Sikorski krytykuje Macierewicza. "Wszystko czego dotknął, zamieniło się w katastrofę"

- Na waszym miejscu byłbym bardziej ostrożny jeśli chodzi o słowa Antoniego Macierewicza - powiedział Radosław Sikorski na międzynarodowej konferencji w Waszyngtonie. Na filmiku opublikowanym przez prawicowego dziennikarza, były marszałek Sejmu mówił też o katastrofie smoleńskiej.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasRadosław Sikorski wziął udział w międzynarodowej konferencji CEPA poświęconej Europie Środkowo-Wschodniej. Podczas panelu dyskusyjnego w Waszyngtonie o nazwie Europa cała i wolna: Schengen, Wolność, Solidarność Sikorski poruszył temat katastrofy smoleńskiej i Antoniego Macierewicza. Na trwającym niecałe cztery minuty filmiku słyszymy wypowiedź byłego szefa MSZ, który krytycznie wyraził się o wiceprezesie PiS. Nie wiemy, czy słowa Sikorskiego były odpowiedzią na zadane mu pytanie, nie znamy też kontekstu, w którym pojawiła się wypowiedź Sikorskiego. Możemy przypuszczać, że poniższe słowa odnoszą się do wypowiedzi Antoniego Macierewicza na temat katastrofy smoleńskiej.

- Na waszym miejscu byłbym bardziej ostrożny jeśli chodzi o słowa Antoniego Macierewicza - powiedział były szef polskiej dyplomacji. - Wszystko czego dotknął, zamieniło się w katastrofę. To nie jest człowiek, któremu można powierzyć ważne urzędy państwowe czy odpowiedzialność za państwo - dodał.

Słowa Radosława Sikorskiego wywołały śmiech wśród pozostałych panelistów międzynarodowego forum.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: