Już wiadomo: pierwsze posiedzenie nowego Sejmu 12 listopada

Wiadomo już, kiedy posłowie rozpoczną pracę Sejmu. Prezydent Andrzej Duda podał oficjalny termin pierwszego posiedzenia tej kadencji.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Starzy i nowi posłowie wkroczą na salę Sejmu 12 listopada. Wtedy też złoży dymisję rząd Ewy Kopacz i zaprzysiężony zostanie gabinet Beaty Szydło.

W ławach sejmowych zasiądzie 235 posłów PiS, 138 poslów PO, 42 posłów ruchu Kukiz'15 i 28 posłów .Nowoczesnej. Spośród nich 130 sprawuje funkcję posła po raz pierwszy.

Marszałkiem seniorem Sejmu został Kornel Morawiecki, a marszałkiem seniorem Senatu - Barbara Borys-Damięcka.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (234)
Już wiadomo: pierwsze posiedzenie nowego Sejmu 12 listopada
Zaloguj się
 • ka-ra-oke3

  0

  To PREZYDENT nie wiedział o szczycie na Malcie (12.listopad- termin był ustalony już w kwietniu 2015)- i co nie będzie tam przedstawiciela Polski. Może pojechać prezydent lub premier. A pewnie winien jest TUSK bo nie zmienił daty tego szczytu.?

 • jojo148

  Oceniono 1 raz 1

  Powinniśmy wszyscy cieszyć się z tego, że, mimo tylu ważnych obowiązków prezydent Duda znalazł wreszcie czas, aby pojechać na Żoliborz. Miała rację Beata Szydło, twierdząc, że prezydent Duda jest bardzo pracowity.

 • jdkonrad

  Oceniono 2 razy 0

  dlaczego wyborcza nie porusza wątku ustalenia przez kaczyńskiego daty 12.11 na posiedzenie Sejmu dokładnie w dzień Szczytu UE na Malcie?! zaczynamy od stawania w poprzek działaniom UE! nie w smak kaczuszce pieniążki z Brukseli?! za dużo będzie ich miał po wyczyszczeniu budżetu swoimi banialukami?!
  to chyba wróży zupełnie inne rozwiązania! to się po prostu nie da jak zapowiadali smoleńscy... jk wymyśli jakiś szok i wszyscy będziemy cienko śpiewać!

 • kat-kk

  Oceniono 1 raz 1

  Nie dasz 500zł, Kaczyński czubku to wyjdziemy po nie na ulice ,pajacu kościelny!

 • kat-kk

  0

  Jarosław,Jarosław,Polskę zbaw!

 • kat-kk

  Oceniono 1 raz 1

  Dawaj 500zł ,Kaczyńska koscielna kó...!Masz dać !

 • kat-kk

  Oceniono 2 razy 0

  Czy wie ktoś, jak blokować samoodtwarzające się filmiki na Gazeta.pl, Tok ,i podobnych stronach Mnichnikta?Doprowadza do wściekłości ich ciągłe wyłączanie.

 • kastoripollux

  0

  Na Maltę powinien jechać Antoni. A N T O N I, A N T O N I.

 • kastoripollux

  0

  Jeśli nikt z naszych "polityków" nie może pojechać na szczyt na Malcie, to dajmy upoważnienie Czechom aby nas reprezentowali. Oni mają zdrowe podejście do muslimów i w kanał tak siebie jak i nas nie wpuszczą. Najgorsze co by mogło być, to aby nas reprezentowała Makrela. Ona by się z nami podzieliła po bożemu fifty- fifty.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX