Kto jest kim w platformerskiej rodzinie? Co pokazuje barometr PO? [INFOGRAFIKA]

Kto jest nielubianym wujkiem, a kto grzeczną córeczką rodziny PO? Czego wstydzą się politycy Platformy? Zobacz naszą wyborczą infografikę!

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Nasz cykl wyborczych infografik to skondensowany pakiet faktów, liczb i opinii o najważniejszych komitetach wyborczych w wyborach parlamentarnych 2015. Czasem na poważnie, a czasem z przymrużeniem oka prezentujemy w nim postacie polityków, poglądy liderów, historię partii oraz zarys jej wyborczego programu. Zapraszamy do oglądania. Oto nasze graficzne zestawienie poświęcone Platformie Obywatelskiej.

Fot. Gazeta.pl / Agencja Gazeta

Jeśli oglądasz naszą stronę w wersji mobilnej, infografikę możesz zobaczyć pod TYM LINKIEM.

Co zrobi polityk PO, kiedy poprosisz go o wkręcenie żarówki? Dlaczego ludzie PiS są jak Targaryenowie z "Gry o tron"? Jak wygląda rodzina polityków SLD? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz na naszych wyborczych infografikach. Śledź je wszystkie na Gazeta.pl/wybory

Wybory W Twoim telefonie

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (200)
Kto jest kim w platformerskiej rodzinie? Co pokazuje barometr PO? [INFOGRAFIKA]
Zaloguj się
 • nie.jestem

  Oceniono 1 raz 1

  I na samym końcu "zadłużyli kraj na $400 mld". To powinniście mieć na głównym bannerze non stop wyświetlającym się na każdej stronie: "ZADŁUŻYLI KRAJ NA 400 MILIARDÓW DOLARÓW". BILION TRZYSTA MILIARDÓW ZAKICHANYCH ZŁOTYCH - CZTERDZIEŚCI TYSIĘCY ZŁOTYCH NA POLAKA (40.000 zł na każdego z nas w ciągu 8 lat, 400 zł zadłużenia na każdego z nas przybywa co miesiąc rządów PO). Możecie straszyć oszołomami Kukiza, możecie straszyć katotalibanem, nawet faszystą (wg. jego rzeczywistych poglądów - naczelnym antyfaszystą) Korwinem, ale nikt nie przebije tej promowanej przez was bandy. jest PO, było UW, będzie .Nowoczesna - ciągle ci sami ludzie, ciągle ta sama narracja, ale obywatele już przestają wam wierzyć. Przegięłaś po prostu, Wyborczo. Nazywacie PO liberałami, a to etatystyczny PiS obniżył podatki i zmniejszył zadłużenie (!). Gdy SLD-owski Kołodko zmniejszył akcyzę na alkohol i pokazał, że podnosi to przychody do budżetu, po dekadzie przyszedł Rostowski, podniósł akcyzę i uwalił jedną ustawą cały przemysł monopolowy. Nikt nie uczynił naszemu krajowi tyle zła, ile PO, nawet żadna z pozostałych partii "bandy czworga". Ilu przybyło urzędników za Tuska? Pół miliona? Dobrze pamiętam? Panowie i panie redaktorzy - czy wy możecie spojrzeć sobie rano w lustro? Tak bez obrzydzenia? Zero kaca moralnego?

 • gaiadea

  Oceniono 1 raz 1

  Szanowna Gazeto. Popatrz na ilość komentarzy i liczbę kliknięć obok nich. Niech to da Ci pojęcie o zainteresowaniu ludzi Twoimi mądrościami. Od siebie dodam, że i mnie to coraz mniej obchodzi. Zraziliście mnie podejściem do sprawy emigrantów, brakiem bezstronności w ocenie rządów PO, manipulacjami i artykułami pisanymi na ewidentne zamówienie rządzących. Szkoda.

 • jkredman

  0

  who is who w Platformie - wszyscy razem i każdy z osobna są NIKIM, słudzy uniżeni

 • antoniojerzy

  Oceniono 1 raz 1

  Co za idiotyczny tekst. A te okreslenia przypisane do poszczegolnych osob, to Himalaje glupoty, hipokryzji i wazeliniarstwa.
  Mnie np. Tusk kojarzy sie z najbardziej msciwym czlowiekiem w ostatnich 26 latach. Premier Kopacz, to III-ligowy polityk, Michal Kaminski to czlowiek na sprzedaz, Nowak to taki poczatkujacy aferzysta, Mucha to obiektywna klamczucha i ignorantka, Siemoniak to czlowiek "tylow" (mam na mysli termin wojskowy), Schetyna to czlowiek z kompleksami i ambicjami, Piotrowska to kobieta nijaka, bez wyrazu. Zas Prezydent Komorowski to "byly" straznik zyrandola.

 • dryl1

  Oceniono 1 raz 1

  A gdzie wulgarno oralny Stefek Niesiołowski ?

 • cichwoda

  Oceniono 1 raz 1

  Twój komentarz został wysłany, pojawi się wkrótce

 • dra-h

  Oceniono 1 raz 1

  Jeśli chodzi o "pozycję wśród innych partii" to nigdy nie narysujecie wystarczająco długiej osi etatyzmu żeby na wykresie zmieściło się PSL.

 • welcometopoland

  Oceniono 3 razy 3

  Liberalizm gospodarczy PO
  = 100 tys. ekstra urzędników
  = VAT tymczasowo z 22 na 23% bo "kryzys"...
  = skala podatkowa nietknięta przez 8 lat
  = kwota wolna nietknięta przez 8 lat
  = o kosztach pracy przypomnieli sobie w 8 roku kadencji !!!

 • welcometopoland

  Oceniono 1 raz 1

  wzrost liczby pracujących od 2007 o 1 mln ? Co to karva za wskaźnik ??? :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX