Prezydent nie wziął udziału w Marszu Niepodległości. Ale napisał specjalny list do uczestników

Choć prezydent nie skorzystał z zaproszenia na tegoroczny Marsz Niepodległości, Andrzej Duda przestał list do jego uczestników i organizatorów. "Dziękuję wszystkim, którzy tego dnia godnie czczą pamięć naszych narodowych bohaterów" - czytamy.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Organizowany przez narodowców warszawski Marsz Niepodległości wzbudza co roku wiele kontrowersji. W poprzednich latach podczas pochodu dochodziło do starć z policją, w tym spór budziło hasło przewodnie: "Polska dla Polaków, Polacy dla Polski".

Zobacz, jak wyglądał Marsz Niepodległości w Warszawie >>>

Na tegoroczny marsz organizatorzy zaprosili także Andrzeja Dudę, jednak prezydent nie wziął w nim udziału. Tuż przed rozpoczęciem pochodu odczytano jednak list, który przesłał do uczestników zgromadzenia.

"Dziękuję wszystkim, którzy godnie czczą pamięć narodowych bohaterów"

Duda przypomina, że w 97. rocznicę odrodzenia suwerennego państwa polskiego "razem manifestujemy dumę z naszej historii i miłości Ojczyzny". "Bardzo się cieszę, że obywatele wolnej Rzeczpospolitej - zwłaszcza należący do młodego pokolenia - coraz chętniej i powszechniej uczestniczą w uroczystościach patriotycznych" - pisze.

Cały list możesz przeczytać tutaj >>>

"Dziękuję wszystkim, którzy tego dnia godnie czczą pamięć naszych narodowych bohaterów. Dziękuję wszystkim, którzy przyczyniają się do budowania tożsamości i serdecznych więzi łączących całą polską wspólnotę" - dodaje.

"Niechaj dzisiejszy Marsz Niepodległości będzie wyrazem przywiązania do najdroższych nam narodowych tradycji, symboli państwowych i biało-czerwonych barw. Niech umacnia w nas pewność, że jesteśmy jednym, silnym, twórczym i mądrym narodem. Niech pogłębia naszą wiarę" - czytamy.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (99)
Prezydent nie wziął udziału w Marszu Niepodległości. Ale napisał specjalny list do uczestników
Zaloguj się
 • kuma1

  Oceniono 1 raz -1

  Przecież to cichy koalicjant PIS i bracia patrioci Prawdziwi Polacy w akcji, dla tego nie robiono im od kilku lat konkurencji przez PIS. Najwyraźniej w tym roku nie mieli konkurencji również przez lewicę i obóz demokratyczny, bo z oporem ale sprawcy wygrania przez PIS wyborów , zaczynają rozumieć do czego doprowadzili. Szczególnie po słowach Prezydenta jak ma zachowywać się Trybunał Konstytucyjny , Sądy i Sędziowie Wymiaru Sprawiedliwości. PIS wprowadza porządki zaczynając od likwidacji demokracji opartej na Konstytucji Rzeczpospolitej i odebrania narodowego charakteru Wojska Polskiego i nadzoru nad Służbami w Sejmie.

 • better.life

  Oceniono 1 raz -1

  Źle mu z oczu patrzy, ale poczekajmy i dajmy się chłopinie wykazać. Choć ja tam w nim zbyt wielkich nadziei nie pokładam. Obawiam się, że on i jego ekipa będą skutecznie zniechęcać takich jak ja (chcących normalnie żyć) do płacenia w Polsce podatków - obym się mylił.

 • hefajstos1

  Oceniono 2 razy 0

  Nawołuje uczestników marszu do pogłębiania wiary. Jeszcze trochę i będzie komunikował katolików .

 • s3g

  Oceniono 2 razy 0

  Idę obejść święto. Budyń waniliowy raz:)

 • notremak

  Oceniono 6 razy -2

  Trudno żeby nasz Duduś z żoną Żydówką brał udział w antysemickich marszach...

 • gupek-wioskowy

  Oceniono 3 razy 3

  chłopcy zrobili swoje, chłopcy mogą odejść....

 • ja go

  Oceniono 5 razy 3

  umizgi do zbrojnego ramienia "dobrej zmiany" idą w najlepsze. Świat wdział już raz czym się skończyły czasy NARODOWEGO SOCJALIZMU w Niemczech, zobaczymy czym się skończą w Polsce lub tym co po niej zostanie.

 • ja go

  Oceniono 2 razy 0

  nasz budyniek musi być INNY we wszystkim, i nie używa rozetki ... bo używa jej Ewka i Bronek.
  on jest cały jakiś ... INNY

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX