Nowy (bardzo dobry) spot PiS. Twitter: Zupełnie jak amerykańska reklama z 2012 roku [PORÓWNAJ]

Najnowszy spot PiS zebrał w sieci bardzo pochlebne recenzje. I słusznie. Pojawiły się jednak oskarżenia, że jest on tak dobry, bo twórcy mocno zainspirowali się reklamą samochodowej marki Dodge sprzed kilku lat. I rzeczywiście - oba filmy są podobne.
- Przed nami wybory. Możliwe, że najważniejsze od wielu lat - tak zaczyna się najnowszy spot PiS. Jest on adresowany przede wszystkim do użytkowników serwisów społecznościowych i zatytułowany #DamyRadę.

Utrzymany w luźnej formie i pełen humoru filmik nawołuje wyborców prawicy do aktywności w internecie. - Dziś, w czasie nowych mediów, to my jesteśmy serwisem informacyjnym - mówi lektor.

Nagranie bardzo przypadło do gustu komentatorom - i to nie tylko przychylnym Prawu i Sprawiedliwości. Na Twitterze pochwalili go m.in. blogerka Kataryna i Eryk Mistewicz, a także Dominika Długosz z Polsat News czy Wojciech Szacki z "Polityki".

Inspiracja czy plagiat?

Po początkowych zachwytach pojawiły się jednak i komentarze w innym tonie - szybko zauważono, że spot Prawa i Sprawiedliwości przypomina reklamę samochodów marki Dodge sprzed kilku lat. "Kompletna żenada. Spot PiS równo zerżnięty ze świetnej reklamy Dodge" - pisał Witold Głowacki z "Polska the Times"."Aha, czyli już wiem, jak to się stało, że ten spot PiS jest taki dobry" - z przekąsem wtórował Głowackiemu politolog Olgierd Annusewicz.Czy "plagiat" to jednak nie za mocne słowo? Niektórzy internauci bronili twórców filmiku, pisząc co najwyżej o "inspiracji" reklamą Dodge'a. Być może mają rację, jednak podobieństwo między obiema produkcjami jest spore. Zresztą każdy może samodzielnie wyrobić sobie zdanie na ten temat, porównując oba filmy.

Oto spot PiS:A oto reklama Dodge'a z 2012 roku.Więcej o:
Komentarze (386)
Nowy (bardzo dobry) spot PiS. Twitter: Zupełnie jak amerykańska reklama z 2012 roku [PORÓWNAJ]
Zaloguj się
 • leon k

  Oceniono 1 raz -1

  Pis nie ma pomysłu na własny spot a ma mieć pomysł na Polskę? Bzdura. Przeważająca większość jak choćby E. Kruk to ludzie nie mający zadnego związku z ekonomią i gospodarką.

 • wacek654

  Oceniono 1 raz 1

  Jeśli to prawda (pomysł na spot ściągnięty)to nadzieja dla Polski.Lepiej uczyć się od mądrzejszych niż na swoich błędach.A nie uczyć się wcale tak jak PO,PSL i reszta tej bandy to już tragedia.

 • atomik2

  0

  Pawłowizm, - działa na psy Pawłowa.

 • monkeyboy

  0

  ten spot pokazuje wszystko, czym PISS nie jest. pomontowane ujecia stokowe i statysci .. prawdziwa twarz pissu to wiejski czar szydlo

 • Oceniono 1 raz 1

  ale trole PełOwskie mają dużo pracy ile wam płaci Kopaczkówna i cała reszta, a może teraz Komora siedzi bo na wemeryturze :P

 • derek.4

  Oceniono 3 razy 1

  Tylko PiS!

 • ja go

  Oceniono 2 razy -2

  a prezes twituje? czy nadal szuka włącznika od kompa?

 • razb1947

  Oceniono 2 razy 2

  PIS to uczciwa i najlepsza na te czasy partia PIS chce zprowadzić Polaków ze wschodu a PO chce zprowadzić do naszego kraju islamistów bo tak chce Merkel i Tusk.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX