Zamieszanie wokół Malty. Błaszczak: Kopacz stawia interes partyjny ponad państwowy

- Premier Kopacz walczy o przywództwo w PO. 12 listopada będzie ubiegała się o stanowisko przewodniczącej klubu. Interesy partyjne zostały postawione ponad państwowe - atakował Mariusz Błaszczak w TVP Info premier.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Proszę bardzo, jest wyciągnięta ręka Prawa i Sprawiedliwości - podkreślał w TVP Info Mariusz Błaszczak, komentując sprawę maltańskiego szczytu i sporów o to, kto powinien na nim reprezentować Polskę.

Polityk PiS twierdził, że ma receptę na rozwiązanie problemu: - Pani premier Kopacz może pojechać na Maltę, może wziąć udział w tym nieformalnym szczycie, a 13 listopada w piątek złoży ślubowanie poselskie, złoży dymisję ustnie, przed Sejmem - mówił dodając, że premier może podać się do dymisji także pisemnie tak, jak 4 lata temu zrobił Donald Tusk.

Walka o przywództwo w PO?

Błaszczak odpierał też zarzuty o to, że całe zamieszanie wokól szczytu to wynik błędów Kancelarii Prezydenta. Jego zdaniem cała odpowiedzialność spoczywa na politykach PO. - To premier Kopacz walczy o przywództwo w Platformie, a nie my, to premier Kopacz 12.11 będzie ubiegała się o stanowisko przewodniczącej klubu parlamentarnego PO. Interesy partyjne zostały postawione ponad interesy państwowe - ocenił Błaszczak postawę Kopacz.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (150)
Zamieszanie wokół Malty. Błaszczak: Kopacz stawia interes partyjny ponad państwowy
Zaloguj się
 • andres1167

  Oceniono 1 raz 1

  Kopacz chce zalatwic Dude na Malcie jak Lecha w Smolensku,bylbym ostrozny z tym lotem

 • edals

  0

  To Kaczyński stawia interes osobisty ponad państwowy.

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 1 raz 1

  Było już zamieszanie wokół Marty, teraz jest zamieszanie wokół Malty.
  Coś ten KaczorLand nie tak tika

 • rosfita

  Oceniono 1 raz -1

  Ewa Kopacz ustępuje w tym dniu z rzadu a na Maltę jadą pisdzielcy. Społeczeństwo ma jasność a pisdzielcy niech frajera nie szukają.

 • bolrut

  0

  P.prezydent.Zachowujesz się p.jak ruski oficer/nie obrażając ruskiego oficera/,ogolony,umyty,i lekko podpity. a kultury ni h..a. Wstyd,wstyd i jeszcze raz wstyd.Po coś leciał panie duda-prezydencie do tego Watykanu skoro obce ci są podstawowe przykazania kościelne?

 • rosfita

  Oceniono 3 razy -1

  Stary tępy Pisożycie Błaszczak od 2 tygodni wy rządzicie tym państwem i to was rozliczamy z tego co robicie. Skończyła sie zła Kopacz teraz wy odpowiadacie za państwo. Zrozumiał koniec kampani to teraz wasz problem i wasza odpowiedzialność. Tępym PiSozytom przypominam skończyło sie wskazywanie paluszkiem kto winny teraz jesteście wy. Niech pislam bedzie z wami bo ciężkie czasy dla was nadchodzą.

 • acototak

  Oceniono 1 raz 1

  Pan Błaszczak działa na ludzi jak emetyk.

 • acototak

  Oceniono 2 razy 2

  W interesie Państwa na pewno nie leży to aby Polskę reprezentowała odchodząca premier. Polityka to działanie "w przyszłość".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX