Niszczarka Cobra, sejf i żyrandol. Zobacz, co Komorowski pożyczył z Kancelarii [PEŁNA LISTA]

W sumie 85 przedmiotów z Kancelarii Prezydenta wypożyczył Bronisław Komorowski, by wyposażyć swoje biuro. Choć część mediów kpiła z byłego prezydenta, ten miał do wypożyczenia pełne prawo i postąpił zgodnie z przyjętym zwyczajem.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Fotel zabytkowy, stolik okrągły, szafka niska oraz kilkadziesiąt innych mebli, sprzętów kuchennych i elektronicznych znajduje się na liście przedmiotów, które Biuro byłego prezydenta wypożyczyło od Kancelarii Prezydenta. Zobacz pełną listę>>>

Gdy po raz pierwszy upubliczniono listę, niektóre media oskarżyły Komorowskiego o urządzanie się na koszt Kancelarii przed ustąpieniem ze stanowiska i zabieranie sprzętów potrzebnych Kancelarii Andrzeja Dudy.

Jednak, jak informuje " Gazeta Wyborcza", meble wypożyczone Komorowskiemu w większości pochodzą z magazynów i nie były używane. Natomiast sama procedura wypożyczenia jest zwyczajem stosowanym już kilkukrotnie: prezydent Lech Kaczyński wypożyczał sprzęty byłemu prezydentowi Kwaśniewskiemu, a latem Kancelaria Komorowskiego użyczyła przedmiotów na rzecz biura prezydenta elekta. Kancelaria zawsze może też poprosić o ich zwrot.

Prawo funkcjonujące od prawie 20 lat

Wypożyczanie jest też zupełnie zgodne z prawem, a konkretnie z zarządzeniem Szefa Kancelarii Prezydenta RP z 17.09.1996 r. "w sprawie warunków techniczno-organizacyjnych oraz trybu przekazywania środków na utworzenie i funkcjonowanie biur byłych Prezydentów".

Zgodnie z prawem byłemu prezydentowi przysługuje emerytura w wysokości ok. 6,5 tys. zł i osobista ochrona, oraz środki na prowadzenie biura w wysokości 12,5 tys. zł (mniej więcej tyle, ile na prowadzenie biura otrzymuje poseł).

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Komentarze (714)
Niszczarka Cobra, sejf i żyrandol. Zobacz, co Komorowski pożyczył z Kancelarii [PEŁNA LISTA]
Zaloguj się
 • 34marko

  0

  nie czekajmy że GW napisze prawdę !

 • sbkomuch

  0

  Zięć ubeków z kolesiami aferzystami zachowuje się , jak we własnym folwarku.Dość takich parchów w naszym kraju.Dość rozkradli naród i gospodarkę.To komuszo ubeckie standardy.

 • sbkomuch

  0

  Zięć ubeków sam sobie wypożyczył sprzęty.Ale gęgała z propagandowej GW zapomniał dodać o standardach , że to ubeckie standardy.A obrazy od marca krążą nie wiadomo gdzie.No wg lewackich standardów są warte zero. Dość tej propagandy i tych zaprzańców.

 • edza4

  0

  Po jakiego czorta wyposażać byłego już prezydenta w ekwiwalent na prowadzenie biura,przecież to nie jest prezydent Stanów Zjednoczonych i po skończeniu kadencji jego funkcja redukuje się do zera,tak samo jak prowadząc urząd rola prezydenta jest marginalna.Klasyczna durnota w państwie,które po wyzwoleniu się od czerwonej zarazy,rozpasa tych ,którym społeczeństwo powiedziało my już ciebie nie chcemy.Ile dobrego można zrobić lokując te pieniądze potrzebującym.Dwanaście tysięcy to jest emerytura dla dwunastu rolników miesięcznie.

 • kararaka

  Oceniono 2 razy 2

  Całe to peło na ponad bilion zł nasz kraj zadłużyło. A skoro w państwowej kasie pustki to te pieniążki także peło sobie "pożyczyło" a nasze wnuki i prawnuki będą je spłacać wraz z odsetkami.

 • almagus

  Oceniono 1 raz 1

  +Czy tylko dlatego, że chcecie zmiany,
  musi być przez was matoł wybrany.
  Złośliwy gnom brata zatraty,
  co z lekkim sercem posłał w zaświaty?
  Baba do władzy sycząc pełzaniem,
  demon ciemnoty z Maryi wezwaniem?
  Czujecie przecież się oszukani,
  dlaczego chcecie głupich i drani?

 • lazymer

  0

  ...żyrandol wyceniony na 0,78 zł?

 • jacek-1111

  Oceniono 1 raz 1

  sam sobie wypożyczył,ciekawe!

 • 7rewrer7

  Oceniono 1 raz 1

  Zero laptop zniszczył i co??? Każdy morde w kubeł i nici.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX