Awaryjne lądowanie Wizz Air w Malmo. Agresywny pasażer dobijał się do kokpitu, a inny był pijany

Samolot Airbus A320 ze 180 osobami na pokładzie lądował awaryjnie w Malmo w Szwecji. Powodem decyzji pilota była awantura na pokładzie. Wszczął ją pasażer, który kopał w drzwi od kokpitu. Z kolei inny z podróżnych w stanie upojenia zachowywał się agresywnie - podaje dziennik ?Expressen".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Do awantury doszło na wysokości 10 tys. stóp. Samolot Wizz Air leciał z Rumunii do Norwegii.

Agresywny pasażer nagle podniósł się z fotela i zaczął krzyczeć. Po chwili pobiegł w kierunku kokpitu, tam zaczął kopać w drzwi. Nie reagował na prośby personelu pokładowego o spokój. Z relacji świadków wynika, że mężczyzna, jak się okazało 43-letni obywatel Rumunii, próbował też otworzyć dwa wyjścia awaryjne.

Po wybuchu paniki wśród pasażerów, załoga zdecydowała się na awaryjne lądowanie w Malmo w Szwecji.Ostatecznie wzburzonego Rumuna obezwładnili pasażerowie i na lotnisku w Szwecji przekazali go w ręce policji. Teraz mężczyzna, który na co dzień mieszka w Norwegii, odpowie za sprowadzenie niebezpieczeństwa w trakcie lotu, za co zapłaci wysoką grzywnę. Niewykluczone, że zostanie też objęty czasowym zakazem wstępu na pokład samolotów.

Pechowy lot do Oslo z awaryjnym lądowanie miał też drugiego "bohatera". Był nim inny kompletnie pijany pasażer, który jednak swoje zachowanie ograniczył do słownych uwag pod adresem załogi i stewardes. On również został zatrzymany.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (119)
Awaryjne lądowanie Wizz Air w Malmo. Agresywny pasażer dobijał się do kokpitu, a inny był pijany
Zaloguj się
 • pogodny100

  0

  cygan sie nachlal i oglupial, tak naprawde nazywal sie rokita czy cus podobnego.

 • uzdek98

  Oceniono 1 raz 1

  najgorsze jest to, ze jak dasz takiemu po ryju albo go unieszkodliwisz, to na ziemi wyniosa was obu za udzial w bojce... a dawno, dawno temu w PRL w kazdym samolocie jako pasazer byl milicjant w cywilu... wszyscy wiedzieli, ze jest ale nie wiedzieli kto... i jakos nie bylo awantur...

 • ochujek

  Oceniono 2 razy 2

  Ale zapłacił za przelot? Bo taki jeden prezydent to do Poznania latał na koszt Sejmu.

 • hasta.la.vista

  Oceniono 1 raz 1

  To było lądowanie przymusowe a nie awaryjne! Od kiedy agresywny pasażer to awaria?

 • giulial

  Oceniono 2 razy 0

  Ukraińcy "Polskiego" pochodzenia kasują wpisy na wp.pl i gazeta.pl, ale nie popierają ani PIS ani PO, to opłacani przez banksterów i tacy prezesi spółek jak Majchrzak ludzie i sponsorzy Petru i Nowoczesnej. Będziemy wam pomagać, ale to mafia;

 • micki11

  Oceniono 1 raz 1

  Co to znaczy Szwecja pełna ? Brać do oporu , całą masę Syryjczyków i dawać po 30 tysięcy złotych na dziecko i zapieprzać żeby na nich zarobić.

 • zbimes

  Oceniono 1 raz 1

  A gdzie jest to Malmo, bo w Szwecji to jest Malmoe (jeśli brak o w przegłosie lub o umlaut)

 • ultraviolet24

  Oceniono 13 razy -1

  W Polsce pewnie dostałby pewnie 500 zł mandatu. W USA pewnie posiedziałby z 15 lat w więzieniu...

 • rtd5rtd

  Oceniono 4 razy -2

  Mid-air terror - wtf?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX