Znany trębacz zagrał Hejnał Mariacki. "Kraków to najpiękniejsze miasto, w którym byłem"

Chris Botti został poproszony o wykonanie Hejnału Mariackiego podczas swojej wizyty w Krakowie. Muzyk wykonał klasyczną wersję tradycyjnej melodii wraz z charakterystycznym zakończeniem.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Chris Botti odwiedził Kraków przy okazji jednego z sześciu koncertów w Polsce. W mieście królów został poproszony o wykonanie Hejnału z wieży mariackiej na co z chęcią przystał.

Honored to be asked to play Hejnał Mariacki in the Saint Mary?s Church in Kraków. Absolutely STUNNING city. #Poland #Krakow #LiveNation #neverendingtour

Posted by Chris Botti on  29 październik 2015


Chris Botti jest amerykańskim trębaczem jazzowym. Współpracował m.in. z Arethą Franklin, Bobem Dylanem i Stingiem. Muzyk regularnie koncertuje w Polsce i - jak sam twierdzi - czuje się tu jak w domu. Co więcej, jeszcze przed gościnną grą z wieży mariackiej, Botti napisał na Twitterze, że Kraków to "najpiękniejsze miasto, w którym był".Hejnał alternatywny

Botti zagrał Hejnał w oryginalnej wersji, jednak w październiku krakowiacy dwukrotnie usłyszeli sygnał w bardzo nietypowych wykonaniach. W ramach Festiwalu Unsound Hejnał zagrali Rob Mazurek i Tim Hecker.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!