Komentarze (267)
Prezydent Lublina chce sprzedać Kościołowi działki za 10 proc. ceny. Mieszkańcy się postawili
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • almagus

  Oceniono 5 razy -1

  _W nurt procesji porywa, nacja zapolska i chciwa.

  Z domów wyjdźcie obojętni.
  Pielgrzymka idzie do boga.
  Twoje życie urządzić chętni.
  Na pobożnych idzie zgoda.

  „Prawdziwy Polak, katolik”.
  Prawie i sprawiedliwie.
  Pod szubienicę da stolik.
  Dobra twe zgarnie chciwie.

  Poletkiem jesteś szatana.
  Chore wypalą jak darnie.
  Z jękiem zła dusza wyrwana.
  Im będziesz służyć karnie.

  W ornatach spasłe brzuchy.
  Osłów pijawki święconej.
  Lemingów bożej otuchy.
  Wolności twej kradzionej.

  Mumia niegodna jedzenia.
  Bo zjedzą je pasożyty.
  Jak Żyd do uśmiercenia.
  Katolik faszysta skryty.

  O dużych pieniądzach mowa.
  „Na inicjatywy prawdziwe”.
  Tam gdzie oszuści i zmowa.
  A cele życiowo fałszywe.

  2015-10-22 almagus
  almagus.blox.pl/html

 • mon7

  Oceniono 4 razy 4

  Durni mieszkańcy boją sie decydować o własnym losie....

 • mistermadmat

  Oceniono 6 razy 6

  Zapakujcie pana prezydencika na taczkę i sru na wysypisko , może otrzeżwieje na moment.

 • n0l0

  Oceniono 7 razy 7

  euro działki i dolary - oto tajemnica wiary

 • prawdaboli99

  Oceniono 21 razy -1

  Gazeta Wyborcza jest w 100% antyPolska.
  GW zależy tylko na walce z kościołem i wszelkimi wartościami Patriotycznymi.
  Za to miłują się i stawiają za wzór swoim czytelnikom wszelkiej maści zboczeńców jak Biedroń czy Grocka(Grocki czy co to tam jest)
  Dla GW największym wrogiem jest Prawica.Gazeta Wyborcza to pokolorowana Trybuna Ludu,służy Platformie do manipulacji Polakami,zakłamywaniu rzeczywistości i propagandzie.
  www.youtube.com/watch?v=CB7kfQ1_YVA

 • stupid_writer

  Oceniono 8 razy 6

  Latarnie czekaja na tych sku..now!

 • totus.tytus

  Oceniono 7 razy 7

  Tam musi być błąd! Musi być! To nie jest "10%", ale na pewno "1,0%" - przecież nie można dopuścić, by ubogi kościół katolicki był dręczony tak ogromnymi wydatkami! Przecież pan prezydent wraz z (zapewne tłustym i sprośnym) biskupem tworzą w ten sposób nowe miejsca pracy - dla proboszcza, wikarego, organisty i księżej kochanicy (dla niepoznaki zwanej żartobliwie i z przymrużeniem oka "gosposią").
  Kościół (w sensie "świątyni") jest obiektem bezużyteczności publicznej, jako że służy watykańskiemu okupantowi naszej Ojczyzny do prowadzenia nierejestrowanej i "opodatkowanej" (domyślacie się pewnie, skąd ten cudzysłów?) działalności gospodarczej, będąc jednocześnie i miejscem pracy pasożyta i darmozjada (żartobliwie nazywanego "kapłanem" czy jeszcze śmieszniej: "duszpasterzem"), i miejscem różnych ciemnych machlojek, brudnych geszefcików, siedliskiem zboczeń i wszelakiej rozpusty. Swoją drogą, ten "pan prezydent" to niezły cwaniak - wyczuł koniunkturę polityczną i dla swojego (ale tylko swojego!) bezpieczeństwa robi tego rodzaju machlojki z panem biskupem. W końcu każdy pasożyt musi mieć przynajmniej jednego żywiciela, szczególnie takiego, który ma kompetencje do przepompowywania forsy z budżetu samorządowego do nieskończenie głębokich i przepastnych kieszeni funkcjonariuszy tej szajki z Watykanu.

 • popijajac_piwo

  Oceniono 7 razy 7

  Kupię te działki za 10% wartości pod budowę świątyni i szkoły. Pod wezwaniem Latającego Potwora Spagetti. Dzieci będą miały gdzie się uczyć i jeść. Co na to bezradni (na kleczkach)?...

 • jantos51

  Oceniono 4 razy 4

  Proszę bardzo niech sprzeda ale do 100% dołoży z własnej kieszeni. Nie można szastać nie swoją własnością. Dla mnie jest to karalne i podciągnąć trzeba pod przestępstwo gospodarcze.

 • gibbonzlodzi

  Oceniono 7 razy 7

  ..."Kuria lubelska chce kupić od miasta działki za 10 proc. ceny"...
  Szanowny redaktorze/ rko/ "klep" miej odwagę i napisz prawdę np: " Biskup Kościoła katolickiego / tutaj imię i nazwisko / ma zamiar wyłudzić, przy aprobacie spolegliwych radnych dwie działki na Rudnikach za 10% ich rynkowej wartości."
  CENISZ DOBRE DZIENNIKARSTWO?

 • krzywelustro

  Oceniono 7 razy 7

  Pani katechetka zarządziła, że następnego dnia wszystkie dzieci mają przynieść do szkoły po 10 złotych, bo będzie zbiórka na "kościół katolicki na Kubie". Następnego dnia wszystkie dzieci przynoszą po 10 złotych, tylko Piotruś nie przyniósł. Wytłumaczył pani: "Bo tatuś powiedział, że na Kubie nie ma żadnego kościoła katolickiego."

  Miesiąc później Pani katechetka zarządziła, że następnego dnia wszystkie dzieci maja przynieść do szkoły po 10 złotych, bo będzie zbiórka na "taką jedną kubańską prawą i sprawiedliwą partię, popierana przez kościół katolicki na Kubie". Następnego dnia wszystkie dzieci przynoszą po 10 złotych, tylko Piotruś nie przyniósł. Wytłumaczył pani: "Bo tatuś powiedział, że na Kubie nie ma żadnej prawej i sprawiedliwej partii popieranej przez tamtejszy kościół katolicki."

  W kolejnym miesiącu pani katechetka zarządziła, że następnego dnia wszystkie dzieci mają przynieść do szkoły po 10 złotych bo będzie zbiórka dla "działaczy samorządnych niezależnych związków zawodowych na Kubie". Następnego dnia wszystkie dzieci przynoszą po 10 złotych, tylko Piotruś nie przyniósł. Wytłumaczył pani: "Bo tatuś powiedział, że na Kubie nie ma żadnych działaczy samorządnych niezależnych związków zawodowych."

  Kolejny miesiąc później pani katechetka zarządziła, że następnego dnia wszystkie dzieci mają przynieść do szkoły po 10 złotych, bo będzie zbiórka na "biedne, głodne i otumanione kubańskie dzieci". Następnego dnia wszystkie dzieci przynoszą po 10 złotych, a Piotruś przyniósł... 40 złotych. Wytłumaczył pani: "Bo tatuś powiedział, że skoro na Kubie są biedne, głodne i otumanione dzieci, to z całą pewnością muszą tam być także: kościół katolicki, prawa i sprawiedliwa partia popierana przez ten kościół oraz działacze samorządnych niezależnych związków zawodowych."

 • ociectadeusz

  Oceniono 6 razy 6

  Jak się oddało watykańskim okupantom pół Polski ( wtym wiekszość na Ziemiach Zachodnich. to juz nic nie może dziwić.
  Tym bardziej, że juz doskonale wiemy, któ w Polsce kradnie, pardon - rzadzi !

 • mjs05

  Oceniono 8 razy 4

  Czyli Kościół chce wybudować budynki użyteczności publicznej (kościół i dom pomocy), a dodatkowo na swoim własnym gruncie wybuduje niedrogie mieszkania. Skandal!!!

 • beata000

  Oceniono 4 razy 4

  ten Preydent Lublina to chyna jakiś komuch ze chce aż 10% od biednej kurii u nas miasto za darmo zamienilo sie ża działke w centrum miasta na działke w środku lasu w parku krajoznawczym(czyli realnie nic nie wartą),tez bym protestował ze aż tyle chce za obiekty charytatywne które powstana na tych działkach a po co szkoła i tak wszyscy wyjeżdzaja do tej ateistycznej EU

 • owrank

  Oceniono 4 razy 4

  w Mysiadle w gminie Lesznowola (dla niezoreintowanych np. stąd wg list wyborczych pochodzi wicpremier Janusz Piechociński) sprzedano Kościołowi Katolickiemu działkę pod budowę nowej świątyni wartą ca. 15 milionów z rabatem 99% (dziewięćdziesiąt dziewięć procent) czyli za około 150 tys. zł. Dodatkowego smaczku dodaje sprawie to, że ten sam KK jakies dwa lata wcześniej sprzedał bez skrupułów odzyskaną działkę ze 2 km obok za kwotę ponad 100 milionów zł (stu milionów złotych) i jakoś potrzeby budowania świątyni w okolicy wtedy nie widział

 • gabrielr

  Oceniono 10 razy -6

  Ludziom się podoba tylko GW się nie podoba.

 • slimslider

  Oceniono 6 razy 4

  Korupcja parafialno-polityczna kwitnie w Polsce jak grzyby po deszczu.
  Optrócz deszczu grzyby również potrzebują gnoju i przyćmienia światła dziennego, dwie podstawowe specjalności polskiej kurii kk.
  A gdy PIS dojdzie do władzy; co to będzie...(?), parafialne ELDORADO i orgazm głupoty.

 • omniasol

  Oceniono 7 razy 5

  kosciol i dom pomocy??
  Chyba dom pomocy klerowi

 • Oceniono 6 razy 4

  Najpierwczarnuchy chcą działkę niby pod kościół a jak już dostaną wynajmują pod kluby Gogo i tp. miejsca uciech za grubą kasę.

 • pafni

  Oceniono 6 razy 4

  Za tydzień te działki będą sprzedane za 2% wartości, a jak się komuś to nie spodoba to Antoni Po Trzykroć Smoleński zapuka do drzwi.

 • 1theguru1

  Oceniono 2 razy 2

  90% PRAKTYKUJĄCYCH KATOLIKÓW (a na wschodzie pewnie 110%) to kto protestuje !!!

  "to nie ludzie są to wilki"

  www.youtube.com/watch?v=G0O2wOQEIfk

 • jakub13579

  Oceniono 7 razy 5

  A cóż to za chamstwo i arogancja, żądać od koścóła świentego 10 %. Jak jarek dojdzie do wadzy to wszystkich tych burmiszczów na zbitą twasz wywali. Amen.

 • steq1

  Oceniono 4 razy 2

  Chcecie aby kler miał więcej i więcej. Głosujcie na pis albo PO.
  Usłużne platfusy i takie same pisuary oddadzą co tylko tłustym paluszkiem wskaże biskup.

 • do_nedzy

  Oceniono 5 razy -1

  Teraz niech się zabierają za stawianie meczetów nie kościołów, żeby dogodzić gościom z azji.
  Bo oprócz mieszkań i zasiłków będą jeszcze i tego wymagać ,

 • merkury-3

  Oceniono 6 razy 4

  Watykanska zdegenerowana mafia za bajki o zyciu wiecznym dostaje wszysko za darmo poziom intelektualby wiekszosci pokakow nie jest wyzszy od czarnoskorych z afryki ktorzy tez wieza w te same bzdury tylko oplac aja swoich szamanow a nie kler

 • realistas

  Oceniono 6 razy 4

  Skoro kler ma działki to dlaczego chce jeszcze za darmo? Dziady z nich. Obrzydliwe to jest.

 • jerzytop

  Oceniono 8 razy 6

  panie biskup o ile ma pan jeszcze troche honoru którego każdemu z was brak to nie kłam na temat tego do czego ta działka jest potrzebna . Taką samą potrzebę miał / KOLEGA po fachu / pana kolega oczywiście w Gdańsku i co ANO sprzedał działkę pod Biedronkę czy inna tego typu inwestycję . Obyło się bez domu opieki ,kościoła i czegoś tam jeszcze . Gdy od was miasta chcą kawałek ziemi panie bisku żądacie za nie MILIONY DOSĆ tego zakłamania i dziadowienia

 • jasmin711

  Oceniono 5 razy 3

  Jak to co??? Prezydent Żuk to prezydent za namaszczenia PO!!!

 • zdziwiony6

  Oceniono 11 razy 9

  Trzeba się cieszyć, że mieszkańcy Lubblina zaczynają myśleć i działać.

 • sacc77

  Oceniono 10 razy 8

  Aby w POLSCE było NORMALNIE, trzeba co najmniej:

  1. Wypowiedzieć konkordat
  2. Przywrócić przedwojenną procedurę wedle której Watykan zanim mianował biskupa musiał uzyskać zgodę na daną kandydaturę od władz Rzeczypospolitej a kandydat na biskupa musiał składać publiczne ślubowanie na wierność RP.
  3. Wyprowadzić ze wszystkich struktur Państwa funkcjonariuszy obcego państwa - Watykanu czyli:
  A. Zlikwidować etaty kapelanów
  B. Zlikwidować etaty katechetów a tym samym Wyprowadzić religię ze szkół
  4. Usunąć z rządu wszystkich członków OPUS DEI i jakiegokolwiek zakonu. Członkowie OPUS DEI ślubowali wierność swej zwierzchności z Watykanu i priorytet religii nad racja stanu Państwa Polskiego i dlatego nie powinni mieć możliwości wpływu na polską politykę. Zakonnicy na stanowiskach rządowych (taki typowy polish joke) tez wiadomo kogo reprezentują.
  5. Opodatkować kler i wprowadzić obowiązek posiadania kas fiskalnych
  6. Znacjonalizować majątek zagrabiony przez kler po roku 1989
  7. Usunąć z urzędów i szkół wszelkie symbole religijne
  8. Uroczystości państwowe organizować wyłącznie w charakterze świeckim
  9. Postawić przed sąd wszystkich pedofilów w sutannach jak również za poplecznictwo ochraniających ich biskupów.
  10. Wstrzymać dofinansowywanie "dzieł" KRK z kasy państwa !
  11. Ścigać z urzędu za wywoływanie presji w celu wymuszenia uczestnictwa w praktykach religijnych przez nauczycieli, dowódców i innych osób przełożonych
  12. Zlikwidować przepisy o wartościach chrześcijańskich w radiu i telewizji
  13. Nakazać przestrzegania norm hałasu, niezależnie od wyznania - dzwonić albo wrzeszczeć przez megafon na procesjach na terenach przemysłowych lub w zamkniętych pomieszczeniach
  14. Nakazać organizacjom religijnym przestrzegania przepisów o ochronie danych osobowych wobec osób, które z nich wystąpiły na zasadach przewidzianych w prawie cywilnym

  Kościuszko miał rację pisząc w swoim memoriale - "Kościół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród"

 • smokpz

  Oceniono 9 razy 7

  O, a prezydent Lublina to Żuk i z Platformy jest. A Platforma podobno za likwidacją Funduszu Kościelnego! Taka schizaaaaa?

 • epupecki

  Oceniono 11 razy 9

  Ww moim odczuci kościół katolicki to w Polsce kradnie najwięcej! Okrada przy pomocy katolickich posłów, premierów, prezydentów i samorządowców! Haniebna to instytucja! Należy zerwać konkordat i potraktować złodzieji z Watykanu jak to kiedyś uczynił Meksyk!

 • 20portal

  Oceniono 8 razy 8

  A dlaczego "sprzeda"?
  Kościołowi trzeba DAĆ, a w zasadzie to jeszcze zapłacić z budżetu miasta za wybudowane na tych działkach obiekty.
  Na kolanach przynieść do kurii akt własności.
  Z Panem Bogiem

 • dddupa

  Oceniono 8 razy 8

  Do mieszkańców - stulić pyski chołoto! Nie wam decydować, wy chołoto nie dość, że zapłacicie za ten kościół to jeszcze dodatkowo będziecie tam chodzić czy wam się podoba czy nie i sprawdzicie, że będzie on bardzo dochodowym przedsięwzięciem dla Państwa Watykan. Szkół się zachciało chołocie... jak chcecie do szkoły to wyślijcie ciemniaki swoje bękarty do Seminarium, będą miały przynajmniej tam prawdziwą naukę, albo na KUL. Dosłownie w głowie się nie mieści jak ta chołota się rozbestwiła, za mordę to trzeba wszystko wziąć. Żeby się Świętej Kurii i Panu Bogu przeciwstawiać? Ogień piekielny was pożre chołoto.

 • rodak_z_perth

  Oceniono 7 razy 7

  10% ??????
  Chyba zaloze zwiazek wyznaniowy i na zakupy po gminach w Pl "wyskocze".

 • notremak

  Oceniono 11 razy 11

  Niech ku...a poczeka! Po 25.X miasto jeszcze jej coś do działki dołoży!
  Głosujcie na PiS!
  PiS Was urządzi!

 • eclipse23

  Oceniono 8 razy 8

  koscielny wasal spoleczne dobro wyprzedaje za 10% wartosci

 • sclavus

  Oceniono 7 razy 7

  ... to i tak dużo chcą od kościoła, bo (aż) 10%...
  Kuria w Gdańsku dostawała od Adamowicza działki za 1% (jeden procent!) wartości...

 • pandzik

  Oceniono 11 razy 11

  Po wyborach wszystko będzie kościelne, prawo, tereny... wiec o co biega...

  Brać te 10 % póki dają...

 • ochujek

  Oceniono 7 razy 7

  Swoje mienie niech sprzedaje za 10% ten cwaniaczek.

 • kmwsm

  Oceniono 15 razy 15

  Polska utracila niepodleglosc w 996 roku i nigdy jej nie odzyskala... kyrjeelejson.

 • jerzysm42

  Oceniono 12 razy -2

  Mnie jest wszystko jedno czy w Lublinie wybudują lotnisko, pomnik Lecha, szkołę, kościół, czy burdel.
  To jest sprawa mieszkańców Lublina i to oni powinni rozliczyć swojego prezydenta.

 • 29elmi

  Oceniono 6 razy 6

  Biskupi polscy pürzestali byc czlonkami wspolnoty koscielnej od czasu, gdy zaczeli sie sprzeciwiac Franciszkowi. Ich religia nie jest religia Chrystusa.

 • 29elmi

  Oceniono 13 razy 13

  A pomyslec, ze rozkrecali biznes 2000 lat zaczynajac od jakiejs szopy.

 • wunderwaffen

  Oceniono 15 razy -13

  Lewaccy naiwniacy na zachodnich forach próbują "odczarować" ciemną rzeczywistość.;)))

  "please let it not be a Muslim"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX