Lis i Pospieszalski znikną z anteny. Prezes TVP zapowiada, że nie przedłuży umów

Po zakończeniu umów z producentami "Tomasz Lis na żywo" i "Bliżej" Jana Pospieszalskiego TVP nie będzie ich przedłużało - poinformował prezes TVP w rozmowie z "Presserwisem".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Janusz Daszczyński obejmując funkcję prezesa TVP deklarował, że zmieni model publicystyki publicznego nadawcy tak, by nie była ona realizowana przez firmy zewnętrzne, jak to się dzieje w przypadku programów Lisa i Pospieszalskiego. TVP odchodzi też od programów w formie politycznych starć, na rzecz rozmów eksperckich.

Poprzednie umowy miały "zagwarantować większy nadzór TVP nad odcinkami" >>>

Podczas konferencji prasowej Daszczyński podsumował 100 dni swojej kadencji, ale nie sprecyzował jakie są dokładne plany TVP wobec tych dwóch produkcji. - Kiedy wejdzie ramówka zimowa i potem wiosenna, zobaczycie państwo zmiany - mówił. W rozmowie z "Presserwisem" potwierdził jednak, że po zakończeniu umów z producentami, nie będą one przedłużane.

Umowa na program "Bliżej" wygasa z końcem tego roku, a na "Tomasz Lis na żywo" niedługo później. Kontrakty na ostatni okres zostały podpisane przez ustępującego prezesa TVP Juliusza Brauna.

Nie ucieka przed nową władzą

Prezes TVP mówił też o tym, że nie zamierza zmieniać sposobu zarządzania spółką ze względu na zmianę władzy i podkreślił, że PiS nie przedstawiło jeszcze projektów transformacji telewizji. - Zostałem wybrany na cztery lata i tak działam - zadeklarował i dodał: - Byłoby całkowicie nieodpowiedzialne, gdybym zachowywał się w ten sposób, że zaraz nastąpi potop i trzeba uciekać na arkę.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (366)
Lis i Pospieszalski znikną z anteny. Prezes TVP zapowiada, że nie przedłuży umów
Zaloguj się
 • arek1203b

  0

  nie zapominajcie o Iitrualnej Polsce ,interii i onecie ,zamknac to natychmiast

 • komandos1948

  0

  Zaczęła się czystka w TVP. Zniknie Lis i Pospieszalski z TVP zniknie też sam program TVP bo nikt go nie będzie oglądał a Ty Daszczyński też pójdziesz w odstawkę. Paniatno ?

 • Oceniono 1 raz -1

  PORZĄDKI KURDUPLA W TVN"WSZYSTKO BĘDZIE MOJE I KTO MI COŚ ZROBI"TERAZ JA TU RZĄDZĘ BĘDZIEMY ZACZYNAĆ NIE OD WIADOMOŚCI TYLKO OD MSZY "AMEN"

 • politol59

  Oceniono 1 raz -1

  Wiadomo o co idzie, PISia cenzura u bram.

 • razb1947

  0

  POSPIESZALSKI zostanie a LIS wyleci.

 • sprawazlewa

  Oceniono 1 raz 1

  Nie oglądam TVP, więc nie wiem czy mam płakać czy się cieszyć!? Jest tyle interesujących rzeczy do zrobienia poza oglądaniem tv!

 • aluksz

  0

  Podlizuje sie wazelina? I tak nic nie pomoże, pis ma już swojego prezia!

 • wildernessking

  Oceniono 2 razy -2

  lisu pójdzie do rydzykowej a pszypiepszalski do tefauenu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX