Przed nami wietrzny i deszczowy weekend [PROGNOZA POGODY]

Pogoda w sobotę i niedzielę nie będzie nas rozpieszczać. Owszem, będzie ciepło, ale w wielu miejscach Polski powieje bardzo silny wiatr, a także będą nam towarzyszyć opady deszczu.

Polub i bądź na bieżąco!

Jak informuje Tvnmeteo.pl, pogoda w Polsce w najbliższych dniach będzie niekorzystna. Nad kraj znad Atlantyku i Skandynawii napłyną układy niżowe, które będą kształtować niezbyt przyjemną pogodę.

Piątek

Piątek będzie dniem, w którym pojawią się mocniejsze porywy wiatru. Na Pomorzu i na Kujawach jego prędkość w ciągu dnia będzie dochodzić o 60 km/h, a na Wybrzeżu i w górach w porywach nawet do 100 km/h. Dziś najcieplej będzie we Wrocławiu - tam termometry pokażą 15 stopni C. Najzimniejsze będą Suwałki, w których temperatura nie przekroczy 9 stopni C.

Sobota

Sobota to przelotne opady deszczu w całym kraju. Również będzie towarzyszyć nam silny wiatr z kierunków zachodnich. W całej Polsce jego prędkość w porywach wyniesie nawet 90 km/h, a w górach i nad morzem może przekroczyć 100 km/h. Temperatura będzie wynosić od 7 stopni C na Warmii i Mazurach, przez 8 st. C w centrum i nad morzem, 9 st. C na Dolnym Śląsku do 10 stopni C na Podkarpaciu.

Niedziela

W niedzielę odpoczniemy od tak silnego wiatru, co nie oznacza, że go w ogóle nie będzie - jego prędkość może przekraczać 60-70 km/h. Będziemy natomiast nękani przez opady deszczu, które miejscami będą bardzo intensywne. Temperatury będą bardziej zróżnicowane - najzimniej będzie na Suwalszczyźnie, gdzie termometry pokażą 6 stopni C, a najcieplejszy będzie Dolny Śląsk, gdzie będzie 11 stopni C.

Nowy tydzień

Początek nowego tygodnia będzie taki sam, jak końcówka obecnego. Temperatury będą wahać się w okolicach 10 stopni C, będą towarzyszyć nam przelotne opady deszczu wymieszane z przejaśnieniami oraz silne porywy wiatru, przekraczające miejscami 60 km/h.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (10)
Przed nami wietrzny i deszczowy weekend [PROGNOZA POGODY]
Zaloguj się
 • 1997linda

  0

  A wolno komentowac????????

 • dziadekjam

  Oceniono 2 razy 0

  Przed nami wietrzny i deszczowy weekend
  =================================
  Natura postanowiła uczcić "nowe otwarcie", a i ludzie będą mogli się napić bez straty spaceru w słoneczny dzień.

 • zal.p.l2

  Oceniono 6 razy -4

  Haha banda lewakow, szczajacycyh pod siebie po wyborach, przemyca wszędzie gdzie się da swoje "wartości". Wasze wartości, bando złodziejskich lewakow, popiera 6% społeczeństwa. Przeciw wam jest 94%... umiecie liczyc ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX