Radny Misiak podczas sesji: "Niebezpieczne święto Halloween. Dzieci przesiąkają diabolicznym wpływem"

To miała być zwyczajna sesja rady miasta. Plan ten zburzył radny PiS Krzysztof Misiak, który postanowił przestrzec wszystkich obecnych przed zgubnym wpływem Halloween. Jego zdaniem to święto "szkodzi psychice i dobremu rozwojowi dzieci i młodzieży". A to dopiero początek.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Radny Misiak podczas sesji rady miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego oświadczył na początek, że "niepokojąco wzrasta liczba opętań i zniewoleń dzieci bawiących się w Halloween". Jest to jego zdaniem wina osób wrogo nastawionych do chrześcijaństwa ("liberałów, ateistów, materialistów, satanistów i tym podobnych"), którzy w szkołach i domach kultury organizują "okultystyczne, satanistyczne rytuały, które w uproszczonej i szczątkowej formie kultywowane są podczas niebezpiecznego święta Halloween".

Utrata niewinności i opętanie

Następnie Misiak wymienił szatańskie przebrania: "śmierć, duchy, czarownice, nietoperze, czarne koty, sowy, wampiry, demony i sam diabeł". Ale dzieci bez przebrania też nie są bezpieczne! Mogą one bowiem nieświadomie "otworzyć się na opętanie". - Nawet te dzieci, które przychodzą na zabawę niewinnie ubrane, bez elementów diabelskich tracą tę niewinność ze względu na otoczenie przesiąknięte demonicznym wpływem.

Halloween ma też w oczywisty sposób prowadzić do dechrystianizacji. - Dzieci zamiast koncentrować się na wyciszaniu, rozważaniu tajemnicy śmierci rozumianej jako przejście do życia wiecznego, coraz częściej traktują ten czas jako przedsmak karnawału - mówił.

A na czym właściwie polega Halloween? Otóż jest to zdaniem radnego "bardzo ważne święto dla satanistów", którzy "odprawiają czarne msze oddając część szatanowi składając ofiary rytualne"

Demoralizacja i dechrystianizacja

Misiak zwrócił się na koniec do dyrektorów szkół i placówek kultury, a także rodziców. - Tylko od nas zależy, czy damy przyzwolenie na kolejny sposób demoralizacji i dechrystianizacji społeczeństwa. Jeżeli kochamy nasze dzieci, jeżeli pragniemy szczęścia naszych dzieci, to nie róbmy im krzywdy, nie organizujmy Halloween i nie posyłajmy tam naszych dzieci - mówił.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (278)
Radny Misiak podczas sesji: "Niebezpieczne święto Halloween. Dzieci przesiąkają diabolicznym wpływem"
Zaloguj się
 • sselrats

  Oceniono 1 raz 1

  Europejskie smetnie wyciszone kvrwy katolickie niech sobie zobacza jak wyglada swieto zmarlych w katolickim Meksyku. Wyciszanie nie ma nic wspolnego z katolicyzmem.

 • nameja

  Oceniono 1 raz 1

  Dlaczego tacy goście trafiają się tylko w PISie?

 • lech2011

  Oceniono 1 raz 1

  Radny szaleje na sesji: 'Rośnie liczba opętań'.

  Antoni też jest dzieckiem halloween ?

 • zewszad_i_znikad

  Oceniono 1 raz -1

  Halloween nie jest satanistyczne, tylko pogańskie. Mylenie jednego z drugim jest bardzo obraźliwe dla pogan.
  Natomiast zastrzeżenia wobec Halloween jak najbardziej można mieć. Nienawidzę tego "święta", ale nie za to, że jest "satanistyczne" czy "okultystyczne", tylko że w swojej współczesnej wersji jest hiperkomercyjne. A także niesie ze sobą dodatkowe problemy... u nas większość ogranicza się do "zabawy" akcesoriami takimi jak dynie i inne ozdoby, ale w USA przecież szalenie popularne jest przebieranie się z okazji Halloween. I dodatkowy problem polega na tym, że większość przebra damskich jest szalenie kusa. A dziewczęta i kobiety naprawdę bardzo potrzebują przestrzeni wolnych od propagandy przedstawiającej sex appeal jako ich "obowiązek" i podstawową wartość.

 • tomasz.rze

  Oceniono 1 raz 1

  "jeżeli pragniemy szczęścia naszych dzieci, to nie róbmy im krzywdy"
  Trzeba było myśleć o dzieciach przy urnach, że maski na Helloween jeden dzień w roku to nic w porównaniu do codziennych wystąpień Antoniego Macierewicza przez cztery lata.

 • daretz

  Oceniono 1 raz 1

  Kurde! Kto tam z nim siedzi? Jakiego ten koleś jest wyznania? Przecież powinni to głośno wyśmiać a reszta siedzi z poważnymi minami jakby kto najmądrzejsze kazanie głosił - a za drzwiami czekał stos na odstępców. Ratunku! To nie może się dziać na prawdę! By koleś w imię religii głosił takie brednie w czasie sesji rady miasta!
  Dlaczego mu nie przeszkadzają pisanki, choinka, współczesna wersja św Mikołaja, kolędnicy, topienie Marzanny, czy bez wstrętu czytał Dziady. Skąd ten napływ zabobonu? Gdzie są katolicy!

 • kalina29

  Oceniono 2 razy 2

  ten facet nawet czyta troche jak z ambony

 • dadelog

  Oceniono 1 raz 1

  Ten PISowski debil powinien jak najszybciej trafić do psychiatryka...

 • honkers

  Oceniono 1 raz 1

  Lista opętań to wynik nauki religii w szkołach. Można oszaleć słysząc co te klechy na lekcjach głosza.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX