Wybory 2015. "Za pokonanie lewicy": Wipler szampanem już opija "sukces" wyborczy

Przemysław Wipler świętował szampanem sondażowe zwycięstwo. W badaniach dla Estymatora partia KORWiN osiągnęła siedmioprocentowe poparcie. - Doganiamy lewicę - cieszył się Wipler. Poseł patrzy jednak tylko na sondaż, w którym ma poparcie, inny - w którym już nie jest tak dobrze - atakuje.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Działacze partii KORWiN, z posłem Wiplerem na czele, świętowali szampanem wynik w sondażu dla Estymatora. Siedmioprocentowe poparcie to dla nich znak, że doganiają lewicę.

Za pokonanie lewicy - tak brzmiał toast w biurze partii KORWiN. - Jesteśmy przekonani, że będziemy decydować o tym, kto będzie premierem naszego kraju, jaki będzie rząd - przechwalał się Przemysław Wipler. Jak tłumaczy ten sondażowy wzrost? - Radykalny sprzeciw wobec jakichkolwiek kwot imigrantów to jest coś, co sprawiło, że rośniemy w sondażach - powiedział. Dlatego dzisiaj otworzyli "symbolicznego szampana". A nawet dwa.

"Sorry, Gregory"

Jeszcze przed otwarciem szampana poseł Wipler pochwalił się, że we wszystkich sondażach jest korzystna, rosnąca tendencja dla partii Janusza Korwin-Mikkego. Na pytanie naszego dziennikarza o inny sondaż - IBRiS-u, w którym partia KORWiN znów dołuje do poziomu 3,8 proc., Wipler odpowiedział: - IBRiS to jest Homo Homini, a ja dwa lata temu w Homo Homini kupiłem za 6 tys. 800 zł sondaż dla stowarzyszenia Republikanie, w którym miałem 19 proc. I od tego czasu mam swoje zdanie na temat tej sondażowni.

Zwróciliśmy się o to z pytaniem do Marcina Dumy - prezesa zarządu IBRiS - który potwierdził nam, że badanie zostało zamówione, ale kategorycznie zaprzeczył, by "przedmiotem zamówienia była określona wartość wyniku". Skąd więc tak duży wynik dla stowarzyszenia Przemysława Wiplera? Duma uważa, że pytania zostały zmanipulowane przez Wiplera: - Homo Homini otrzymało 8 pytań, które zamawiający ułożył w określonej kolejności i prosił o jej niezmienianie - a to miało wpływ na wyniki. Duma wyjaśnia: - Kolejność pytań, która wpływała na odpowiedzi na nie, dotyczyły chwytliwych haseł i wiązały je z ofertą polityczną Republikanów.

Ponadto Duma zaznaczył, że błędem jest wiązanie IBRiS-u z Homo Homini: - To dwie zupełnie odrębne, różne jednostki.Chcesz się dowiedzieć, kto z twoich znajomych byłby najlepszym premierem? Zapraszamy do naszej zabawy na Facebooku.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! 

Więcej o:
Komentarze (120)
Wybory 2015. "Za pokonanie lewicy": Wipler szampanem już opija "sukces" wyborczy
Zaloguj się
 • lazymer

  0

  Skala destrukcji umysłowej Polaków ogłupianych latami przez esbeckie, postkomunistyczne koncerny medialne i esbeckich manipulatorów wylewających codziennie fale zatrutego, medialnego błota w telewizji i Wyborczej przekracza wszelkie granice.
  Ilość absurdów w niszczonej mafijną gangreną strukturze państwa polskiego doprowadza w końcu do katastrofy i paraliżu wszystkich instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i funkcjonowanie Polski. Co raz oglądamy medialny szoł zwyrodnialców, kreatur i bezkarnych mafijnych bossów wygodnie usadowionych na najwyższych stanowiskach. Bez refleksji coraz częściej łykamy najbardziej ordynarne kłamstwa podane nam do wierzenia wsparte powagą najwyższych stanowisk w państwie.Mamy uwierzyć w spontaniczny protest i oburzenie muzułmanów, którym strasznie przeszkadzał i obrażał ich uczucia religijne dostępny w internecie film, który musieli oglądać na swoich laptopach,
  gdy w namiotach na pustyni chcieli sobie spokojnie puścić na Youtube ulubione śpiewy muezinów, a tu im w Googlach i Facebookach wyskakiwała natrętna reklama "Niewinności Muzułmanów". Mam uwierzyć, że z tego powodu protestowali w pokojowej demonstracji o obronie swych słusznych praw i godności? Państwa islamskie są doskonale wewnętrznie zorganizowane i tylko tym sposobem utrzymują w ryzach posłuszeństwa swych obywateli perfekcyjnie kontrolując ich każdy krok.
  To milicja islamska wypędziła kijami pastuchów na ulice pozwalając im grabić i zabijać, organizując im takie igrzyska, by zaspokoić ich żądzę krwi. To ideologiczni manipulatorzy wypuścili na ulicę i pogonili nahajkami tłum by wyszalał się w gwałtach, mordach i grabieżach - dokładnie wskazując kogo dzisiaj wolno zabić, ograbić i zgwałcić.
  Niestety media miast rzetelnego przekazu urządzają nam propagandowe show używając manipulacji, które tak dobrze pamiętamy z czasów nocy komunizmu,ale nie wszyscy mają na tyle zdrowego rozsądku i wiedzy by odróżnić medialny jad i propagandę od rzetelnego dziennikarstwa. Dochodzi do tego, że dostojnicy na najwyższych stanowiskach w państwie mogą bez konsekwencji kłamać, zaprzeczać oczywistym faktom i zamiast stoczyć się w polityczny niebyt przekonują nas że "nic się nie stało".
  Jak to możliwe, że Premier może publicznie kłamać w sprawie AmberGold, może działać na niekorzyść państwa oddając śledztwo smoleńskie Rosjanom i odmawiając przyjęcia pomocy od Nato i ekspertów z innych krajów i z Polski,
  może tuszować aferę hazardową, może dymisjonować szefa CBA gdy ten wykazuje źródło przecieku w aferze gruntowej?
  Jak to możliwe, że Seremet dymisjonuje i oskarża prokuratora Pasionka poszukującego materiałów dostarczonych przez wywiad amerykański w sprawie smoleńskiej, a teraz w sejmie uzasadnia indolencję i nie realizowanie przez prokuratorów ich ustawowych obowiązków, tłumacząc to mętnie procedurami. Psim obowiązkiem prokuratorów było wykonanie oględzin miejsca katastrofy, ofiar, wykonanie sekcji i zgromadzenie materiału dowodowego. To im nakazuje ustawa i żadne akty prawne niższego rzędu jak i polecenia urzędników Kancelarii Premiera, Ambasady czy pani Kopacz nie mogły ich od tego odwieźć. Nie wykonano oględzin, sekcji, badań urządzeń, nie odzyskano wraku i czarnych skrzynek, broni, telefonu satelitarnego rejestrującego położenie, dopuszczając do zniknięcia pozostałych urządzeń rejestrujących, a tu jeszcze nie pozwala się w kraju na dostęp niezależnych ekspertów i badań rentgenowskich, otwierania trumien, a kuriozalne zachowanie podczas znalezienia nitu w ciele ofiary bagatelizuje się i zbywa milczeniem skupiając się na udowadnianiu, że rodzina błędnie rozpoznała zwłoki!
  Za to wszystko odpowiada rząd Platformy uwikłany w ciemne interesy POstkomuny, mafii hazardowej, paliwowej, węglowej, esbeckich służb w mediach i gospodarce, obcej agentury WSI i otaczający się wraz z Prezydentem Komorowskim i Sikorskim siecią mafijnych układów niszczących Polskę.

 • yaro1771

  Oceniono 1 raz 1

  ten wypler to zwykłe nic. leci gdzie dadzą mu miejsce. rozwalił mnie jak zaczął się podlizywać Zandbergowi na fejsie tym przypominaniem znajomości. mam nadzieje, że Razem odetnie się od takich typków dość stanowczo. tacy ludzie to zmarnowane mandaty. zwykli karierowicze, oczywiście bardzo sprytni, najczęściej dobrzy retorycznie co nie zmienia faktu iż są cyniczni i wyrachowani a ktoś taki jest zawsze niebezpieczny. szczera rozmowa z nim nie popłaca ponieważ w pewnym momencie może zniekształcić naszą wypowiedź i chcieć wykorzystać dla własnych celów. życzę jak najlepiej Panu Zandbergowi i dlatego z Wyplerem na jego miejscu kontaktów bym unikał i wrócił do formy "per pan" co dość jednoznacznie ustawiło by wzajemne relacje. ta znajomość żadnej korzyści przynieść nie może i nie przyniesie.

 • pinkus61

  Oceniono 1 raz 1

  To razem z Kukizem będą wspólnie realizować po wyborach program ... 12 kroków:-)

 • cracken001

  Oceniono 1 raz 1

  I znowu policjanci go "pobijom za niefinnosc'....CO ZA BYDLO.....nie policjanci bynajmniej

 • tadian

  Oceniono 5 razy 3

  Kraj w ktorym pokazuje sie pijaka i chama w gazetach-Polska.
  Wiplerdalaj

 • mielis

  Oceniono 3 razy 3

  Panienki się cieszą. Grosz z karty sejmowej ciężki ale pewny.
  Stały klient, stały dochód.

 • wojnazimowa

  Oceniono 2 razy 2

  Przecież właściciel Estymatora (instytut, który dał KORWINowi 7%) Jacek Chołoniewski, to zdeklarowany miłośnik JKM, wyguglajcie sobie jego "Program Dla Polski". Troche słabo z tym poparciem, skoro u kolegi udało się załatwić tylko 7% w sondażu. Ale wiadomo wszyscy oszukują w sondażach tylko nie pan Wipler - słynny liberał ze spółek skarbu państwa.

 • Paweł Pudło

  Oceniono 5 razy -5

  Zastanawiam się ile wam ktoś zapłacił za pisanie tych negatywnych komentarzy. Partie rządzące przygotujcie się na koniec okradania Polskich Obywateli !

 • VarioPG

  Oceniono 2 razy -2

  poziom tego portalu jest niższy niż tvn i wszystkie reżmiowe media razem wzięte

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX