A Ty co widzisz na tym zdjęciu: dziewczynka nurkuje, czy dopiero wskakuje do wody?

Kilka milionów odsłon w dwa dni i gorąca dyskusja. Jedno zdjęcie dziewczynki bawiącej się w basenie zaintrygowało internautów na całym świecie.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Czy to optyczna iluzja, czy to fotomontaż? Internauci głowią się nad pozornie banalnym zdjęciem dziewczynki, która na pierwszy rzut oka po prostu nurkuje w basenie. No właśnie - czy na pewno nurkuje? I tu zaczynają się schody.

Zdjęcie, wrzucone w serwisie Imgur przez użytkownika o pseudonimie maskari, zatytułowane jest

"Ta dziewczynka wygląda, jakby jednocześnie była pod wodą i wskakiwała do wody". I rzeczywiście - jeśli dokładnie się mu przyjrzeć - odpowiedź wcale nie jest oczywista. Dlatego fotografia tak bardzo intryguje - głowią się nad nią użytkownicy Imgura (ponad 2,6 mln odsłon w dwa dni!), Reddita i opisują ją media na całym świecie - m.in. " Daily Mail ".

View post on imgur.com


Nad wodą czy pod wodą?

Co sądzą o zdjęciu internauci? Choć w pierwszym odruchu większość może sądzić, że dziecko jest zanurzone pod wodą, pojawia się sporo argumentów obalających taką wersję.

"Ma suche włosy. Ona po prostu wskakuje do płytkiego basenu i małe kropelki latają doookoła jej głowy, wyglądając jak pęcherzyki powietrza" - pisze jeden z internautów. Inny zwraca uwagę na filtr, który prawdopodobnie nałożono na zdjęcie - to z powodu wyblakłych kolorów wydaje się nam, że dziewczynka jest pod wodą.

I być może rzeczywiście tak jest, jednak zdjęcie wciąż rozprzestrzenia się po internecie i nie przestaje intrygować. Wydaje się jednak, że trudno mu będzie wywołać dyskusję tak potężną, jak było to kilka miesięcy temu w przypadku głośnego sporu o to, jaki kolor ma uchwycona na zdjęciu sukienka.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: