Wybory 2015. Pawłowicz chce, by córka Kopacz zabrała matkę z kraju. "Półksiężyc i burka im na drogę" - mówi

Krystyna Pawłowicz na antenie Radia Maryja wyraziła nadzieję, że po wyborach córka Ewy Kopacz opuści kraj wraz ze swoją matką. Posłanka PiS stwierdziła również, że "obie niszczą religię katolicką, chrześcijańską", dlatego "półksiężyc i burka im na drogę".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Słowa Krystyny Pawłowicz to pokłosie wypowiedzi córki Ewy Kopacz, która stwierdziła, że jeśli wybory parlamentarne wygra PiS, to wyjedzie ona ze swoją rodziną do Kanady, ojczyzny swojego męża. Posłanka odpowiedziała na te słowa na antenie Radia Maryja: - Mam nadzieję, że zabierze mamusię i wtedy półksiężyc i burka im na drogę. - Dlaczego akurat te symbole? Jak wyjaśnia: - Krzyża raczej nie, bo one pokazały, że niszczą religię katolicką, chrześcijańską. I stawia warunek: - Ale razem z mamusią, samej nie.

Pawłowicz odniosła się również do zbliżającej się debaty Szydło - Kopacz: - Nie sądzę, żeby mogła zachować kulturę wypowiedzi - to komentarz o premier Kopacz. Posłanka dodała również, że premier bez pomocy swojego doradcy Michała Kamińskiego nie potrafi nic powiedzieć i najlepiej byłoby dla niej, gdyby wszystko dyktowano jej przez słuchawkę w uchu.

Nieznajomość geografii

Na koniec posłanka Prawa i Sprawiedliwości wykazała się nieznajomością geografii. Powiedziała, że startuje z okręgu siedlecko-ostrołęckiego, i stwierdziła: - Jest to okręg zajmujący 1/3 obszaru terytorium Polski.

Okręg nr 18, z którego startuje posłanka Pawłowicz, na ilustracji Państwowej Komisji Wyborczej nie zajmuje jednej trzeciej powierzchni kraju.Fot. Państwowa Komisja Wyborcza

Wybory W Twoim telefonieChcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! 

Więcej o:
Komentarze (391)
Wybory 2015. Pawłowicz chce, by córka Kopacz zabrała matkę z kraju. "Półksiężyc i burka im na drogę" - mówi
Zaloguj się
 • Mysia Pysia

  0

  Krycha to nie kobieta,to jakiś kołtun,brudas spocony,obleśny,pasztet jakby powiedział mój znajomy.Po za tym kompletny brak kultury tfu,tfu!!!!!!!!!

 • lob1

  0

  Za tak obrażliwe słowa względem pani Premier Kopacz powinna zająć się prokuratura.Obraża dostojnika państwowego.Czy nie ma na takich żadnej kary.

 • lob1

  0

  Kto taką babę chłop wybiera.To ksantypa,złośliwa .Nikt jej nie chce ,a Kaczyńskiego wprost błagała ,żeby ją zareklamował.Jak on mógł taką pyskulę przyjąc do swojego grona.Chyba,że jabłko pada nie daleko jabłoni.

 • m.marle

  0

  Twardogłowa kaczystka zapowiada, że PiS będzie - jak Moczarowcy w 1968 - prześladować i wysiedlać z Polski "element antypartyjny" oraz "nieprawdziwych Polaków".

 • felicjan.dulski

  0

  1/3 tego, co pani Pawłowska czy jak jej tam uważa za Polskę. Owszem myli się, bo to wolska właśnie.

 • iwano10

  Oceniono 1 raz 1

  Pani profesor,z typową dla rodzimych katolików miłością bliźniego,wypowiada się o wybranej przez naród premier.A więc kogo szanować,kogo kochać,kto jest wrogiem,kto przyjacielem,szanowna pani profesor?Czy po wygranych przez pani towarzyszy wyborach,my czytelnicy GW będziemy mogli pozostać w kraju?Czy fakt,iż my,psy bezbożne,żyjemy w tym kraju nie obraża zbytnio pani boga?A jak tak naprawdę nazywa się pani bóstwo?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX