliżej Jarosławowi .qui prodest ?.Może sam chciał zostać prezydentem?
  Historia zna takie przypadki

 • bogda borowicz

  Oceniono 6 razy 2

  zaczynamy żyć w oparach absurdu.W jakiejś Nibylandii - co na to świat nauki ? ludzie kultury ? nadal bedziecie milczec licząc że przeciez ludzie nie sa az tak głupi.... tak obojętni na tworzenie panstwa - samodzierżawia ? czekacie na krysztalowa noc ?

 • anders76

  Oceniono 4 razy 2

  Wszystko zaczyna sie zgadzac, to owczesny prezydent i jego najblisi, jak tylko sie zorientowali w spisku Tuska i Putina ktorzy nadmuchali mgly, to wybuchneli slusznym oburzeniem. Eksplozja byla tak potezna, ze brzoze scielo albowiem wielcy byli to mezowie a postepek nader nikczemny, wiec oburzenie tez nie bylo byle jakie.

 • mare-kdud

  Oceniono 5 razy 3

  Więcej parówek

 • kochambolka

  Oceniono 6 razy -4

  DUDA to ma jednak klasę, skoro mówił, że urzędującemu prezydentowi należy się szacunek ..a dotyczyło to głupawych zachowań BULA i protestów przeciwko niemu...Zaimponował mi tym DUDA, ale trudno było go wówczas posłuchać...BRUNEK ...vel BUL-KUR-SZOGUN z Kościerzyny Koźla... już nie miał szans na jakikolwiek szacunek...szczególnie u młodych ludzi.

 • 43norbert

  Oceniono 10 razy -2

  Kiedy na tym portalu skonczy sie wreszcie ublizanie prezydentowi dr. Andrzejowi Dudzie. Oto jak lewactwo jest tolerancyjne. Kiedy wreszcie prokuratura zajmie sie tymi oszczercami. W przypadku bylego prezydenta Komorowskiego byliscie bardzo aktywni. Pokazcie ze w Polsce wreszcie Prawo znaczy Prawo. A ci ktorzy nie maja zadnego pojecia o lotnictwie i samolotach to niech lepiej zamilkna, bo sie tylko osmieszaja. Sledztwo w sprawie zamachu smolenskiego musi byc jak najszybciej wznowione!

 • c.bolek

  Oceniono 7 razy 3

  "Dobra wola i bezstronność PiSodenta to hipoteza, która nie wytrzymuje konfrontacji z naukową analizą i zdrowym rozsądkiem" ... chyba tak miało być.

 • aqualung_my_friend

  Oceniono 13 razy 7

  będziecie tęsknić za tuskiem... oj już niedługo

 • imagistyk

  Oceniono 13 razy 7

  Znajomość wyników prac zespołu Macierewicza będzie obowiązkowa na maturze i przed ślubem.

 • ramzes-ra

  Oceniono 13 razy 9

  I co znowu mamy jedną prawdę, nie licząca się z faktami i zapisami czarnych skrzynek-"zamach smoleński" Wypaczanie faktów i dorabianie ideologi do fanatyzmu lub potrzeb politycznych w historii zawsze źle się kończyło.Oby nie było powtórki z historii.

 • neko-dearu

  Oceniono 5 razy -1

  naród hitlera wybrał kompozytorów... czyż nie?

 • kochambolka

  Oceniono 15 razy -11

  Dlaczego należało się pozbyć BULA:

  ....W sytuacji podobnej do sytuacji gospodarzy z Włodowa znaleźli się wszyscy Polacy, którzy rozumieli kim jest Bronisław Komorowski. A jest kimś bardzo tajemniczym i groźnym. Kimś, kto jest eksponentem wielu dziwnych i szkodliwych, jeśli nie zbrodniczych środowisk, począwszy od środowiska byłych żołnierzy WSI związanych z Fundacją Pro Civili (o których Wojciech Sumliński, który je bada mówi, że na kilkadziesiąt przetargów powyżej 1 miliarda wartości, które przejrzał nie było żadnego, w którym nie byłby w ten czy w inny sposób obecny człowiek byłej WSI), poprzez środowisko polityczne Platformy Obywatelskiej, które aparat państwa obsiadło jak milionowe stado pasożytów doprowadzając finanse państwa do ruiny i podwajając dług publiczny, a skończywszy na środowisku (poniekąd prawdopodobnie związanym z pierwszym) służb naszego wschodniego sąsiada, z którymi Komorowski spotykał się w tajemniczych okolicznościach (pisałem o tym wielokrotnie, linki zamieszczam poniżej). Ci ludzie mieli prawo liczyć, że system polityczno-medialny rzekomo działający w ich imieniu, będzie ich i ich państwo przed takimi ludźmi chronił, że media podniosą wątpliwości, zadadzą pytania i wyrażą opartą o odpowiedzi opinię, że nasze służby zajmą się tym czym powinny się zajmować służby...........

 • stan-1

  Oceniono 10 razy 6

  Wszyscy mówili, że choroba Antka jest zaraźliwa, oto jej efekt.
  Ten pajac będzie tak skakał jak kurdupel pociągnie za sznurek.

 • albatros53

  Oceniono 13 razy 9

  Witajcie w Świrlandii. To powitanie dedykuję wszystkim , którzy wierzyli ,że PIS się zmienił i jest już inną partią , nie taką którą pamiętamy.

 • kochambolka

  Oceniono 11 razy -5

  I tu widać wściekłość niepopartą żadnym argumentem i nie mającą nic wspólnego z rzeczywistością...Jeszcze 2 lata temu czerwone pająki zachwycały się DUDĄ!

  Janina Paradowska, [współpr.] Anna Dąbrowska
  26 września 2013
  Ranking Posłów POLITYKI rozstrzygnięty

  Andrzej Duda (PiS) – jeden z najaktywniejszych posłów, jego wypowiedzi na sali obrad plenarnych dotyczą prawie wyłącznie ustaw i stanowionego prawa, nie są zaś oświadczeniami „na każdy temat”, bez ładu i składu. Wiceprzewodniczący Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej, rzeczowy i kulturalny, co w tej komisji jest szczególnie ważne. Otwarty na argumenty opozycji, pokazuje, jak można dyskutować, nikogo przy tym nie obrażając. Zamiast uszczypliwości i ataków personalnych – merytoryczne argumenty.

 • kochambolka

  Oceniono 11 razy -7

  Dziwne zachowanie Komorowskiego. Uczcił „ofiary czasów stalinowskich, które były ofiarami właśnie tych Żołnierzy Wyklętych”...
  Oj, nie miał ten nasz prezydent BUL z Kościerzyny Koźla ostatnio szczęścia. A to tramwaj, którym jedzie, wypada z torów. A to włącza się system przeciwpożarowy i sala, w której gości, spływa chemiczną cieczą. A to zawody żużlowe, na które się wybrał, okazują się kompletną klapą. A to w końcu budowa, na którą się wybrał, jest stworzona tylko dla niego... Czy to tylko nieszczęśliwe zbiegi okoliczności? A może to pech lub urok? Jeśli tak, to nie pomoże żaden lekarz, BOR ani inne służby.... Nic naprawdę nic ...już WAM sługusy UB (np. rodzice Anny Komorowskiej) SB i GRU nie pomoże...

 • kochambolka

  Oceniono 10 razy -6

  Będąc premierem Tusk traktował rządowe samoloty jak prywatne taksówki. Wyciągnął w ten sposób z kasy państwa ok. 6 mln zł!
  Po kilku miesiącach nieustannych poszukiwań afery jaką można by przyczepić do nowego prezydenta, rządowi funkcjonariusze medialni w końcu ogłosili - Duda w latach 2012-2014 wziął z kasy Sejmu 11 tys. zł na przeloty samolotem z Warszawy do Poznania. Ci sami funkcjonariusze zapominają jednak, że w latach 2008 - 2014 Tusk na przeloty swoje i swojej rodziny na trasie Gdańsk - Warszawa - Gdańsk wyciągnął z kasy państwa około 6 mln zł!
  Przypomnijmy - Donald Tusk w czasie, gdy był premierem uwielbiał wracać na weekend do domu w Trójmieście. Wszystko byłoby okej, gdyby nie fakt, że wykorzystywał do tego najdroższe środki transportu, czyli samoloty lub helikoptery. Traktował je jak prywatne taksówki, które w piątek transportowały go z Warszawy do Gdańska, a w poniedziałek z Gdańska do Warszawy. Tusk, często wraz z rodziną i znajomymi, latał w ten sposób rządowymi Tu-154, Jak-40, helikopterami lub embraerem grubo ponad 300 razy (dane potwierdza Centrum Informacyjne Rządu). szacunkowy łączny koszt takich przelotów to około 6 milionów złotych. .......

 • kochambolka

  Oceniono 7 razy -3

  Platforma Obywatelska i pani, która jeździ po Polsce - co trzeba docenić
  — mówi choćby w TVN 24 Katarzyna Kolenda-Zalewska.
  Tu nikt nie docieka ile to kosztuje. A może ktoś zajął się sprawą wydatków Kancelarii Prezydenta ....dalej: czy to prawda, że były prezydent ma dwa apartamenty, ale jeden wynajął firmie, a w drugim umieścił syna, więc państwo wynajęło mu mieszkanie? Kto podjął tę decyzję? Pytam, bo oczom nie wierzę. Mówiąc wprost: tak żenująco nisko nie upadł żaden z odchodzących prezydentów: ani Jaruzelski, ani Wałęsa, ani wreszcie Kwaśniewski. Trudno nawet mówić o braku klasy, w sytuacji, gdy kilka przypadków na odległość pachnie łamaniem prawa........

 • goljad

  Oceniono 7 razy 3

  on jest głupszy niż maliniak-/ który był totalnym głąbem i prymitywem/, i ten obleśnie imbecylny uśmiech

 • leszko

  Oceniono 14 razy 10

  Duda wpisuje się w nurt pseudonauki uprawianej w naszym kraju i to w jej najśmieszniejszym nurcie. Symulacje na podstawie pękania parówek, obserwacje z okna samolotu, puszki od piwa; jednym słowem badacze zupełnie jak zdiagnozowani onegdaj przez Jarkacza internauci. Sądzę, że ci badacze także się onanizują - publicznie gadając kompletne bzdury.
  Powodzenia, Duda i myślę, że ty sam nie wytrzymujesz konfrontacji z jakąkolwiek rzeczywistością...

 • pietrek1960

  Oceniono 7 razy 5

  Skrytożercom parówkowym , stanowcze NIE!!!

 • pneumatyka

  Oceniono 13 razy 11

  Państwo : Komorowski, Kopacz
  co zrobiliście Polakom?
  Dlaczego walczyliście dobrym słowem,uśmiechem,
  prawdą,miłością do bliźniego ?- konkurencja walczyła kłamstwem,pogardą, armią hejterów, zmasowanymi bojówkarzami,opluwaniem, szkalowaniem,
  rozgłośniami promującymi nienawiść, kłamstwo, obelgi i ...zwyciężyła !!!
  Zapomnieliście? - przecież żyjemy w katolickim kraju i tu tylko zło, zakłamanie w obecnym rządzie, pogarda i nienawiść ma przyzwolenie i wszelkie prawa !!! !!! !!!

 • mietty1941

  Oceniono 8 razy 6

  Kochani Komentatorzy, to nasza wina, że daliśmy się oszukać. Teraz? "cierp ciało kiejś chciało". A jakie będą szkody? Zobaczymy.

 • dorik2

  Oceniono 12 razy 8

  Dowodów na urojony zamach nigdy w życiu nie znajdą ani nie spreparują; do tego trzeba by Jamesów Bondów, a nie agentów Tomków czy harcerzy po tygodniowym szkoleniu; zresztą Rosja ma ten sam materiał dowodowy. Ale wyrzucą do kosza ustalenia komisji Millera/Laska i prokuratury, efekt 5 lat pracy, i zaczną śledztwo od zera, pod kontrolą zaufanych pisowców. Wygrzebią jakieś trzeciorzędne detale - np. BOR nie sprawdził lotniska - i pod tym pretekstem oskarżą Arabskiego, Klicha, może również Sikorskiego i Tuska o niedopełnienie obowiązków. Co sędziowie z tym zrobią, zależy od tego, czy PiS-owi uda się ich spacyfikować...

 • rembka

  Oceniono 18 razy 16

  Prezydent, ktory powiela klamstwa i podsyca hipotezy o zamachu podwazajac raporty dwoch krajowych komisji do badania wypadkow samolotowych - wojskowej i cywilnej, jest dla mnie smieciem! To bezczelny, cyniczny klamczuch, ktory upadl tak nisko, ze teraz musi legitymizowac swoj upadek i brnie dalej. Jakie zlo rzadzi tym czlowiekem? Czy warto sie tak zeszmacic, w nagrode za to, ze prezes go wylansowal?

 • evergreen111

  Oceniono 18 razy 16

  "Zespół Antoniego Macierewicza" - to brzmi jak nazwa nowo odkrytej choroby psychicznej...

 • dublet

  Oceniono 9 razy 7

  Skoro Dudaruski zna jakieś fakty, które obalają raport polskiej komisji, to powinien je zgłosić w prokuraturze, bo inaczej popełnia przestępstwo! Apropos: co z wyłudzonymi 1100 zł na dojazdy na wykłady? Prokuratura wymiękła?

 • wyksztalciuch2

  Oceniono 8 razy 6

  Taak Panie Prezydencie...
  Skłóćmy się ze wszystkimi sąsiadami, albo lepiej wypowiedzmy im wojnę - to ostatnio modne.

  Rząd i prezydent się wyżywi, sympatycy którzy Was wynieśli niech idą budować bunkry. Wszak nie tylko Węgry mogą być wzorem - Albania też.

  Reszta niech robi co chce - bo po ostatnich wystąpieniach "geniuszy" nikt nas na zachodzie nie zechce.

 • osservatorepissore2015

  Oceniono 11 razy 7

  Konstatacja jest prosta: albo pan prezydent jest skończonym kretynem, który zaprzecza oczywistym faktom, albo cynicznym manipulantem, który chce zrobić dobrze prezesowi, ob. żył wiecznie ... Nie wiem co lepsze?

 • wojto51

  Oceniono 9 razy 7

  Kogo te mądrości Maliniaka i jego "ekspertów" obchodzą?... Następne wybory za 4 i 5 lat. Nich kombunują jak te włdze urzymać. Teraz, to ich problem, nie mój.

 • zielona-galazka

  Oceniono 17 razy 11

  Wypowiedź Andrzeja Dudy dedykuję nienawistnikom plującym na Bronisława Komorowskiego.
  I wszystkim tym co głosowali na Andrzeja Dude.
  A specjalne dedykacje tym którzy nie pofatygowali się aby wziąć udział w wyborach.

 • paruwkowy_skrytobujca

  Oceniono 15 razy 11

  powinno być po prezydencku. czyli "ine wytrzymujom z naukowom analizom". Ten czereśniak ma przecież kłopot z polskim językiem i końcówkami.

 • jaroslaw rabiej

  Oceniono 16 razy 12

  Ja naprawdę przepraszam za JE Andrzeja "O Rety Jestem Prezydentem!?" Dudę, choć osobiście do jego wyboru ręki nie przyłożyłem ...

 • kpinkara

  Oceniono 18 razy 16

  Czasami sie mówi, że ktoś nie jest taki głupi jak wygląda. Ale to nie dotyczy prezydęta.

 • kochambolka

  Oceniono 15 razy -11

  .........- Zaproponowano mi skorzystanie z prawa aktu łaski ówczesnego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Wałęsy. I ja z tej propozycji skorzystałem, ściślej mówiąc, po prostu się wykupiłem. Zapłaciłem żądane pieniądze i otrzymałem odpowiedni dokument - pisze Andrzej Z. w swojej książce "Skarżyłem się grobowi". Podobno łapówka wyniosła 150 tysięcy dolarów. Wałęsa ułaskawił Słowika w październiku 1993 roku.

  Jak sprawę komentuje były prezydent? - Nie znam "Słowika".........

 • kochambolka

  Oceniono 22 razy -20

  Polityka zawsze była i jest śmierdzącą sprawą...ale teraz możemy być tylko dumni, że prezydentem POLSKI jest prawy, sprawiedliwy, uczciwy, nieuwikłany w żadne związki z KREMLEM...a do tego niesamowicie inteligentny, dobrze wychowany, skromny, kochający swój naród Pan Andrzej DUDA!
  ..............
  Tylko CI, co reprezentują WSIowego BULA i jego INTERESY..prawdopodobnie też swoje..mogą wypisywać idiotyzmy godne NIESIOŁOWSKIEGO...

 • kaczorbe

  Oceniono 8 razy 6

  masakra...z prawda jest jak z d...ą...każdy ma swoją

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX