Jak "wSieci" przedstawia kandydatki na premiera? Wyretuszowana Szydło i "szara" Kopacz

Na okładce tygodnika "wSieci" pojawiło się wyretuszowane zdjęcie Beaty Szydło i niezbyt korzystna fotografia Ewy Kopacz. Takie zestawienie ma przedstawiać wiceprezes PiS jako lepszą, bardziej profesjonalną kandydatkę na urząd szefa rządu.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Na pierwszym planie okładki najnowszego wydania "wSieci" znalazło się zdjęcie Beaty Szydło z profesjonalnej sesji zdjęciowej. Wiceprezes PiS ma nienaganny makijaż i została właściwie oświetlona, a samo zdjęcie zostało poddane retuszowi. To jedna z fotografii, które można znaleźć na oficjalnej stronie Szydło.

Na drugim planie jest zaś zdjęcie Ewy Kopacz. Z całą pewnością nie pochodzi ono z sesji zdjęciowej, nie zostało wyretuszowane, a światło sprawia, że cera premier - w przeciwieństwie do rumianej Szydło - ma szary odcień.Tak wygląda okładka "wSieci" w całości i - dla porównania - okładka z korzystniejszym zdjęciem Ewy Kopacz.Na okładce poprzedniego wydania "wSieci" prezydent Andrzej Duda "podbijał świat". "Dowodem" miało być zdjęcie Dudy z prezydencką parą USA. Ale takie zdjęcia mają także inni uczestnicy szczytu ONZ. Skoro przywódcy Seszeli czy Nepalu też podbijają świat - sprawdziliśmy, jak to wygląda na okładkach.

Cały świat podbija cały świat. Zobacz inne wersje okładki >>>Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!