Cimoszewicz: "Albo się nie zna, albo kłamie". Polityk podważa kwalifikacje Beaty Szydło

Włodzimierz Cimoszewicz ostro ocenił kompetencje Beaty Szydło. Polityk był porannym gościem w Radiu Zet. Powiedział m.in., że "ktoś, kto cynicznie kłamie, nie ma prawa być szefem rządu".

Polub i bądź na bieżąco!

Sondaże nie pozostawiają złudzeń. Prawo i Sprawiedliwość może być niemal pewne wygranej w październikowych wyborach, a to oznacza, że w fotelu premiera zasiądzie Beata Szydło. Włodzimierz Cimoszewicz twierdzi jednak, że nie ma ona kwalifikacji do pełnienia tej funkcji. "Ani związanych z wiedzą i doświadczeniem, ale także moralnych" - powiedział w Radiu Zet.

Kłamstwa i dyrdymały

- Jeśli bez mrugnięcia okiem potrafi opowiadać takie dyrdymały o rozmaitych obietnicach i twierdzić, że nie pociąga to za sobą żadnych konsekwencji finansowych, to po prostu kłamie - powiedział Cimoszewicz, dodając, że "polityk, który cynicznie kłamie, nie ma prawa być szefem rządu".

Na pytanie Moniki Olejnik, które dyrdymały są kłamstwem, Cimoszewicz odpowiedział, że z obliczeń Szydło wychodziło, że wszystkie obietnice są do udźwignięcia finansowo. - Eksperci, do których mam większe zaufanie niż do partyjnych propagandystów, mówią coś zupełnie innego - podkreślił senator w Radiu Zet .

"Kopacz wiele się nauczyła"

Włodzimierz Cimoszewicz ocenił również obecną premier Ewę Kopacz. Powiedział, że pomimo tego, że "pozwala sobie na wiele populistycznych pociągnięć i posunięć", to dużo nauczyła się przez ostatni rok.

- Nie zmarnowała tego roku. Wyrobiła się. Popełnia mniej błędów. Jest lepiej przygotowana, choć entuzjazmu we mnie nie wzbudza - powiedział Cimoszewicz.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (395)
Cimoszewicz: "Albo się nie zna, albo kłamie". Polityk podważa kwalifikacje Beaty Szydło
Zaloguj się
 • ally54

  0

  Cytat prosto ze strony "inicjatywawadowice.pl": "PiS ma poważny problem. Dzięki przyjaźni z Beatą Szydło na listach do parlamentu miejsce z szansą na wybór dostała Ewa Filipiak i jej ludzie. Była burmistrz Wadowic oskarżana przez Regionalną Izbę Obrachunkową o popełnienie szeregu przestępstw. Zawiadomienie od kilku tygodni jest w prokuraturze." Jest tam znacznie więcej o kandydatce na premiera

 • leov

  0

  Niestety, pani Szydło nie musi się obawiać, ponieważ jak masiał klasyk: ciemny lud to kupi. Wielu podświadomie chcą być oszukiwani. Oszustwo nie przewiduje kłopotów-prawda tak. To nieprzyjemne. Dla chwili przyjemności można oddać duszę diabłu.

 • sbkomuch

  0

  Komuszy pachołek lepiej niech się ubezpieczy jak kazał rolnikom w 1997 roku . Dość tych zaprzańców i zdrajców narodu.Rozliczymy ich po wyborach.Nie darujemy , jak w roku 1989.Dość pogardy.Czas nadszedł na ich rozliczenie.Skończymy z rządami wnuczka wermachtowca i zięcia ubeków.Oni nam pokazali kto jest dla nich najważniejszy.Za tragedię Smoleńską nie wolno darować tym zdrajcom narodu.

 • dryl1

  Oceniono 2 razy 0

  To naprawdę GW nie może znaleźć normalnego komentatora krytycznego wobec PIS-U , tylko trzeba się posiłkować starym komuchem.

 • prosatis

  Oceniono 3 razy -1

  za to premiera Kłamacz ma wszelkie kwalifikacje, łącznie z rozłożeniem mi.zdrowia. szydło ma doświadczenie samorządowe i siedzi w sejmie od kilku lat. Nie widzę różnicy. A co do kłamstw, to oczywiście każdy trochę kłamie, ale może czyścioszek ocenił by prawdomówność Tuska i kilku innychbonzów z drugiej strony ? były premier wyraźnie wycofuje się z polityki a przechodzi do propagandy.

 • wojren1111

  Oceniono 4 razy 0

  Jakie kompetencje do rządzenia 40 milionowym Państwem w środku Europy, może mieć Pani będąca przez dwie kadencje burmistrzem Miasta i Gminy Brzeszcze (z resztą bez specjalnych sukcesów w tych "rządach"). Wystarczy prześledzić życiorys i dokonania życiowe Pani v-ce Prezes, aby zrozumieć kogo nam szykują na Premiera.

 • mesaverde111

  Oceniono 2 razy 2

  Macierewicz mnie roz.....la.:)

  Taki obłęd w oczach miał tylko przez chwilę Nicolson grając w "Lśnieniu" Kubricka.....

 • tekameka

  Oceniono 4 razy 0

  i kto to mówi?
  przypomnieć akcję CZYSTE RĘCE ?

 • peter11.9

  Oceniono 5 razy -3

  zna się i punktuje nieudolność rządu aż ręce same składają się do oklasków

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX