Naczelny Rock Radia: "Zelnik kłamie". Stacja publikuje nagranie w całości [POSŁUCHAJ]

Po tym, jak dziennikarze Rock Radia zażartowali z Jerzego Zelnika, rozpętała się burza. Publicyści oskarżali aktora o kapusiostwo. Zelnik oskarżył zaś Rock Radio o ?ubecką prowokację? i manipulację. Redaktor naczelny Rock Radia stanowczo odpowiada: - Zelnik kłamie.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Zelnik kłamie. Nic nie było dogrywane - powiedział w rozmowie z portalem Gazeta.pl Mikołaj Lizut, redaktor naczelny Rock Radia. Stacja na swojej stronie opublikowała nagranie w całości.

Posłuchaj wszystkich rozmów z Jerzym Zelnikiem >>>

Po udostępnieniu materiału Lizut na swoim profilu na Facebooku gorzko spuentował całą sytuację: "Kontekst, w jakim pan Zelnik mówił o swoich kolegach, jest jasny. Bardzo mu współczuję. Kolegom także. Można więc powiedzieć, że dowcip się udał, choć powiało grozą. Idzie nowe...".

Zelnik: "To ubecka prowokacja"

Publikacja całości nagrań to odpowiedź na zarzuty aktora, który mówił, że nagranie jego rozmowy z dziennikarzem Rock Radia zostało zmanipulowane. Napisał, że był przekonany, iż rozmawia z Kancelarią Prezydenta, i zgodził się zebrać opinie artystów na temat wieku emerytalnego. "Reszta to prowokacja!" - napisał aktor na Twitterze. Później dodał, że to była "ubecka prowokacja", a "pytania były dograne".

"Halo, pan Zelnik? Tu Kancelaria Prezydenta"

O audycji zrobiło się głośno w czwartek. Przypomnijmy: dziennikarze Rock Radia zadzwonili do Jerzego Zelnika, aktora (najbardziej znanego z roli w "Faraonie"), który od lat popiera PiS, a w wyborach prezydenckich wyraził poparcie dla Andrzeja Dudy. Chcieli go tradycyjnie wkręcić.

Nagranie puścili w swojej audycji Kuba Wojewódzki i Piotr Kędzierski. Słuchacze usłyszeli taką wersję:Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (993)
Naczelny Rock Radia: "Zelnik kłamie". Stacja publikuje nagranie w całości [POSŁUCHAJ]
Zaloguj się
 • Jerzy Mamrotek

  0

  Zelnik! Ty świnio.
  Przecież niedawno dałeś świadectwo swoich inklinacji do kapowania kiedy w rozmowie telefonicznej podsuwałeś ze swojego środowiska tych co sympatyzują z PO i nie lubią PiS-dzielców.
  Panie Zelnik, jesteś pan małym człowieczkiem, co wydatnie pokazała prowokacja dziennikarska, wobec pana zastosowana, a podczas której próbował pan wskazać aktorów do wyautowania z zawodu. Ciekaw jestem, dlaczego pan, jako gorący orędownik prawdy, nie przyznał się do bycia kapusiem, przed wypłynięciem "papierów" świadczących o niechlubnej pana przeszłości. Dla mnie jesteś pan kompletnym niczym (nie napisałem zerem, gdyż jest to bardzo pozytywna cyfra), pozującym na bohatera. Niczego pan nie dokonałeś w życiu zawodowym i być może stąd ta frustracja, że kolegom udało się więcej. Przylgnął pan do PiS-dzielców i ojca dyrektora w nadziei na lekkie życie a może i eksponowaną emeryturę. Czuję głębokie obrzydzenie do ludzi pańskiego pokroju tzn. do tych, którzy chcieliby wszystkich lustrować, będąc samemu byłymi (i nie tylko) kapusiami.
  Ile już zaliczyłeś posypań głowy popiołem i wielkanocnych spowiedzi - hipokryto! Nie było okazji wcześniej wyznać prawdę i po chrześcijańsku - boś taki świętobliwy - przeprosić? Kanalio społeczna.
  Jak teraz z taki obliczem zagłosisz jakąś katechezę w radio co_Maryja?

 • malek123

  0

  nareszcie.. zastanawiam się, kiedy wytoczą proces wszystkim tym, którzy nazwali go konfidentem itp. Jak Korwin Piotrowska, Holland i reszta
  czytajcie art. pt. Dość kłamstw Radia Rock. Zelnik zawiadamia prokuraturę.

 • wielkapani

  0

  Zelnik mówi, że nie jest zainteresowany posadą, że jest za słaby. Nie rzuca się na stanowisko. Następnie wyraźnie rozmawia na temat wcześniejszej emerytury. Ewidentnie nie jest to rozmowa o donoszeniu na kolegów. Jeśli ktoś ma otwarty umysł a nie jest uprzedzonym idiotą to jest w stanie ocenić ewidentny kontekst tej rozmowy. Jest to ewidentna manipulacja Wojewódzkiego. Posłuchajcie rozmowy a nie czytacie tylko nagłówek. To jest nagłówek dla idiotów.

 • malek123

  Oceniono 1 raz 1

  polecam artykuł pt. Lizut miesza w sprawie „taśm Zelnika”
  przeczytajcie jak to było wszystko montowane..ehh

 • malek123

  Oceniono 2 razy 2

  Poszukajcie w necie artykułu pt.
  Co się działo między jedną rozmową a drugą. Nowe fakty ws. prowokacji Wojewódzkiego
  Słowa Zelnika potwierdza Szczepkowska - on rzeczywiście dzwonił do niej i chciał żeby wzięła udział w dyskusji o emeryturach. Także ani z niego donosiciel ni kapuś. Powinien isć do sądu o oskarżyć o zniesławienie panią Korwin Piotrowska przede wszystkim za art. Dno i wodorosty, ale równie Hołdysa za nazwanie go szmalcownikiem, donosicielem i potworem, panią Holland za nazwanie go konfidentem. Pani Holland to w ogóle popłynęła - oskarżyła człowieka o bycie konfidentem a nagrań nie słuchała.. żal..cały ten świat kultury..szok..obnażył się dokumentnie. Zelnik to pokolenie BHO - Bóg, Honor, Ojczyzna. On do sądu nie pójdzie - to nie to pokolenie.

 • Oceniono 1 raz 1

  Ewidentnie pocięty i posklejany materiał. Ta trzecia rozmowa nie ma kompletnie żadnego związku z pozostałymi i Zelnik mówi o sprawach o których nie było wcześniej mowy. Mało tego ta dziennikarska szuja, przyjmuje to ze zrozumieniem. Czyli z całą pewnością było coś jeszcze.
  A tak na marginesie jak można wierzyć burakowi który namawiał do wkładania polskiej flagi w psie gó....

 • bamapo

  0

  Peron czy pociąg ja tam w 1:43 słyszę strzały....

 • Piotr Zalewa

  Oceniono 1 raz 1

  Ktoś z kmentujących wysłuchał tą rozmowę do końca? Bo ewidentnie widać, że Zelnik myślał o ułatwieniu życia tym osobom, tak, by można było je przeciągnąć na stronę zwolenników prezydenta Dudy.

 • fankover

  0

  Sprawa jest jednoznaczna. kapuś to kapuś. Lisicki odsłuchał i jemu się to podoba, czyli że Zelnik niewinny. Co to oszołomienie ideologiczne robi z człowieka...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX