Zamachy we Francji. Dramatyczna relacja zakładnika: Terroryści zabijają jedną osobę po drugiej

- Jestem w Bataclan. Jestem ranny. Terroryści zabijają wszystkich, jednego po drugim - pisze na Facebooku mężczyzna uwięziony w sali koncertowej Bataclan. To tam zamachowcy trzymają ponad 100 zakładników. Trwa szturm na salę.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Kiedy zamachowcy zatakowali teatr Batacan, Benjamin Cazenoves był w budynku. Cazenoves relacjonuje na Facebooku, co dzieje się w środku. "Jestem na pierwszym piętrze. Część osób żyje. Terroryści zabijają jednego po drugim" - pisze. I w drugim wpisie: "Żyję, jest wiele ciał".W tej chwili trwa szturm na teatr Batacan. Anty-terroryści starają się odbić zakładników.

"Apokaliptyczne sceny"

- Informacje o tym, co tam się działo są koszmarne. Policjanci zastali tam sceny apokaliptyczne. Najprawdopodobniej terroryści rzucili tam co najmniej jeden granat - mówi dziennikarz Radio France Internationale Piotr Moszyński

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (48)
Zamachy we Francji. Dramatyczna relacja zakładnika: Terroryści zabijają jedną osobę po drugiej
Zaloguj się
 • bezrobotny55

  Oceniono 1 raz 1

  Cienka ta policja i antyterroryści w Paryżu. Może potrzeba tam im podesłać na szkolenie tubylców, naszego" telewizyjnego antyterrorystę" pana. D....Na każdej wiejskiej potańcówce w gminie polskiej, są obecni wyszkoleni i wyposażeni odpowiednio ochroniarze, oznakowani i po cywilnemu, bo młodzi piją, ćpają, handlują proszkami, tabletkami, palą trawkę i biją się - dla szpanu lub z zamiłowania. Każdą większą imprezę miejską, zwłaszcza takie z liczbą uczestników od 1000 osób wzwyż, mecze, festyny, koncerty dla młodych osób zwłaszcza teraz, w dobie zamachów, powinno ochraniać mundurowo i po cywilnemu - jakaś liczną ekipa, wyszkolonych i uzbrojonych odpowiednio ludzi. Za to odpowiada nie tylko organizator imprez ale i miejscowa Policja, Mer/Burmistrz - tu Paryża. Po tym niezabezpieczeniu (w kilku-kilkunastu cywilnych, uzbrojonych ochroniarzy) i kilkudziesięciu mundurowych ochroniarzy - obowiązkowo do dymisji - szef Policji w Paryżu, Mer Paryża i Prezydent Francji, za brak przewidywania, zaniedbanie obowiązków służbowych, organizacji ochrony zgromadzeń i planowanych imprez masowych, i nadzoru nad służbami specjalnymi- ich działaniami profilaktycznymi i ochrony imprez i zgromadzeń publicznych, typu koncerty zawody sportowe, z tłumami, tysiącami osób. publicznych, narażonych za ataki terrorystyczne. i szef tych służb. Niezaleznie od zarzutów karnych,za zaniedbanie podstawowych obowiązków ochrony imprez masowych, np. koncertu młodzieżowego z ok. 1500 osobami. Gdyby na sali koncertowej było 5-10 uzbrojonych, wyszkolonych tajniaków ochrony- antyterrorystów, a przy budynku kilkudziesięciu dalszych, już w mundurach, uzbrojonych, to może tylko kilka osób, najwyżej byłoby ofiarami, a nie 80 trupów po koncercie.

 • kor102

  Oceniono 3 razy 1

  "Dziękujemy wam za #prayforparis, ale nie potrzebujemy więcej religii"
  -----------
  Napisano w innym artykule.
  Ale w ZSRR, też nie potrzebowali religii, dzisiaj już niema ZSRR.

 • czysty.harry

  Oceniono 1 raz 1

  GWno znowu zablokowało możliwość komentarzy.Pod pierwszymi artykułami na temat ataków w Paryżu.Przyjmijcie jeszcze więcej uchodźców do Europy.Takie sytuacje będą się teraz zdarzać bardzo często.

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 6 razy 6

  Świat na kolanach,Europa na kolanach,niech dalej przyjmują imigrantów z azji i afryki.Świat i Europa nie mogą sobie poradzić z garstką terrorystów,tolerancja państw w których jest wiara islamu.Należało by pozbyć się wszystkich islamistów,wyrzucić z Europy,granice państw powinny być szczelne.Francja,Niemcy i inne państwa są winne tej tragedii.

 • emeryt21

  Oceniono 3 razy -3

  Wczoraj wieczorem ogladalem CNN. Mowili o 18 osobach zabitych. Wiec jak to jest z rzetelnoscia informacji ?

 • steven1968

  Oceniono 1 raz 1

  A Francja potępia naloty Rosjan na tych bandytów!!!! Czy teraz zmieni zdanie?

 • nika1310

  Oceniono 2 razy -2

  Morduja sie, a on publikuje na fb? Niewiarygodne...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX