Brytyjskie media: Polak uratował 16-letniego syna podczas skoku z samolotu. Jak było naprawdę?

?Przerażające wideo pokazuje obracającego się podczas skoku spadochroniarza. Uratował go ojciec? - krzyczą nagłówki kilku brytyjskich portali. Jednak w rzeczywistości pomagał nie ojciec, a instruktor, a sytuacja nie była tak niebezpieczna.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Dla laików nagranie rzeczywiście może wydawać się przerażające - chwilę po skoku nastoletni chłopak zaczyna obracać się w niekontrolowany sposób. Druga osoba kilkukrotnie nie może go złapać. W końcu się udaje.Choć nagranie udostępniono w internecie ponad dwa miesiące temu, to właśnie teraz przykuło uwagę brytyjskich mediów. "Dramatyczne nagranie pokazuje ojca, który ratuje swojego syna w trakcie skoku spadochronowego" - czytamy na portalu " Daily Mail".Jednak w rzeczywistości drugim skoczkiem wcale nie jest ojciec nastolatka, a jego instruktor - podaje RMF FM. Natomiast cała sytuacja wcale nie była "dramatyczna". - Instruktor zauważył, że się obracam, więc mnie złapał - wyjaśnia nastolatek.

"Tak wygląda standardowe ćwiczenie z instruktorem" - zwraca z kolei uwagę jeden z komentujących na "Daily Mail". "Uczeń celowo wyskakuje w taki sposób, czy zacząć się obracać i sprawdzić, czy jest w stanie samemu ustabilizować lot. Jeśli nie - pomaga mu instruktor", wyjaśnia.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Komentarze (52)
Brytyjskie media: Polak uratował 16-letniego syna podczas skoku z samolotu. Jak było naprawdę?
Zaloguj się
 • michnikowski

  0

  Jeszcze ja!

 • muzyk_barokowy

  Oceniono 2 razy 0

  Ale sensacja! Sprawa, która była, ale nie była, a wszystkiemu winne brytyjskie media. Nie to co gazeta. Jak już coś napiszą, to być musi i basta. Nawet jak kłamią.

 • galareta2

  0

  a nasze media jak zwykle muszą wszystko umniejszyć! żałosne :(

 • vidi12

  Oceniono 9 razy 5

  Pierwszy skok spadochronowy oddałem w wieku 16 lat. To kręci nawet wtedy gdy się nie obracasz :)

 • antropoid

  Oceniono 3 razy 1

  Dobrze, że mu tych gatek nie zdarł - bo jeszcze by zamiast zbierać pochwały przed sadem musiał stawać.

 • marcelina112

  Oceniono 8 razy -2

  Przeczytałam, bo myślałem, że to syn Michnika.

 • man_sapiens

  Oceniono 4 razy 4

  Wina Tuska

 • qubos

  Oceniono 5 razy 1

  Podziw dla chłopaka, że tak wcześnie zaczyna ten niesamowity sport, pęd powietrza i fakt, że ciało w chwili spadania prawie nic nie waży sprawia, że mały ruch ręką wystarczy by zmienić kierunek lotu, pamiętam, że jak mój instruktor tandemu wystawił rękę pod nami, żeby nas obrócić, to miałem wrażenie jak byśmy się odpychali od ściany, od ściany z powietrza -- mega, blue sky..

 • vidi12

  Oceniono 13 razy 5

  Gdyby rzadził PiS to z pewnością nie udałoby się uratować tego młodego spadochroniarza :(

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX