Rosyjski okręt podwodny zepsuł się w trakcie rejsu. Zawrócił na Bałtyk

Ultranowoczesny okręt podwodny ?Rostów nad Donem? płynął z Morza Bałtyckiego na Morze Czarne. Z przyczyn technicznych musiał zawrócić - podaje RIA Novosti.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Transferowany z rosyjskiej Floty Północnej do Floty Czarnomorskiej okręt podwodny "Rostow-na-Donu" o napędzie konwencjonalnym musiał z powodów technicznych wstrzymać przemarsz i wszedł na Morze Bałtyckie - poinformowały w czwartek rosyjskie media.

- Okręt znajduje się obecnie na Bałtyku - powiedziało cytowane przez media źródło w przemyśle stoczniowym. Nie ujawniło ono jednak charakteru problemów technicznych, jakie zakłóciły transfer.

Okręt podwodny "Rostow-na-Donu" to druga z sześciu jednostek projektu 636.3, budowanych dla Floty Czarnomorskiej przez Stocznię Admiralicji w Petersburgu. Podobnie jak prototypowy "Noworossijsk" został po ukończeniu wcielony przejściowo w skład Floty Północnej dla odbycia pełnej zaprawy morskiej, w tym próbnych strzelań przeciwokrętowych pocisków kierowanych Kalibr (oznaczenie zachodnie SS-N-27 Sizzler).

Projekt 636.3 jest rozwinięciem typu 877 (w terminologii zachodniej klasa Kilo), do którego należy zakupiony przez Polskę w latach 80. ORP "Orzeł".

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (162)
Rosyjski okręt podwodny zepsuł się w trakcie rejsu. Zawrócił na Bałtyk
Zaloguj się
 • dublet

  Oceniono 4 razy 2

  Ten "problem techniczny" to złamanie 3 par wioseł przez wioślarzy. Popłynęli na pozostałych 2 parach powoli do sklepu sportowego w Petersburgu.

 • harystoh

  Oceniono 3 razy -1

  wladzimir - raz go w leb, co sie u ciebie nie psuje chyba ten zegarek za 280 tys. dol. US ktory nosisz (280 tysiecy dol US) ?????

 • Al Pi

  Oceniono 2 razy -2

  "Transferowany z rosyjskiej Floty Północnej do Floty Czarnomorskiej okręt ... wszedł na Morze Bałtyckie... płynął z Morza Bałtyckiego na Morze Czarne" Jak to moźliwie?

 • jkal

  Oceniono 9 razy -1

  Wot maszina! Dobrze, rze NIE zderzył się z kaszalotem i NIE zatonął jak NIEzatapialny KomsoMOlec!

 • 1group

  Oceniono 12 razy 4

  I co z tego?

 • lynx4

  Oceniono 11 razy -7

  "Okręt znajduje się obecnie na Bałtyku" - czyli w którym miejscu zatonął?

 • dirxml

  Oceniono 8 razy -2

  A no i pojawiła się nowa wiadomość o której trzeba by napisać, że rosyjskie systemu obrony powietrznej również są do du....y i są pouszkadzanie bo przepuściły meteoryt który spadł do jeziora bajkał o czym gazeta wyborcza powinna jak najszybciej napisać .....

  Wieczorem 22 października meteoryt został nagrany przez automatyczne stacje obserwacyjne Obserwatorium Astronomicznego Państwowego Uniwersytetu w Irkucku. Początkowa masa meteorytu mogła wynosić około kilograma, wielkości - około 10 centymetrów.

  Naukowcy w obwodzie irkuckim nagrali przelot niewielkiego meteorytu nad Doliną Tunkińską niedaleko jeziora Bajkał, który według ich obliczeń spadł do jeziora, poinformowano na stronie internetowej irkuckiego planetarium.

  W wiadomości zaznaczono, że jasny meteoryt 22 października w godzinach wieczornych nagrały dwie automatyczne stacje obserwacyjne Obserwatorium Astronomicznego Państwowego Uniwersytetu w Irkucku położone w Dolinie Tunkińskiej.

 • dirxml

  Oceniono 14 razy 0

  nasze przyszłe ultra ultra nowoczesne OP nie będą miały takich problemów jak rosyjskie nowoczesne OP, Rosyjskie pływają na ropie i na prądzie a nasze będą pływały tylko i wyłącznie na ultra ultra nowoczesnym paliwie które technologia jest trzymana w głębokiej tajemnicy a tym paliwem jest tajemniczy związek chemiczny zwany CYDR

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX