Gowin człowiekiem renesansu? "Nauka, kultura, MON - mogę podołać każdemu z tych resortów"

Nominacja Jarosława Gowina na szefa MON wydawała się być już niemal pewna. Teraz okazuje się jednak, że polityk - niczym prawdziwy człowiek renesansu - może przebierać w ofertach również od innych resortów.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Najbardziej prawdopodobnym kandydatem na szefa MON w moim rządzie jest Jarosław Gowin - ogłosiła na początku października Beata Szydło. W ten sposób kandydatka PiS na premiera ucięła spekulacje, jakoby resortem obrony miał pokierować Antoni Macierewicz.

Teraz coraz głośniej mówi się jednak o tym, że Gowin namawiany jest do objęcia nie ministerstwa obrony, ale nauki lub kultury. Co ciekawe, jako prawdopodobny szef tych samych resortów jest wymieniany prof. Piotr Gliński, który miałby też zostać wicepremierem.

"Spekulacji jest cała masa"

Co na to sam Gowin? Były minister sprawiedliwości przekonywał na antenie Radia Kraków, że "spekulacji jest cała masa", a propozycja objęcia funkcji szefa MON "nie została wycofana". - Jeszcze chwila, a poczuję się człowiekiem renesansu - żartował.

Chwilę później prezes Polski Razem potwierdził jednak, że resort obrony to nie jedyne zaproponowane mu ministerstwo. - Są rożne propozycje, nie ukrywam tego. Rozstrzygnięcie będzie w tym tygodniu - zapowiedział.

- Nauka to resort naturalny dla mnie. Przez 10 lat byłem rektorem. Jak chodzi o kulturę to jako były redaktor naczelny miesięcznika ZNAK, też czuję się przygotowany. Co do MON to od roku jestem członkiem Rady Bezpieczeństwa Narodowego, doszkalam się z bezpieczeństwa wewnętrznego i międzynarodowego. Każdemu z tych resortów jestem w stanie podołać - wyjaśniał.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (182)
Gowin człowiekiem renesansu? "Nauka, kultura, MON - mogę podołać każdemu z tych resortów"
Zaloguj się
 • miki_riki_11

  0

  Dooiero teraz widać jakich mądrych ministrów miała Polska Ludowa.Co ci bandyci nam zrobili?Kamieniołomy,słony śledź,brak wody do końca ich dnj.

 • shootthemall314

  0

  To jest debil z tego goowna, najśmieszniejsze albo najstraszniejsze jest to, że ten cymbał mówi serio

 • ht

  0

  A jak będzie nikim, to na tym też się zna?

 • aluksz

  0

  Ze Sprawiedliwością nie wyszło, może Prawo wyjdzie, a może nie. Zachłanny dupek o rozdetym ego. Był taki wierszyk o Zosi Samosi Tuwima. Pasuje jak ulał
  "Bo ja sama wszystko wiem
  I śniadanie sama zjem,
  I samochód sama zrobię,
  I z wszystkim poradzę sobie!
  Kto by się tam uczył, pytał,
  Dowiadywał się i czytał,
  Kto by sobie głowę łamał,
  Kiedy mogę sama, sama!

 • jdkonrad

  Oceniono 2 razy 0

  cóż! trzeba będzie połączyć te resorty: Nauka, kultura, MON specjalnie dla Goowina!
  swoją drogą wierzę iż okaże się obywatelem i razem ze swoją formacją zagłosuje przeciw wyniszczającym budżet ustawom smoleńskim. Jego 10 głosów wystarczy! dlatego pewnie jaruś chce mu dać te wszystkie ministerstwa! tak samo niestety szantażuje mlaskacza zioberro... no i dostanie min. sprawiedliwości żeby w końcu zrobić porządek z zarzutami wobec siebie... cuda-wianki na kiju! te prawicowe kacyki zawsze się pogryzą! cóż jaruś!! trzeba będzie dokooptować cookies'a do koalicji..

 • 1andrs3

  0

  Wszędzie może spie....ć.Strach się bać.

 • jojo148

  Oceniono 1 raz 1

  "Mogę podołać" stanie się "mogę zdołować".

 • 1pirat2

  0

  Gowin jest tak zdolny, że może objąć każde ministerstwo, a nawet zostać biskupem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX