O. Rydzyk cieszy się z wyniku wyborów. "Dziękuję Panu Bogu, to jest ogromna szansa"

Dyrektor Radia Maryja nigdy nie ukrywał swojej sympatii wobec partii Jarosława Kaczyńskiego - prezes PiS miał z nim nawet konsultować nazwiska na listach. Teraz, już po wyborach, o. Rydzyk opowiedział "Naszemu Dziennikowi" o oczekiwaniach wobec nowych władz. A są one duże.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Wywiad z o. Rydzykiem jest mocno upolityczniony - już pierwsze pytanie zadane zakonnikowi dotyczy tego, jak "oczami wiary" patrzy on na to, co się wydarzyło 25 października.

- Tego, co teraz dotyka Polskę, najbardziej się boję - mówi duchowny. I wymienia: "Tej antycywilizacji życia, antycywilizacji miłości, wbrew naturze, wbrew prawu naturalnemu". - Najpierw po komunizmie oszukano "Solidarność", ale wtedy był Ojciec Święty. A później wybory po strasznej katastrofie smoleńskiej - walka z krzyżem to był początek - potem satanistyczne orgie na Krakowskim Przedmieściu - wspomina w rozmowie z "Naszym Dziennikiem".

Co jeszcze? Na koniec dyrektor Radia Maryja bierze na cel in vitro. - To było też pokazanie, w jakim kierunku idziemy: wbrew naturze, wbrew naszej cywilizacji, wbrew tysiącletniej kulturze polskiej. My musimy uratować w sobie po prostu normalność - zaznacza.

"To jest ogromna szansa. Prezydent, Sejm, Senat, rząd..."

O. Rydzyk przytacza też komentarz jednej z osób, która mówiła, że w przypadku wygranej PiS będziemy mieli "republikę wyznaniową". - A przecież gdy odrzucimy Pana Boga, możemy mieć republikę bandytów, złodziei, zboczeńców - zastrzega.

Po czym dodaje: - Patrząc na to, co się stało, dziękuję Panu Bogu, to jest ogromna szansa. Prezydent, Sejm, Senat, rząd... Teraz tylko, żeby to się udało - będzie bardzo ciężko. Dlatego musi być potężna modlitwa. Należy wspierać każde dobro, gdziekolwiek ono jest, rozmawiać na argumenty.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (502)
O. Rydzyk cieszy się z wyniku wyborów. "Dziękuję Panu Bogu, to jest ogromna szansa"
Zaloguj się
 • wuem4301

  0

  Szuje i krętacze,oszuści i dranie dziękują ci Panie.

 • genia50

  Oceniono 1 raz 1

  Coz to za duchowny materialista?To sie jedno z drugim gryzie.

 • eu-antonio

  0

  Andrzejewski wygląda na goryla

 • kmicic-1-1

  Oceniono 1 raz 1

  Wreszcie Tadzio dostanie kase z opodatkowania marketów i banków HI!

 • urojerry

  Oceniono 1 raz 1

  Żadnego "pana boga" nie ma , parchaty kondonie. Gdyby jednak, zupełnym zbiegiem okoliczności pojawiła się taka kreatura, wyrzygała by sie na ciebie i wysrała, rydzolu, obyś zdechł w męczarniach na raka z przerzutami...

 • hastatrespasos

  Oceniono 1 raz 1

  Portal www.ŻałobaPoWolnejPolsce.pl z żalem stwierdza, że tegoroczne Zaduszki zbiegły się z agonią wolnej Polski. Nikt rozumny nie chce być niewolnikiem żadnego rydzyka, żadnego kaczora. Pajac w sutannie udający świętego i chcący być autorytetem moralnym, przyznaje otwarcie, iż dziękuje Panu Niebios za szansę na przekształcenie Polski w państwo wyznaniowe. Przecież ta Polska będzie zaledwie kolonią Państwa Watykan! W której ateizm zostanie wykreślony ze słowników, a kto odważy się do takich poglądów przyznać, będzie wydalany z ojczyzny, po islamskiej chłoście i konfiskacie mienia. Rydzyk dziękuje za cofnięcie Polski do średniowiecza. Ale warto zapytać, dlaczego ów, PONOĆ WSZECHMOCNY PAN BOZIA, sprowadza na ludzkość tyle nieszczęść? Dlaczego nie powstrzyma przed zbrodniami żadnego Hitlera, Stalina, Breivika? Dlaczego toleruje dyktatorów mających na rękach krew tysięcy, albo i milionów ofiar? I dlaczego nasi niebiańscy monarchowie, Jezus gospodarz Wawelu, Maryja nasza królowa, Polskę, ponoć swą ukochaną córunię, oddają w łapska takich dyktatorów, jak Rydzyk, Duckczyński i jak całe bezprawie i niesprawiedliwość?

 • awers777

  Oceniono 2 razy 2

  religia 2 godziny codziennie dla każdego dziecka, paciorek co rano dla wszystkich pracowników administracji publicznej, zwolnic wszystkich, którzy nie spowiadają się przynajmniej raz w tygodniu, tylko radio co ma ryja i telewizja Trwam na multipleksach, zamknąć Lisa w wariatkowie, wszyscy leżą krzyżem na ulicach w miesięcznicę smoleńską,
  całowanie ojca dyrektora w dupę na każdej sesji parlamentu
  Tak nam dopomóż bóg

 • puch-atek

  Oceniono 1 raz 1

  oj Rydzy, Rydzy, czterokopytny ten Tfuj Bóg.

 • last.j23

  Oceniono 1 raz 1

  Szatan z Bogiem za pan brat.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX