Wybory 2015. "Od początku jestem atakowany przez panią premier i jej rząd" - Duda u Rymanowskiego w "Kawie na ławę"

- Atakuje się prezydenta, który nie bierze udziału w wyborach. Trudno mi jest tę sytuację zrozumieć - powiedział Andrzej Duda w "Kawie na ławę" pytany o końcówkę kampanii i zarzuty premier Kopacz pod jego adresem. Duda mówił też o braku spotkania z premier Kopacz i chorobach, które według Kaczyńskiego przenoszą uchodźcy.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Od początku jestem atakowany przez panią premier i jej rząd za to, że chcę zrealizować to, co obiecałem Polakom. Bez przerwy są ataki na obniżenie wieku emerytalnego - tymi słowami prezydent odniósł się do dzisiejszej wypowiedzi Ewy Kopacz, która powiedziała, że Andrzej Duda ma gdzieś wyroki Trybunału Konstytucyjnego. - Atakuje się prezydenta, który nie bierze udziału w wyborach. Trudno mi jest tę sytuację zrozumieć - dodał.

1. Debata Szydło - Kopacz

"Jestem spokojny, bo pani prezes Beata Szydło jest osobą bardzo spokojną i myślę, że ona też ze spokojem realizuje to, co sobie założyła. To bardzo ważny moment i interesujący". Duda jednak nie chciał odpowiedzieć na pytanie, która z pań jego zdaniem ma większe szanse na wygraną w poniedziałkowej debacie.2. Dlaczego prezydent nie spotkał się z premier Kopacz?

"Każdy normalny człowiek, jeżeli ma dobre intencje, po prostu się bezpośrednie kontaktuje i umawia się na spotkanie. W tym przypadku jest inaczej. Takie spotkanie jest dla mnie czystym robieniem kampanii. Jest dla mnie dosyć brutalnym wciąganiem mnie w kampanię, a ja po prostu wciągnąć się w taką brzydką kampanię nie dam".

3. Jaką prezydenturę prowadzi Duda?

"Obiecałem aktywną prezydenturę, obiecałem aktywne reprezentowanie i walkę o polskie interesy, także na arenie międzynarodowej, i robię to".

4. Kulisy spotkania z Jarosławem Kaczyńskim na Żoliborzu

"To było spotkanie w muzeum Lecha Kaczyńskiego. Tam są zgromadzone pamiątki, które są dla mnie osobiście także ważne. Między innymi rozmawialiśmy o polityce, o sytuacji międzynarodowej".

5. Co zrobi po ogłoszeniu wyniku wyborów?

"Będę realizował swoje konstytucyjne uprawnienia, będę również zwracał uwagę na to, jakie do tej pory były zwyczaje parlamentarne: kto zazwyczaj tworzył rząd, komu tę misję powierzano. Jeżeli będzie problem, będę się starał włączyć, w tym sensie pozytywnym, żeby pomóc".

6. O słowach Kaczyńskiego nt. chorób przenoszonych przez uchodźców.

"Faktem jest, media to ogłaszały, że te choroby się pojawiły. I jest tutaj burza straszliwa wokół tych słów (...), ja tej burzy kompletnie nie rozumiem".7. O budowie Nord Stream II

"Nie ma tutaj przede wszystkim solidarności europejskiej. Jeżeli wzywa się nas do solidarności europejskiej w sprawie uchodźców, to ja pytam: a gdzie jest solidarność europejska ws. naszego bezpieczeństwa energetycznego? Budowa Nord Stream II to jest ewidentne uderzenie w nasze bezpieczeństwo energetyczne. (...) To projekt zdecydowanie polityczny. Mam nadzieję, że uda się go zatrzymać".

8. O siedzeniu przy stole z Obamą podczas zgromadzenia ONZ

"Nazwałbym to sukcesem polskiej dyplomacji. Biorąc pod uwagę, że moi współpracownicy należą do tej dyplomacji. To gest prezydenta Obamy pokazujący, że Polska jest krajem liczącym się".

9. O Smoleńsku i wraku tupolewa

"Nie jest to dzisiaj kwestia najważniejsza. (...) Zabrakło mi rzeczywistej troski polskiego rządu o ważną dla Polski sprawę, jaką jest wyjaśnienie tragedii smoleńskiej".

10. O frankowiczach

"Nie zgodzę się na takie rozwiązanie, że ci, którzy brali kredyt we frankach (...), nagle znajdą się w lepszej sytuacji niż ci, którzy wzięli kredyty w złotówkach. (...) Jesteśmy w trakcie rozmowy na ten temat. Są propozycje innych rozwiązań, które są znacznie bardziej kompromisowe niż te dwie propozycje, które się pojawiły w Sejmie".

10. O zaginionych dziełach z Pałacu Prezydenckiego

"Jest to bardziej uwaga do urzędników pana prezydenta niż do niego. Trudno, żeby prezydent chodził sam i dokonywał spisu inwentarza. Ja też tego spisu nie dokonywałem, tylko pani minister Sadurska ze współpracownikami. (...) Już dawno było wiadomo w jego kancelarii, że te rzeczy zniknęły, dlaczego nie podjęto żadnych działań?".

Chcesz się dowiedzieć, kto z twoich znajomych byłby najlepszym premierem? Zapraszamy do naszej zabawy na Facebooku.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! 

Więcej o:
Komentarze (931)
Wybory 2015. "Od początku jestem atakowany przez panią premier i jej rząd" - Duda u Rymanowskiego w "Kawie na ławę"
Zaloguj się
 • hanwon4

  0

  Wystarczy przeczytać co inni myślą o obecnym Prezydencie Polski.Bardzo nietrafiona kandydatura.Po prostu wstyd.

 • turkiestan

  0

  Biedny męczennik.Koooobieeeeetaaaa mnieeee aaaataaaakuujeeeeee!!!!!!!!

 • wredna2

  0

  Oj jaki biedaczek...

 • nigdy_nie

  Oceniono 3 razy 1

  Pan jest atakowany przez kobietę panie Duda?

 • politol59

  Oceniono 2 razy 0

  On nie robi nic innego jak beszta ten rząd i Panią Premier, acha nowe obowiązkowe miejsce
  kultu też objawił.

 • optymus58

  Oceniono 5 razy 1

  Wstyd mi za prezydenta RP...niejakiego Pana Dude....przypomina mi sie cudowny dowcip A.Mleczki...przychodzi facet do lekarza...Panie doktorze wsxyscy mnie ignoruja!!!....a lekarz...Nastepny prosze!!!!...panie Duda obudz sie Pan...juz czas...

 • aluksz

  Oceniono 3 razy -1

  a co zrozumieć potrafi ten pan???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX