Kidawa-Błońska odpowiada Dudzie: Górnicy pracują i zarabiają dzięki Ewie Kopacz

- To propozycje rządu dają nadzieję górnikom na to, że nie stracą pracy - zapewnia marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. W porannej rozmowie w Radiu Zet podkreśliła ryzyko, ale też skuteczność rządowych działań.

Polub i bądź na bieżąco!

Marszałek Sejmu powiedziała w rozmowie z Moniką Olejnik , że zdaje sobie sprawę z tego, że sytuacja w górnictwie jest trudna.Marszałek odniosła się do słów Piotra Dudy, przewodniczącego NSZZ Solidarność, który wczoraj powiedział pod kopalnią Brzeszcze, że "z oszustami i kanciarzami nie siada się do stołu". Kidawa-Błońska powiedziała, że rząd Platformy Obywatelskiej dla górników zrobił bardzo dużo.

- To dzięki decyzjom Ewy Kopacz górnicy pracują i mają wypłacane pensje. Proszę zwrócić uwagę, że kopalnie nie zostały zamknięte. Rządowe propozycje są trudne i ryzykowne, ale dają nadzieję, że ludzie nie stracą pracy - powiedziała Kidawa-Błońska.Wybory W Twoim telefonie

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (141)
Kidawa-Błońska odpowiada Dudzie: Górnicy pracują i zarabiają dzięki Ewie Kopacz
Zaloguj się
 • zdeterminowany85

  0

  Ostatnio widziałem w TV chorą panią na cukrzyce, której nie przyjęli do szpitala bo była za gruba, nie tak dawno widziałem reportaż jak noworodek miał poparzoną skórę bo żadna pielęgniarka nie zmieniła nawet pieluch. Ale wszyscy strajkują. Dlatego podoba mi się stanowisko pana Ryszarda Petru, trzeba rozmawiać ale ostro. Koniec z przywilejami dla nowo wchodzących na rynek pracy!

 • awers777

  Oceniono 1 raz 1

  Tak, zarabiaja. Ale i z moich podatków dopłacamy 250zł do każdej tony wydobytego węgla.
  Polityków i związki zawodowe uważam, za mega szkodników Polski w materii istnienia deficytowych kopalń węgla.

 • ka-ra-oke3

  Oceniono 1 raz 1

  Tak - on jeszcze dalej opluwa innych - a sam jest można powiedzieć - złodziejem .

 • poprawnaniepolitycznie

  Oceniono 1 raz 1

  Dzięki Premier Kopacz, górnictwo kosztuje nas, zwykłych obywateli, bardzo dużo pieniędzy. Jedną szansą na uratowanie górnictwa jest prywatyzacja, jednakże nie możemy zapominać o tym, że trzeba wydobywać energię z innych źródeł, jak zauważył Ryszard Petru z Nowoczesnej.

 • agarzep123

  Oceniono 1 raz -1

  Górnictwo w Polsce utrzymuje się tylko dzięki stałym dotacjom ze strony państwa, a tym samym z pieniędzy podatników.Czas z tym skończyć, nie mam zamiaru ich dalej utrzymywać, więc zamierzam zagłosować na Nowoczesną.

 • 12mikmikmik12

  Oceniono 1 raz -1

  pracują dzieki niej, ale zarabiają dzięki stałemu dotowaniu przez państwo, czyli de facto są na naszym utrzymaniu a ich pensje zdecydowanie nie są małe. obcięcie dofinansowania zmusi kopalnie do restrukturyzacji co bedzie i korzystne dla podatnika i dla firm węglowych. trzeba zacząć od obcięcia przywilejów, dotacji. kto to proponuje - Petru. najrozsądniejszy lider partii startujących do Sejmu

 • ony_ks

  Oceniono 1 raz -1

  Ja popieram Pana Petru - trzeba skończyć z przywilejami i finansowaniem górnictwa z budżetu państwa.

 • Paweł Koehler

  0

  Funkcjonariusze central związkowych nie mają interesu w załatwieniu czegokolwiek, bo staliby się niepotrzebni. Oni mają interes tylko w jątrzeniu. Kłopoty w przedsiębiorstwach usuwa analiza ekonomiczno-prawna, a nie polityka. Komunizm przegrał, nie powtarzajmy go.

 • razb1947

  Oceniono 1 raz 1

  Kidawa szybko nauczyła się kłamać i przytakiwać dla kłamczuchy Kopacz-wstyd

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX