Kontrola ITD: 22 Bułgarów, w tym dzieci, podróżowało 9-osobowym busem. Jechali z Bułgarii do Radomia

22 obywateli Bułgarii, w tym pięcioro dzieci, jechało nieprzystosowanym do przewozu osób busem. Wpadli podczas rutynowej kontroli w miejscowości Styków na drodze krajowej nr 9. Grupa podróżował do Radomia.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Kierowcę bułgarskiego busa zatrzymali inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z Podkarpacia. W trakcie kontroli mężczyzna oświadczył, iż przewozi osiem osób z Bułgarii do Radomia, ale nie zajmuje się zarobkowym przewozem osób.

W trakcie dalszych oględzin pojazdu inspektorzy stwierdzili, iż oprócz deklarowanej przez kierowcę liczby pasażerów, w busie znajduje się dodatkowo trzynaście osób, w tym pięcioro dzieci. Niektórzy pasażerowie zajmowali miejsca siedzące, natomiast pozostałe osoby siedziały i leżały na materacach rozłożonych na płycie podłogowej.

Po sprawdzeniu dowodu rejestracyjnego inspektorzy ustalili, że busem może być przewożonych maksymalnie 9 osób łącznie z kierowcą.

Mężczyzna został ukarany mandatem oraz zatrzymano mu prawo jazdy. Na miejsce wezwano też Straż Graniczną. Po sprawdzeniu okazało się, że wszystkie przewożone osoby posiadają legalne dokumenty tożsamości.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (75)
Kontrola ITD: 22 Bułgarów, w tym dzieci, podróżowało 9-osobowym busem. Jechali z Bułgarii do Radomia
Zaloguj się
 • jasio1231

  0

  To nie o miasta Radom czy Kielce chodzi. Po prostu Bulgarzy pozazdroscili rekordu naszych studentow, ktorych jedenascioro wsiadlo do Fiata 125P (Malucha) w epoce Puznego Gierka. Tylko redaktor GW zapomnial podac marke tego busa w ktorym ustanowiono nowy rekord. Przy takich swiadkach jak polska policja i straz graniczna Gunness nie bedzie mial problemu z zaakceptowaniem wyniku..

 • razb1947

  Oceniono 2 razy -2

  Kopacz mieszka nie daleko na wsi koło Radomia może ona ich zaprosiła do siebie.

 • ltte

  0

  I taki urzędas będzie twierdził, że busem nie da się przewieźć 22 osób. Będzie patrzył i wmawiał, że się nie da, że tylko 9 osób. No, co za ludzie?

 • notremak

  Oceniono 2 razy 2

  Pewnie jechali do Radomia, aby podziwiać pomnik Świętej Pamięci Najmniejszego Prezydenta IV RP Poległego ze zdradzieckich rąk tuska i putina...

 • mistermadmat

  Oceniono 3 razy 1

  One milion Bulgarians .....

 • badziewiak66

  Oceniono 2 razy 2

  Słowiańska technologia ma się rozumieć. Warto przypomnieć że do Fiata 126p weszło 12 i pół osoby.

 • brajanu

  Oceniono 3 razy 3

  uchodzcy jada do radomia. koniec swiata !!!!!!!!

 • zalogopeda

  Oceniono 6 razy 4

  "Grupa podróżował do Radomia"
  Gratulacje, widać postępy, mogło być “podrurzowali”.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX