"Ty imigrancie!". Uczeń szóstej klasy pobity, bo ma ciemną karnację

Szóstoklasista ze Świnoujścia został pobity tylko dlatego, że ma ciemną karnację - informuje serwis swinoujskie.info. Sprawców - kolegów chłopca z podstawówki - miał zainspirować "marsz przeciwko islamizacji", który niedawno przeszedł ulicami miasta.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Z relacji uczniów wynika, że gdy bili swojego szkolnego kolegę, krzyczeli: "Ty imigrancie!". Z ich relacji wynika, że do takiego zachowania zainspirował ich "marsz przeciwko islamizacji", który kilka dni temu przeszedł ulicami Świnoujścia - podaje swinoujskie.info.

Incydent jest tym bardziej szokujący, że chłopcy znali się od zerówki. Według nauczycieli nigdy wcześniej nie dochodziło to podobnych zajść, a dyrekcja szkoły już zapowiedziała większą liczbę zajęć uczących młodych ludzi tolerancji.

Na informację o pobiciu ucznia zareagowała Joanna Kluzik-Rostkowska. Minister edukacji narodowej napisała w jednym z portali społecznościowych, że w najbliższy poniedziałek poprosi kuratora o szczegółowe informacje o zdarzeniu.

W weekend ulicami Świnoujścia przeszedł "marsz przeciwko islamizacji". Młodzi ludzie wykrzykiwali m.in.: "Polskie kozy obronimy, imigrantów nie wpuścimy", "Premier Kopacz chcesz murzyna? To sobie w domu trzymaj".

Pod naszymi tekstami o uchodźcach pojawiała się zatrważająca liczba komentarzy, które nawoływały do przestępstw, zawierały treści rasistowskie i ksenofobiczne. Nie chcemy ich pokazywać. Nie godzimy się na naruszanie godności innych ludzi na naszym forum. Dlatego zdecydowaliśmy, że wyłączymy możliwość komentowania pod naszymi tekstami o uchodźcach. Będziemy też zgłaszać do prokuratury przypadki nawoływania do nienawiści na tle rasowym i religijnym.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: