Komentarze (102)
Dziesięć lat po publikacji karykatur Mahometa autorzy satyry mówią: Nie mamy za co przepraszać. I nie wychodzą z domu bez ochrony [REPORTAŻ]
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • elasp

  Oceniono 5 razy 3

  Co do komentowania na forum w Gazecie". Niemcy ostrożnie przekręcają wajchę, sygnał w kierunku Polski daje parobek Niemiec D. Tusk, a sygnał ten jest widziany z okien redakcji przy ul. Czerskiej. Naczelny imam "Wyborczej" widzi ten sygnał, powiadamia swoich parobków, a oni ostrożnie odblokowują komentarze.

 • ajk_gierki

  Oceniono 3 razy 3

  Czytając komentarze - jedno mnie zastanawia, skąd w sondażach ponad 30% zwolenników przyjmowania islamskich uchodźców?

 • pigwa_polska

  Oceniono 12 razy 8

  Powinno się w Danii i we Francji wydrukować wszystkie pieniądze z tymi karykaturami - i zasiłki płacić tylko tymi banknotami.

 • olias

  Oceniono 4 razy -2

  ci kretyni po 10 latach nie zajarzyli że powinni przeprosić i muzułmanów i resztę Europejczyków. W jakiś sposób odpowiadają za wzrost nienawiści.

 • medycynaradziecka

  Oceniono 4 razy 4

  Rozwinięte kraje Zachodu najpierw wykończyły katolików, potem pozostałych chrześcijan. Myślały, że wykończą islam... A to islam wykończy/ł je.

 • habib78

  Oceniono 9 razy 7

  Skoro można komentować.
  Cała dyskusja o imigrantach w Polsce jest wypatrzona bo nie pozwala adresować realnych lęków.
  Polacy nie są homofobami, rasistami i nie boją się inności. 90% Polaków cieszyłoby się gdyby nasze społeczeństwo było bardziej różnorodne kulturowo.
  Polacy boją się Islamu, ideologii, która poniża kobiety, wzywa do mordowania niewiernych, izoluje się w 'gettach' i jest w opozycji właśnie do tolerancji, bo nie akceptuję żadnej odmienności. Boją się, że nikt nie jest w stanie wyfiltrować kto z przybywających ma zamiary terrorystyczne.
  Polacy widzą jak to wygląda we Francji, Niemczech, UK czy Belgii i tego właśnie nie chcą.

 • medycynaradziecka

  Oceniono 3 razy 3

  "...oznak zmieniającej się Europy"? A czy autor artykułu wie, że "Tylka ta zmiana jest dobra, która jest dobra"?

 • episkopatszatana777

  Oceniono 1 raz 1

  Ja bym to zrobił tak : sławojka na środku pustyni, gdzieś w tle może oaza i jakieś wielbłądy, ze sławojki komiksowy dymek z tekstem: "...rany, jak mi się nie chce tego pisać... no dobra, niech będzie tak:(ustęp z Koranu) ci debile wtedy nie będą wiedzieli, co powiedzieć, albo tak:(ustęp z Koranu) niech myślą, że rozmawiałem z omnopotent ym wielowymiarowym bytem odpowiedzialnym za stworzenie rzeczywistości. Hehe, splagiatujmy Żydów, są cwani, to się zawsze opłaca. O panie, uwolnij mnie od tego demona, chciałoby się rzec, gdybym sam wierzył w to co piszę. No nic, pieniążki się same nie zarobią."

  Proste. Zero powodów do gniewu z powodu naruszenia tabu, a jakież to zabawne.

 • stopislamizacji

  Oceniono 2 razy 0

  Na allegro dobrze się sprzedają maczety. Jak będzie trzeba, zrobi się kebaba z araba. A na pewno przyjdzie ten dzień.

 • episkopatszatana777

  0

  Swoją drogą, tworząc komiks można umieścić w nim Mahometa nie rysując go, trzeba tylko trochę wyobraźni. Uspokojeni takim obrotem spraw muzułmanie będą stanowić widok sprawiający największą radość.

 • abdu_al

  Oceniono 9 razy 3

  Jak mozna dac sie tak terroryzowac tym islamskim świniom?
  We wlasnym kraju ie wychodza bez ochrony z domu? Wstyd i śmiech.

 • excorporate

  Oceniono 5 razy 3

  A w Polsce chore jest to, że autora takiej karykatury sąd mógłby skazać na 2 lata więzienia, jeśli jakiś islamista złożył by doniesienie, że zostały obrażone jego uczucia religijne.

 • pandzik

  Oceniono 23 razy 19

  Nowy regulamin. Brawo Agora. Jestescie juz bardziej islamscy niz media w Teheranie.
  Ale spokojnie, ludzie w europie zaczynaja sie budzic. Moze jeszcze nie jest na nas czas i obronimy sie przed potopem ze wschodu.

 • episkopatszatana777

  Oceniono 5 razy 3

  Jestem ateistą, nie mam potrzeby rysować Mahometa tak, jak niesmacznym wydaje mi się drwienie z makabrycznej historii linczu i ukrzyżowania wędrownego kaznodziei w Jerozolimie 2000 temu. Każdą religię uważam za niebezpieczną ideologię, związaną z konstruowaniem patologocznej osobowości i innymi zaburzeniami psychicznymi. Bez wątpienia słowo islam można rozumieć jako rodzaj obłędu, ale rysowanie Mahometa to jak sugerowanie u siebie zdolności telepatycznych w czasie rozmowy ze schizofrenikiem cierpiącym z powodu omamów rzekomych. Prymitywna, infantylna przewrotność skłaniająca do wspierania objawów choroby. Nie mam z tego radości, zresztą po co utrwalać coś, o czym nie chce się wiedzieć?

 • canadish

  Oceniono 11 razy 3

  Dania, Szwecja, Francja, Anglia juz sa ofiarami multikulti, tolerancji i poprawnisci politycznej. Za kilkadziesiat lat etnicznie to beda kraje arabskie. I wyglada ze wjekszosc Europy tez.
  Z islamem trzeba walczyc. Agresywnie i zdecydowanie. To jest religia wojny, walki z niewiernymi, ponizania kobiet. ZERO tolerancji dla wyznawcow allaha.
  Albo my albo oni.

 • i-tyle

  Oceniono 8 razy 4

  No cóż, wygląda na to, że terrorystom udało się sterroryzować wolnych ludzi w wolnym kraju, o którego wolność dbały całe pokolenia wolnych ludzi.

  Duńczycy chyba zapomnieli czym są stosy i stracili czujność, może zlekceważyli przeciwnika. A to najgorszy błąd. Fanatyka nigdy nie można lekceważyć. Fanatyka trzeba unieszkodliwić.

  Mają w Danii olbrzymi problem, ale czy z nim walczą?

 • dziurlas7

  Oceniono 11 razy 3

  W 2014 r. Sąd Okręgowy w Lublinie skazał mnie na 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata za znieważenie prezydenta, potem na 10 miesięcy w zawieszeniu na 3 lata za znieważenie Rzeczpospolitej Polskiej, narodu polskiego, flagi i godła. W 2015 r. ten sam sąd skazał mnie na 12 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 3 lata też za znieważenie prezydenta. Więc dopóki w Polsce będą istniały przepisy pozwalające na skazywanie ludzi na więzienie za znieważenie abstrakcji w rodzaju urzędu prezydenckiego, kraju, narodu itd., polactwo nie ma moralnego prawa oceniać muzułmanów za reakcje na karykatury Mahometa. Jesteście takie samo zacofane, średniowieczne bydło jak ci nawiedzeni islamiści.

 • szto_tawariszczi

  Oceniono 7 razy 3

  Ooo widać że jakieś siły przesunęły wajchę :-)

  Zdaje się że Aniela obudziła się z słodkiego snu i zobaczyła się na emeryturze/w obozie koncentracyjnym :-)

 • Doraso23

  Oceniono 11 razy 1

  Lewusy -jeszcze przyznacie nam racje. Wy nie zdajecie sobie sprawy czym jest islam i jakie zagrożenia niesie. Islam to zło.

 • nieztegopodworka

  Oceniono 7 razy 3

  Pare dni temu w Suhl w osrodku dla uchodzcow doszlo do rozruby jak ktos koran to toalety wrzucil. Dopiero sciagnieta Bereitschatspolizei z calego Thüringen sytuacje opanowala.

 • demkel

  Oceniono 17 razy 9

  Chetnie wykupiłbym wszystkie billboardy między Grecją i Niemcami i na wszystkich umieścił karykatury tego pedofila mahometa (mała litera celowo)

 • artur-borubar

  Oceniono 5 razy 1

  Nikt nie kazał kupować muzułmanom tych gazet. Jeżeli im się nie podobają, mogą przecież żyć w Arabii Saudyjskiej, tam takich nie wydają.

 • cyreliusz

  Oceniono 10 razy -4

  Żadnej religii nie wolno wyśmiewać. Wyśmiiewać można zasady religii.
  Tutaj nie było wyśmiewania tylko wręcz "świetokradztwo".
  Mahomet to nie jest premier rządu ,lub prezydent z którego można drwić publicznie.
  Mahomet dla muzułmanów to największy , ŚWIĘTY.
  Bezmózgowiec robi takie rzeczy jak Duńczycy,

 • kingleo

  Oceniono 15 razy 11

  Tę batalię wygrali islamiści: udało im się zamnkąć dziennikarzom usta w ich własnym kraju.

 • jkredman

  Oceniono 7 razy 7

  a może jakiś mural, jeden, drugi, setny, w Hamburgu, Brukseli, Amsterdamie, Kopenhadze, Mamloe

 • Zaraz Wielki

  Oceniono 19 razy 13

  jezu, po co ich trzymają w Kopenhadze? Nie potrafią zaakceptować duńskiej kultury i duńskiego prawa? Europejczycy mają chadzać z ochroną i budować domy-fortece? Dlaczego po prostu tych ludzi nie wyrzucą z Danii? Dlaczego się tak patyczkują? Mocarstwa, takie jak Rosja i USA się nie patyczkują, dlatego są mocarstwami. Mnie przeraża pasywność Europy.

 • ariadna100

  Oceniono 23 razy 17

  Cóż to się stało, że GW zdjęła cenzurę? Czy uważacie, że czytelnicy zaczną pluć jadem na karykaturzystów, którzy popełnili okropne nie mieszczące się w żadnych granicach krytyki czyny, czym podnieśli ciśnienie biednym pokojowo nastawionym imigrantom, którzy w zamian postanowili rysowników zabić? Śmierć za rysunek. Nawet Hammurabi tego by nie wymyślił. Polacy bardzo cieszą się, że będziemy mieli to samo u siebie. Jesteśmy przeszczęśliwi, a w dużej mierze przejrzeliśmy na oczy dzięki wspaniałej, obiektywnej i jedynej głoszącej prawdę GW. Dziękujemy!

 • panzerfaust39

  Oceniono 31 razy 27

  To Duńczycy muszą się bać we własnym kraju muslemów którzy ich tak ubogacają ?

 • jackreacher

  Oceniono 27 razy 17

  Wczoraj w Australii taki 15-letni "uchodziec" (Iracki Kurd z Iranu) zamordowal cywilnego pracownika policji. Jak strzelal to wykrzykiwal multikulturalne hasla typu "Allahu akbar" zanim go policjanci unieszkodliwili,

 • jackreacher

  Oceniono 18 razy 16

  Jeszcze troche wiecej "uchodzcow" to i ochrona nie pomoze...

 • administrator_naczelny

  Oceniono 38 razy 26

  Jak im się w Danii (czy w jakimkolwiek innym europejskim kraju) nie podoba, to bardzo proszę wypppie...ć do siebie i tam sobie porządki zaprowadzać po swojemu.
  Przy okazji niech zabiorą ze sobą różnych polityków z lewej strony, tak zwanych "piewców tolerancji".

 • mirrandel

  Oceniono 33 razy 23

  rozumiem oburzenie muzłumanów. Gdy gazety publikują karykatury Jezusa czy papieża jako osoba wierzaca czuje dyskomfort . Różnica? wyrażam te uczucia poprzez dyskusję że znajomymi, komentarze na forum, list do redakcji czy zaprzestanie oglądania/czytania danego medium. tak samo robi 99% chrześcijan (biore margines na oszolomow, ktorzy urządza protest przed redakcją czy inny absurd). ciekawe, czy wyznawcy Islamu kiedykolwiek naucza sie tych technik radzenian sobie że stresem? Bo można byc zdegustowanym, gdy ktoś obraza nasze wartości, nawet trzeba! Ale można owo zdegustowanie wyrazać na różne sposoby, a Islam wybiera najgorszy :/

 • Arnold Buzdygan

  Oceniono 44 razy 40

  Muzułmanie mają OBOWIĄZEK respektowania prawa krajów, w których żyją a MY mamy obowiązek nie uginać się ani o jotę.Ba! Powinniśmy świadomie i dobitnie pokazywać tym społecznościom, że nie będziemy podzielać ich abberacji i będziemy się śmiali z proroka i kogo chcemy ile wlezie. Inaczej obudzimy się w świecie gdzie nie będziemy mogli pstryknąć sobie zdjęcia ani jeść ani wieprzowiny (bo Muzułmanie) ani jeść wołowiny (bo zabicie krowy obraża Hindusów) ani ... itd. itp.
  Dosyć tego - jak ktoś powiedział, nie pasuje im to niech wybiorą kraje, gdzie przestrzega się ich zwyczajów.

 • faustxyz

  Oceniono 49 razy 41

  Nie wierzę, można komentować? Wow. Tak tym jest islam - zabijani są ludzie z kosmicznie głupich powodów czyli bez powodu, ludzie są mordowani, ukrywają się, boją do końca swoich dni, bo... w swoim kraju coś NARYSOWALI, jest to religia fanatyków dla których kobieta to podczłowiek. Niech szanowne redaktorstwo się ocknie, do Europy nie ciągną banici z własnego kręgu kulturowego przeżartego islamem, z nimi ciągnie się kastowość, fanatyzm islamski. Już są rozczarowani, a rozczarowanie rodzi nienawiść. Oni oczekiwali złotych gór. Taki detal, ich 'kultura' nie pozwala im na noszenie ciuchów z lumpeksów, i co tu mamy - of course dostosowujemy się do jaśnie państwa, dostają nówki, paradne. Gdyby to byli banici od islamu sama bym ich witała chlebem i solą, są też przecież tacy, ale tacy tam są od razu kamienowani. Ateizm=kara śmierci, naprawdę przy takich ludziach GW proponuje nam chodzenie na paluszkach? Co to za młodzi faceci, którzy zostawiają kobiety, dzieci pod ostrzałem a sami sru do Europy? A no tak wyznawcy islamu, taka jest ich tradycja, a tradycja rzecz święta. Nadstawmy im szyje. Nie, droga GW islam trzeba zwalczać, bo to zbrodnicza ideolo, nie ma w nim NIC wartościowego.

 • jacek1965.65

  Oceniono 51 razy 43

  Skoro przypisana do tradycji Danii wolność karykaturowania dowolnej postaci religijnej stanowi dla wyznawców islamu problem to mam dla nich propozycję. Proszę wyjechać z Danii i osiedlić się w kraju gdzie dominuje islam.

 • shootthemall314

  Oceniono 23 razy 11

  Każda religia to zło i instrument do zdobycia władzy nad ludźmi

 • val_drakul

  Oceniono 15 razy 7

  Uchodzcy zawlekli cholere na grecka wyspe
  KIEDY POJAWI SIE EBOLA I CO WTEDY???

 • kde44

  Oceniono 5 razy 1

  trudna sprawa, z jednej strony wartości takie jak wolność wypowiedzi, z drugiej utrwalone przez wieki resentymenty. o to w gruncie rzeczy chodzi - poczucie wyższości/krzywdy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX