17 kilogramów marihuany w Trójmieście. Bilans antynarkotykowej akcji Straży Granicznej

Próbowali przewieźć narkotyki w styropianie. Wpadli na rutynowej kontroli. Funkcjonariusze skonfiskowali marihuanę o łącznej wartości 740 tys. zł.

Polub i bądź na bieżąco!

Gdy funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej (SG) zatrzymali samochód do kontroli, ich uwagę przykuło styropianowe pudło. W środku znaleźli 41 paczek z marihuaną. Obu jadących samochodem mężczyzn zatrzymano i przesłuchano.

Ogromna wartość narkotyku

Prawdopodobnie dzięki uzyskanym od zatrzymanych informacjom policja niedługo potem wkroczyła do hali garażowej na terenie Gdańska. Znaleźli tam kolejne 28 paczek z narkotykiem. Jeszcze tego samego dnia zatrzymano w Gdyni kolejnych dwóch mężczyzn i skonfiskowano telefony komórkowe oraz 13 tys. zł w gotówce. W ramach całej akcji przejęto prawie 17 kg marihuany o łącznej wartości 740 tys. zł. Szczegóły akcji podaje portal trójmiasto.pl.

Nie pierwszy raz

Jak zapewnia por. Andrzej Juźwiak, rzecznik prasowy Morskiego Oddziału SG, dwóch z czterech mężczyzn trafiło do aresztu, grozi im do 12 lat więzienia. Pozostali podejrzani zostali zwolnieni po przesłuchaniu. Śledztwo prowadzi straż graniczna pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Nie jest to pierwsza tak spektakularna akcja Morskiego Oddziału SG. W czerwcu br. funkcjonariusze skonfiskowali 36 kg haszyszu znalezionego w jednej z nadmorskich posesji. Od początku roku Straży Granicznej udało się zabezpieczyć 62 kg narkotyków o łącznej wartości 3,6 mln zł.

Więcej o:
Komentarze (41)
17 kilogramów marihuany w Trójmieście. Bilans antynarkotykowej akcji Straży Granicznej
Zaloguj się
 • moyokoyani

  0

  Znow ta konkurencyjna konopia ojojojoj straszliwy narkotyk troche lzejszy od papierosow i kawy nie mowiac o alkoholu czy internecie no potwornosc. Czy ktos moze slyszal o przechwyceniu 60 kg kokainy lub amfetaminy bedacych prawdziwymi narkotykami niebezpiecznymi? Nie? No a jak mozna ministrom posalom i senatorom oraz prezesom sukcesom zabrac latwy dostep o zabawy? Nie tropic luznej konopy toz to atak na monopolowy budzet dranstwa oj przepraszam panstwa. To krzywdzenie policji.

 • paastafarai

  0

  Przypomnijcie mi czemu właściwie kwiatostan konopny jest nielegalny?

 • princealbert

  Oceniono 1 raz 1

  Zalegalizować i będzie spokój. Państwo tylko zyska.

 • drugi-pasi

  Oceniono 2 razy 2

  Z czego znaczaca kwota moglaby trafic do skarbu panstwa jakby maryska byla zalegalizowana. Nie ma co, sukces jak wuj.

 • pawel2571

  Oceniono 3 razy 1

  Takiej drogiej nigdzie w POlsce nie trafiłem jeszcze.

 • lord_of_tenstoned

  Oceniono 4 razy 2

  Jakie zagrożenie niosła za sobą ta marihuana i jaki pożytek ma społeczeństwo z tej akcji policji?

  Serio pytam. Jaki pożytek ma społeczeństwo ogólnie z tego że konopie są nielegalne? Same straty. Bo ustawa o przeciwdziałaniu u narkomanii i tak nie działa. I nie miejmy złudzeń, że zaostrzanie prawa czy jeszcze większa skuteczność policji w łapaniu posiadaczy marihuany sprawi, że ustawa nagle zacznie działać. Nie zacznie. Cała ustawa wychodzi ze złych założeń, że problemem jest sama obecność narkotyków na rynki i że najlepszym rozwiązaniem będzie penalizacja posiadania. Bzdura! To tylko winduje cenę do absurdalnych poziomów. Im większa aktywność policji w łapaniu posiadaczy marihuany tym wyższa cena, tym bardziej opłaca się być dilerem i odnosić demoralizująco wysokie niezasłużone zyski... Błędne koło.

  Za to działania, które miałyby sens, czyli edukacja i informowanie o zagrożeniach, są blokowane przez kołtuńskich sługusów kościoła i zwolenników utrzymania wszystkiego "tak jak jest". Bo oni nie przejmują się, że młodzi ludzie wpadają w problemy ze swojej niewiedzy. (Wręcz przeciwnie. To im na rękę, żeby ktoś miał problemy i był uzależniony od ich łaski).

  Anyway... Niezależnie od ilości - skonfiskowano relatywnie bezpieczną używkę (w porównaniu do alkoholu czy proszków). Właścicielom towaru grozi 10 lat więzienia (więcej niż za gwałt!). Przekaz dla społeczeństwa idzie jasny: z punktu widzenia prawa bezpieczniej jest chlać legalną wódę albo żreć dopalacze. Możesz niechcący nie przeżyć... ale na pewno nie pójdziesz za to do więzienia. (Co innego marihuana. Jest tak obrzydliwie bezpieczna, że aż wypada zamknąć takiego użytkownika do więzienia, żeby jakąś prawdziwą przygodę przeżył... a nie lekki haj i spać)

 • cezaryk

  Oceniono 3 razy 1

  Można to będzie później gdzieś na licytacji odkupić?
  Najlepiej w jakichś mniejszych partiach.

 • tonik777

  Oceniono 3 razy 1

  Sprzedać. Kaska przyda się do realizacji obietnic wyborczych.

 • dalacin4

  Oceniono 3 razy -1

  od razu bezpieczniej na swiecie, lepiej i sprawiedliwiej, ''dziekujemy bardzo''

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX