Komentarze (473)
KIC 8462852 - gwiazda, która sprawiła, że naukowcy mówią poważnie o obecności kosmitów
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • kajetan907

  Oceniono 7 razy 5

  Oni tam widzą nadchodzącą katastrofę która wydarzy się po 25 pazdziernika.

 • szeter

  Oceniono 8 razy 0

  Przepraszam, że tutaj, ale czy GW Konstytucja RP nie interesuje ?
  "... Dlatego zdecydowaliśmy, że wyłączymy możliwość komentowania pod naszymi tekstami o uchodźcach..."
  Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej :
  Art. 54.
  1.
  2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.

 • parowka_z_puszki

  Oceniono 3 razy 1

  "Cala Polska spiewa z Nami: Wyp... z Kosmitami"

 • skaut001

  Oceniono 4 razy -2

  Zawsze i wszedzie, wpierniczycie te swoje trzy grosze o klerze, uczuciach religijnych peło i pis. Ja pier... .

 • panzer-division

  Oceniono 7 razy -1

  Tak się zastanawiam, po co budować drogie gigantyczne struktury do mało efektywnego pozyskiwania energii gwiazdy, skoro znacznie taniej można wybudować własne "słońce" i pozyskiwać z niego prawie 100% energii? Skoro my jesteśmy na skraju pozyskiwania energii z fuzji jądrowej to cywilizacja tak bardzo zaawansowana w eksploatacji kosmosu powinna dawno korzystać z tego źródła energii.

  Stara, dobra logika indukcyjna obaliła tę fantastyczna teorię o "mega strukturach wokół gwiazdy".;)

 • panzerfaust39

  Oceniono 6 razy -2

  Tak zaawansowaną technologicznie cywilizacje będą radioteleskopami nasłuchiwać? BUUUUUUHAHAHAHA

 • pawel.lewski

  Oceniono 4 razy 2

  Człowiek, istota która nie potrafi poradzić sobie na własnej planecie, prowokuje wojny mordując się nawzajem, szuka dziury w całym i bardzo się zdziwi kiedy wreszcie znajdzie, przylecą kiedyś kosmici i spuszczą człowiekowi ostry w3,14erdol, może wtedy się opamięta kiedy zostanie niewolnikiem.

 • pytaniepomocnicze

  Oceniono 3 razy 3

  około 1500 lat świetlnych od Ziemi.... temu....

 • farmer_mendoza

  Oceniono 7 razy -3

  Próby kontaktu z kosmitami dowodzą, że nasza cywilizacja utraciła instynkt przetrwania.

 • jamqdlaty

  Oceniono 5 razy 1

  "Badaczka z Yale, Tabetha Boyajian, która zajmuje się projektem Planet Hunters, opisała naturalne możliwości powstania takich form światła. Te musiałyby jednak wystąpić wszystkie razem, co oznaczałoby, że doszło do niesamowitego zbiegu okoliczności."

  No tak, ale drugą, mniej prawdopodobną opcją są wielkie struktury zrobione przez kosmitów, więc redakcja postanowiła pominąć wyjaśnienia tej pani i poświęcić 90% artykułu na sci-fi.

 • peppers01

  Oceniono 3 razy 3

  Najlepsze w tym wszystkim jest to iż za każdym razem gdy mówimy o obcej cywilizacji mniej lub bardziej świadomie odnosimy się do naszych realiów, naszej wiedzy, naszego oglądu świata. Tymczasem obca cywilizacja (jeśli taka istnieje) wcale nie musi (i raczej nie jest) być do nas ani trochę podobna.
  Zakładanie, ze `obcy` podobnie jak my komunikują się za pomocą fal elektromagnetycznych i/lub radiowych, że podobnie jak my korzystają z energii elektrycznej i/lub cieplnej, że podobnie jak my budują `panele słoneczne` jest nieco naciągane (żeby nie powiedzieć naiwne)

 • leveller

  Oceniono 5 razy 1

  Po dość długiej, zawiłej dyskusji , jeden z dwóch, już dobrze spalony i zawiany ateista mówi do drugiego - " Stary, ale jeśli się mylimy to mamy przeje...ane! "
  ... Dwóch rabinów po oddaniu ducha przez Jezusa wraca z góry krzyżowej do Jerozolimy, panuje cisza, w końcu jeden z nich się odzywa - " Stary, ale jeśli On był rzeczywiście Mesjaszem, to mamy przeje..ane!"
  ... iw kółko to samo aż do źródła poznania
  Jak mówił mój dziadek, " albo rybka, albo pipka!"

 • mario.wario

  Oceniono 3 razy 3

  Kosmici istnieją i jestem o tym przekonany. Dowodem na to jesteśmy my, ludzie - kosmici, zamieszkujący planete Ziemie, część kosmosu. O kosmosie nie wiemy tak na prawdę nic, obserwowany kosmos to tylką rąbek wiedzy o nim. Jestem przekonany, że na tym bezkresie, gdzieś istnieje druga Ziemia, bądź są ich całe miliony. Dla nas nigdy nieosiągalna jest nawet najbliższa gwiazda poza Słońcem, a co dopiero planety innych galaktyk...
  Należy pamiętać, że gwiazdy które obserwujecie na niebie, to tak na prawdę przeszłość, która ma już tysiące lat. Tyle trwa droga jaką przebywa ich światło na Ziemie. Nasze słońce też świeci do tyłu o prawie 9 minut.

 • hipis3308

  Oceniono 5 razy 3

  Niech uczeni spytają się Macierewicza,to on im wszystkim wyjaśni co to za obiekty,do czego służą i kto je zbudował.

 • elzbieta09

  Oceniono 2 razy 2

  Penn State University
  ______________________

  Szanowny Redaktorku,

  Penn State University tłumaczy się jako Uniwersytet Stanowy Pensylwanii, a w nawiasie podaje się (Pennsylvania State University). Popisujecie się (nieustannie) niby znajomością angielskiego: "hejty", "kampusy", "dewelopery", a nazwy uniwersytetu nie umiecie przetłumaczyć. Wstyd.

 • jakis_gosc01

  Oceniono 6 razy 2

  Mało nam jednych "uchodźców"? Niepotrzebni nam kolejni i to z kosmosu, więc lepiej nie kombinujcie, bo jeszcze tu przylecą.

 • apollo1966

  Oceniono 3 razy 1

  Nie ma żadnej zamieszkanej planety w Kosmosie poza Ziemią. Jesteśmy sami - mówiła bohaterka filmu "Melancholia" tuż przed zderzeniem Księżyca z Ziemią.
  Czyżby się myliła?

 • moratarr

  Oceniono 3 razy 3

  "odkrycia dokonał teleskop"
  Naprawdę?

 • oelefante

  Oceniono 6 razy -4

  Autorzy odkrycia mówią o grupie komet. GW schodzi do poziomu tabloidu i bredzi o kosmitach.

 • bukaj22

  Oceniono 4 razy 4

  Byli byśmy strasznymi ignorantami gdybyśmy uważali, ze w tak wielkim Wszechświecie jesteśmy jedyną cywilizacją.

 • Ewa Eytner

  Oceniono 3 razy 3

  Hmmm... Nasi bracia KICjanie... Nawet nieźle brzmi! :)

 • voyshick

  Oceniono 4 razy 0

  "Gwiazda emituje bowiem światło, które wygląda inaczej niż dotychczasowe odkrycia teleskopu."

  Teleskop Keplera nie mierzy rodzaju (typu emisji) swiatla tylko dokonuje pomiaru ilosciowego (redukcja w intensywnosci). Na wykresie "transit data" dla KIC 8462852 (gazeta.pl nie zalacza tu takich danych, bo i po co?) widac dwa oddzielnie wystepujace duze spadki w intensywnosci dochodzacego swiatla sugujace wystepowanie dwoch planet. Z tym, ze ten drugi duzy spadek jest otoczony kilkoma mniejszymi i o to tu sie wszystko rozchodzi. Ze niby dookola planety sa rozmieszczone jakies "megastruktury"...

  Hmmm... A nikt nie wpadl jeszcze na pomysl, ze to zwyczajnie moga byc naturalne KSIEZYCE obiegajace plante???

  Pewnie wpadl, ale wtedy podajac taka wersje, news nie dostalby sie na pierwsza strone i nie zgarnal tylu klikow...

 • nikinochal

  Oceniono 3 razy -3

  NASA twierdzi że zbliża się do nas statek obcych Jego napęd jest wielkości Jowisza okna rozmiarami ziemi itd a wielkość jego jest jak uklad sloneczny.

 • scierplaminoga

  Oceniono 9 razy 5

  w odróżnieniu od wszelakich bóstw istnienie obcej inteligentnej cywilizacji, jest realne

 • antey

  Oceniono 8 razy 4

  Mhm.
  Już w LHC które podobno znalazło bozon Higgsa były sygnały szybsze od światła które okazaly się problemem sprzętowym.
  Rozbłyski gamma - okazały się zjawiskiem naturalnym.
  Gwiazdy starsze od wszechświata - no, ponownie wyjaśniono.
  O pulsarach było w innym komentarzu...
  Główny problem polega na tym, że bajania - inaczej tego nazwać nie można - o kontakcie czy odkryciu technicznych cywilizacji które jesteśmy w stanie pojąć, są w sumie projekcją naszych pragnień i niczego więcej.
  Wszechświat najprawdopodobniej jest wypełniony życiem w najróżniejszych, być może nierozpoznawalnych dla nas formach. Rzecz w tym - że jest niesamowicie długowieczny i rozległy.
  Misja Keplera, podobnie jak podawanie położenia Ziemi względem pulsarów itp jest mimo niesłychanej użyteczności naukowej obarczona potężnym błędem metody - nie do uniknięcia na naszym poziomie technologczniym.

 • stach_79

  Oceniono 4 razy 0

  To może być system pozwalający na podróże z dużą prędkością np. do Vegi - niedawno odkryty: Kepler 438b... być może "Oni" już zasiedlili kilka okolicznych planet...

 • jm131

  Oceniono 3 razy 3

  Wszystko świetnie, ale pozostaje jeden dość istotny problem, o którym często się zapomina w kontekście konstrukcji typu Sfery Dysona: skąd wziąć materiały na konstrukcję większą od własnej planety?

 • Marcin Flees

  Oceniono 9 razy -7

  Panowie "naukowcy" ! Ależ wy jesteście głupi i żałośni.Skoro do powstania życia wystarczą odpowiednio dogodne warunki a ziemia wcale nie jest wyjątkowa powstaje pytanie.
  Kiedy stworzycie życie w próbówce ?
  Przecież według waszej pseudonauki wystarczy metan, dwutlenek węgla, woda, trzask pioruna i już mamy życie.
  Czekam, skoro to takie proste.

 • gucio1882

  Oceniono 6 razy 2

  Kurde .. ale ci kosmici mogą przynieść choroby - cholera, Kaczyński, różne takie

 • wieprzowinapozydowsku

  Oceniono 4 razy -2

  "Naukowcy tłumaczą to tym, że kiedy cywilizacja staje się coraz bardziej zaawansowana technologicznie, tworzy coraz lepsze metody pobierania energii."{

  Ludzka cywilizacja z czasem tworzy coraz bardziej debilne prawo, kreuje coraz bardziej debilnych celebrytow i politykow, coraz bardziej odjebane zabawki seksualne, wierzenia oraz coraz bardziej niszczycielska bron.
  Wiec, niejako zaprzeczajac podanej implikacji, ludzka cywilizacja nijak nie moze byc nazwana zaawansowana. Tak tez musi sie jawic w kosmosie: banda debili i prymitywow, ohydek szalej w pelnej krasie!
  Moze jeszcze nie za pozno na opamietanie?

 • ugrydul

  Oceniono 5 razy -1

  Inteligentne stworzenia to osoby pokroju autora tych wypocin. Małpa w cyrku, wrona zrzucająca orzech aby go rozłupać itd. Istoty będące w stanie przechwycić 20% energii gwiazdy są zyliony razy inteligentniejsze od ciebie bałwanie.

 • judeosceptyk

  Oceniono 27 razy 7

  Moim zdaniem powinny być naciski na Żydów, aby zaczęli wpuszczać uchodźców do Izraela. Uchroniłoby to uchodźców przed niebezpieczną podróżą przez morze, a ponadto uchodźcy mieliby w Izraelu jak w raju, gdyż Żydzi jak dobrze wiemy są prekursorami multi-kulti i tolerancji na całym świecie. Co więcej Żydzi mają minimum 120 ilorazu inteligencji, a zatem uchodźcy mieliby tam świetną służbę oświaty, a także służbę zdrowia.

 • abp_anton_lavey

  Oceniono 2 razy 0

  To może być równie dobrze pulsując gwiazda zmienna wokół której krąży chmura pyłu i parę dużych planet, które częściowo już ten pył wyczyściły w procesie swojego formowania. Wtedy spadki jasności mogłyby być bardzo przypadkowe i nieregularne (brak korelacji między naturalną częstotliwością gwiazdy a okresami orbitalnymi planet i chmur).

  Ale hipoteza o cywilizacji typu III jest o wiele bardziej kręcoca. Gdyby oni naprawdę istnieli, to byłoby fajnie. Zwłaszcza gdyby nas odwiedzili i zdradzili sposób na ominięcie nieprzekraczalności prędkości światła, co nas trochę udupia.

  Może przy okazji nauczyliby ludzkość żeby przestała wierzyć w bajki o bliskowschodnich starych dziadach co mieszkają w niebie i ulepiły świat a potem ręcznie stworzyły zwierzątka, rybki i ptaszki a na koniec jednego katola a potem z jego żebra jedną katolkę.

 • judeosceptyk

  Oceniono 8 razy -4

  Jesli obce cywilizacje sa inteligentniejsze od nas to sie od razu poznaja na Zydach z GW
  i Agora przestanie istniec

 • focusrite

  Oceniono 10 razy 6

  Nie uchodźcom z KIC 8462852!

 • omniasol

  Oceniono 2 razy 0

  Wokół tej gwiazdy po prostu PiS nie oddal władzy w 2005 r i od tego czasu mieli taki rozwój druga mniej prawdopodobna możliwość to cuby borga ??

 • micawber7

  Oceniono 2 razy 0

  ayyy

 • stach_79

  Oceniono 2 razy -2

  Może coś oświetla planetę po drugiej stronie np. istoty żyjące tam nie mogą być nawet chwilę bez światła... może ich planeta obraca się bardzo wolno i musieli przemieszczać się nonstop aby przetrwać... Względnie - ich słońce zaczyna wchodzić w fazę czerwonego olbrzyma - zbyt mocno ogrzewa planetę, może stworzyli gigantyczny filtr - zasłonę? Powinniśmy wysyłać tam sygnał. Spróbować się skontaktować z Kosmitami.

 • vomitorium1

  Oceniono 1 raz 1

  jak to nie powinno ?
  (jeszcze gorszy jest ten george coyne (jezuita astronom szef "Specola Vaticana" (obserwatorium watykańskie))
  którego zapytali czy tam też szukają ufoli
  a ten odpowiedział że tak
  (i do tego żartował
  że jest to bardzo ważne
  bo watykan jeszcze nie wie czy należy ich ochrzcić)

 • bl4z3n

  Oceniono 4 razy 4

  Cokolwiek wokół tej gwiazdy krąży, widzimy to takim, jak wyglądało wkrótce po upadku Cesarstwa Rzymskiego. Jeśli odbierzemy stamtąd jakieś sygnały i będziemy chcieli na nie odpowiedzieć, dotrą na miejsce, kiedy być może nasza cywilizacja nie będzie już istnieć od kilkunastu wieków. Biorąc pod uwagę globalne ocieplenie i dewastację Ziemi przez naszą wciąż rosnącą populację, jest to bardzo prawdopodobne. Podstawową sprawą jest kwestia skali. W skali kosmosu istnienie homo-sapiens jest błyskiem trwającym ułamek sekundy. Póki nie znajdziemy sposobu aby obejść ograniczenia wynikające z teorii Einsteina, nawet jeśli znajdziemy ślady obcych - dziesiątki, setki czy tysiące lat świetlnych od nas - wciąż będziemy sami. Prędkość światła, która jest dla nas i tak nieosiągalna, w skali galaktyki jest jak podróż ślimaka dookoła świata. Czy da się jakoś obejść teorię Einsteina? Może to nie my ją obejdziemy, ale własnie oni? Jeśli tłumaczyć zachwiania jasności gwiazdy strukturami stworzonymi przez obcych, wydają się prześcigać nas o lata świetlne :).

 • villiers

  Oceniono 10 razy 2

  No i proszę spojrzeć jaka próżność ogarnęła śmierdzące białko .
  Myślą , iż są sami w wszechświecie. Czy się nikt, nigdy nie zastanowił ,jakie byłoby to marnowanie przestrzeni?

 • Leszek Pazderski

  Oceniono 12 razy 2

  ja mam pytanie czy w przypadku przybycia ww. kosmitów do strefy Schengen będzie rozważany mechanizm ich automatycznej relokacji po różnych krajach Unii Europejskiej i jaki jest stosunek państw grupy wyszehradzkiej do tej ewentualności :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX