Komentarze (349)
Duda swoim projektem konfunduje wyborców? "Będzie musiał złożyć go jeszcze raz po 25 października" [KOMENTARZE PORANKA]
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • antykaczysta40

  Oceniono 6 razy -4

  Właśnie skonfudowałem się w wc. Polecam. Ale wcześniej pyknąłem 40 km na rowerku.

 • stani56

  Oceniono 16 razy 6

  dla mnie to nie prezydent to Maliniak

 • klikusy

  Oceniono 15 razy 5

  duduś żartowniś .Jarkowi wchodzi bez mydła. prezydenta w tym kraju mieliśmy ,obecnie mamy błazna wazeliniarza. czarno widzę przyszłość ojczyzny. duduś wazeliniarz jest mało zabawny a wręcz tragiczny.

 • poli7p

  Oceniono 18 razy -10

  Polska została już zdestabilizowana przez PO. Człowiek prawy jak Pan Prezydent Duda musi bronić Polski przez watahą wilków z PO.

 • user58

  Oceniono 18 razy 10

  "Prezydent po prostu konkretnie realizuje swoje zobowiązania i pokazuje nową jakość w polityce". Dawno się tak nie uśmiałem.Skierowanie ustawy, która wiadomo że nie zostanie uchwalona ale jej odrzucenie będzie wyborczym paliwem dla PiS. Oto dobry ludzki prezydent chciał ulżyć cierpieniom pracujących Polaków ale ta nieludzka Platforma każe im pracować aż do śmierci. Gdyby prezydent rzeczywiście chciał wprowadzić tą ustawę to poczekałby te pare miesięcy aż będzie nowy rząd (prawdopodobnie PiS). Ale przecież nie podrzuci tego swoim bo dobrze wie że w obecnej sytuacji jest to z ekonomicznego punktu widzenia nierealne.A tak może demonstracyjnie ogłosić proszę bardzo ja swoich obietnic wyborczych dotrzymuję. Swoją drogą zawsze mnie to zdumiewa jak gładko politykom PiS przychodzi wypowiadanie takich bajek.

 • Oceniono 20 razy -8

  Ale tu jest super na tym portalu! Wspaniale! Jestem zachwycona. Można dowalić Dudzie ile się chce ale o uchodźcach pisać już nie wolno, bo wypowiedzi są zbyt agresywne i wulgarne. Kocham taką wybiórczą wolność słowa i swobodę wypowiedzi. Gratuluję stałym bywalcom tego portaliku - możecie szczekać ale tylko na tego na kogo Pan pozwala, ha ha.

 • mirekk55

  Oceniono 19 razy -9

  Jeszcze cztery lata rządów PO a zostalibyśmy niewolnikami we własnym kraju.90% banków jest w rekach Niemców - 90% prasy jest w rękach Niemców - Polskie stocznie rozgrabione i pozamykane a Niemieckie nie mogą się wywiązać z rocznych zobowiązań.A Tusk i jego świta na intratnych super płatnych posadkach w Unii.Teraz Kopaczowa narobi bajzlu i spieprzy do Brukseli a nam zostawi to całe szambo...

 • jacutin

  Oceniono 13 razy 7

  Ale on nie kłamie. To faktycznie nowa jakość w polityce. A kto powiedział, że "nowa" oznacza "lepsza"?

 • wbalcer

  Oceniono 15 razy 9

  "nowa jakość" - Faktycznie, takiej niekompetencji to Polska jeszcze nie doświadczyła.

 • soldadura104

  Oceniono 15 razy -11

  Trzeba za wychowanie 1 dziecka doliczyć kobiecie 2 lata życia i ustawa będzie konstytucyjna. Niech feministki typu Łetowska pracują dłuzej.

 • jakw

  Oceniono 9 razy 1

  Acha, kwoty uchodźców "przyznanych" Polsce należy oceniać w kontekście, że na razie dzielą bodaj 66 tys ludzi (btw brzmi to koszmarnie), a na następnych spotkaniach mają podzielić 120 czy 160 tys.

 • jakw

  Oceniono 14 razy -2

  Zdaje się, że Terenia Piotrowska właśnie wystawia Wyszehrad do wiatru. Jak być kretynami to już na maksa, prawda?
  A że Duda złoży jeszcze raz? Oczywiście , że złoży. Dlaczego miałby nie złożyć? To wy ciągle jęczeliście , że "nie spełnia/wycofuje się", jak złożył to też wyjecie. Co by nie zrobił i nie powiedział - będziecie po nim jechać. Bo nic innego PO nie ma do zaoferowania ludziom oprócz jechania po Dudzie, PiSie i włażenia w d.. Angeli.

 • piotr110660

  Oceniono 3 razy 1

  Ćwierćinteligenci to o ćwierć za dużo

 • tojasz

  Oceniono 12 razy 4

  Wybraniec Plsokatolandu,A. D. jest jak miód w dupie,niby słodki a przeszkadza...

 • cierniooczek

  Oceniono 5 razy -1

  jedyną waszą "konsultacją społeczną" w sprawie likwidacji obligacji dla OFE było to że gdyby zaciągnąć kredyty by im oddać to Rostowski przekracza wszystkie progi oszczędnościowe i TS.

 • prawdziwykatolik1

  Oceniono 14 razy 4

  Maliniak obleśny jak owsik z kupra kaczora

 • olias

  Oceniono 14 razy -4

  możecie pierdzieć do woli na forach. a jesienią i tak się PO wyp...li na śmietnik i tak.

 • pseudo12345

  Oceniono 11 razy -5

  Pierdu pierdu panie Grupiński.
  Proszę poczytać wpisy nawet tutaj, w których zarzuca się brak spełniania obietnic już od pierwszego dnia urzędowania Prezydenta. Pana wypowiedź to zwykły hejtering POwski, który znamy od 8 lat. Te wpisy atakujące Prezydenta od początku urzędowania też. Cynizm, obłuda waszego hejteringu może tylko obniżyć wasze notowania. Mamy dość waszych kłamstw, niedotrzymywania obietnic, braku troski o kraj, tylko o własne interesy.

 • voodeen

  Oceniono 15 razy -1

  a PO debilizuje od 8 lat i co?

 • luk1234567uk

  Oceniono 9 razy 3

  Bo polacy niechca pracowac do smierci wola zyc 20lat na glodowej emeryturze

 • voodeen

  Oceniono 9 razy -1

  czerskich redaktorów zaskoczyła nieoczekiewana zmiana repertuaru.
  miała być "ziema obiecana" a będzie .... "kanał".

 • voodeen

  Oceniono 16 razy -6

  Ja jednak uważam, że lepiej wygląda prezydent Duda z żoną niż burak z pyrą.

 • sympatyklewicy

  Oceniono 8 razy 0

  Grupiński: w sprawie powinny się także odbyć konsultacje społeczne.
  *****************************
  Zapewnialiście że takie były jak wprowadzaliście zmiany, nie wystarczą ???

 • judeosceptyk

  Oceniono 10 razy 2

  prezydent zajumal obrazy

  Po kadencji Bronisława Komorowskiego z Pałacu Prezydenckiego zniknęły dwa zabytkowe obrazy należące do Muzeum Narodowego. Urzędnicy sprawdzają, co stało się z dziełami sztuki.

 • zapluty.karzel.reakcji

  Oceniono 10 razy 2

  Węgierski parlament zarzucił we wtorek Unii Europejskiej, że jej „nieodpowiedzialna polityka” prowadzi do śmierci migrantów, których „napływ nie do zniesienia” stanowi obciążenie dla rozwoju ekonomicznego Węgier.
  Rezolucję w tej sprawie uchwalono głosami partii Fidesz premiera Viktora Orbana i sprzymierzonych z nią chrześcijańskich demokratów. W dokumencie tym podkreślono, że Węgry „nie mogą pozwolić, by nielegalni imigranci zagrażali miejscom pracy i bezpieczeństwu socjalnemu narodu węgierskiego”.
  Rezolucja głosi, że nieodpowiedzialne jest zachęcanie migrantów przez europejskich polityków, by ryzykowali śmiercią, szukając lepszego życia w Europie. Przywódców UE wezwano do „powrotu na drogę zdrowego rozsądku”, do ochrony Europy i jej obywateli.

 • bard6

  Oceniono 13 razy 1

  Celem PISu jest izolacja Polski bo przy otwartej kurtynie rychło ich kłamstwa wyjdą jak "szydło z worka".

 • rekin2008

  Oceniono 10 razy -6

  WSZYSTKICH WAS POGODZĘ. TEN KRĘTACZ OCZYWIŚCIE KONFUDUJE NAS, NIE KONFUNDUJE. SŁOWO POCHODZI OD KONFUZJA, A NIE OD KONFUNDZJA. (confusion - ang.).

 • tygrys102

  Oceniono 12 razy -2

  wystarczyłoby zrobić telewizyjną przepytankę z podstaw zarządzania i ekonomii, a "nasz" (nie mój) prezydencik śmiało mógłby dostać Nobla....z ignoranctwa i politykierstwa

 • zapluty.karzel.reakcji

  Oceniono 8 razy 6

  o tu można? no to hop:
  W trakcie przepychanek przy kasach biletowych spotkałem młodego Syryjczyka. Pierwsza osoba jaką poznałem, która przyznała, że uciekła przed ISIS. Młody inteligent - facet, świetnie mówiący po angielsku, mający dużą wiedzę o sytuacji politycznej w Europie. Kończył studia w Dubaju. Ateista, który, żeby przeżyć musiał udawać muzułmanina, stracił część rodziny, wziął żonę i zaczął uciekać. Opowiadał, że imigranci z Afganistanu, Pakistanu, Iraku a nawet Indii nie mają problemu z przejściem na turecką część - Syryjczycy mają „kłopoty”. Jego kolegę zastrzelono na granicy. Był wściekły na europejskich polityków, ostrzegał nas, że popełniamy ogromny błąd wpuszczając ludzi, którzy nie są z terenów ogarniętych wojną, bo oni informują kolejnych o tym jak prosto przekroczyć granicę. To będzie przyczyną kolejnych co raz większych fal ludzkich, tego problemu tak się nie rozwiąże. Europejczycy utoną w niewyedukowanej, nie znającej języków ani realiów masie ludzi, którzy zrobią wszystko, żeby zmaterializować mit czekającego na nich europejskiego dobrobytu, który dla nich będzie nieosiągalny. Wtedy się wściekną

 • bog43

  Oceniono 8 razy 0

  składając ten wniosek , właśnie teraz , zrobił tylko jedno ; ZAKPIŁ z nas wszystkich
  -- z tych świadomych .
  -- i z tych nieświadomych .

 • 1neo1

  Oceniono 15 razy -1

  Sytuację w kraju destabilizuje szczujnie Pana Szechtera i jego cyngli, nie wspomnę już o POlskojęzycznym Newsweeku Tow. Lisienko.

 • iusetiustitia

  Oceniono 6 razy -2

  Tak, to jest nowa jakość powiem nawet ładniejsza i lepiej ubrana ale niekoniecznie lepsza.

 • wiktormarzena

  Oceniono 10 razy 0

  ...antysemicka postawa Prezydenta Dudy Andrzeja. Antysemicka i rasistowska. Szok i wstrzons w stolcu GW i stolicach UE. wstydzem siem za tego Andrzeja Dude i przepraszam ełuropejczykuw.

 • jerzykkur38

  Oceniono 10 razy 6

  Prezydent Duda wrzuca do Sejmu projekt ustawy ,obniżającej wiek emerytalny w momencie,kiedy przeciętna życia kobiet w Polsce wynosi 84 lata,czyli jest o 11 lat dłuższa od przeciętnej życia mężczyzn.Projekt ten jest niezgodny z Polską konstytucją.

 • naw18

  Oceniono 10 razy 0

  Zagranica nie liczy sie zDudusiem.
  Pojechal z pierwsza wizyta do Estonii.
  A ostatnio byl w Wielkiej Brytanii z jak najbardziej oficjalna wizytą państwową.
  I przyjąl go 4 garnitur brytyjskich dyplomatów...toż to zwykla obraza tzw. Majestatu Rzeczypospolitej! Nawet nastepca tronu nie mial dla niego czasu, tak się z nami licza pod rzadami tego czlowieka.
  Do Brukseli nie pojedzie, bo go Tusk zje a spotkać sie z premierem nie ma czasu, pomimo napietej sytuacji w Europie.
  I jeszcze uważa , że jest prezydentem wszystkich...

 • ponury424

  Oceniono 12 razy 2

  Odezwało się cudowne dziecko ekonomii, Ryszard Petru, były asystent posła intelektualisty
  Frasyniuka, doradca byłego wicepremiera i ministra finansów, błazna z tytułem profesorskim
  Balcerowicza, w latach 2001-2004 pracownik Banku Światowego ds. Polski i Węgier.
  Obecnie medialny ekspert od spraw różnych, ważnych, tych mniej ważnych i śmiesznych.
  Do destabilizacji Polski najbardziej przyczynił się tzw. plan Balcerowicza, który de facto był
  planem spekulanta giełdowego "filantropa" George Sorosa i Jeffreya Davida Sachsa, ten
  drugi został oddelegowany przez finansjerę amerykańską do przeprowadzenia "reform"
  w krajach Europy Wschodniej. Radosna działalność tych trzech panów, doprowadziła do "prywatyzacji" przejęcia za bezcen w Polsce majątku publicznego, za 15% jego realnej wartości, przekształcając Polskę w kraj półkolonialny. Z racji tego że w krajach tego typu,
  tubylcy niewiele maja do powiedzenia, zafundowano Polakom pracę do 67 roku życia nie
  pytając ich o zdanie, uzasadniając to troską o wysokość ich przyszłych emerytur.

 • maslana2015

  Oceniono 12 razy 4

  Ludzie z pisuarni, schowajcie wreszcie tego swojego breivika. Za każdym razem jak sie wypowiada w naszej TV, chwytam za telefon żeby poinformować, że zbiegł z więzienia w Norwegii.

 • maslana2015

  Oceniono 12 razy 2

  spokojnie pisuarki, jak wygracie wybory to sobie uchwalicie co wam się podoba. A tak chcieliście na koniec wsadzić PO na bombę. Nie po to wprowadzali, żeby na życzenie plastusia/prezesa to teraz zmieniać.

 • judeosceptyk

  Oceniono 18 razy 0

  Sraczka na Czerskiej

 • 2senex2

  Oceniono 14 razy 6

  Cala p(i)siarnia,bubki z kancelarii prezydenckiej i sam ich pryncypał,próbują wmówić społeczeństwu,że prezydent nie uczestniczy w kampanii wyborczej na rzecz PiS-u.
  Przecież jego pielgrzymki po Polsce,skandaliczne wypowiedzi o Polsce w odwiedzanych krajach Europy,uczestnictwo w nabożeństwach na których robi przytyki rządzącej koalicji,to nic innego niż wielki spektakl propagandowy na rzecz SWOJEJ partii.
  Najbardziej wkurzające jest to,że wszyscy wymienieni na wstępie traktują Polaków jak debili,którym można wmawiać takie brednie i oni w to uwierzą.
  Nie daj Boże żeby ci notoryczni łgarze zdobyli władzę.

 • plautilla

  Oceniono 14 razy -4

  Rząd chce w przyszłym roku zapisać w budzecie deficyt na najwyższym poziomie. Mamy zadłużyć nasze dzieci i wnuki na kolejne 57 miliardów zł.
  Tylko pod tym względem oligarchia cwaniaków PO jest konsekwentna. Jak napisał analityk IT na Twitterze postępuje ona zgodnie z hasłem " PO nas choćby potop".

  Ich komprador, gangster polityczny Bronisław K. , pokazał jak wyczyszcza się kasę Kancelarii i zostawia po sobie spaloną ziemię.

 • czarna_zoska

  Oceniono 14 razy 6

  Duda działa antypolsko ale pro partyjnie. Byle wygrać wybory.

 • brunon_k

  Oceniono 10 razy 0

  PO niepotrzebnie wyskoczyło z ciekawym programem wyborczym. Reformatorskim programem lecz po 8 latach rządzenia. Samemu mi się spodobał. Po co wyskakiwali z takim programem? Mogli pochwalić się swoimi osiągnięciami za 8 lat rządzenia. Spełnieniem dotychczasowych obietnic wyborczych (z wyjątkiem obiektów sponsorowanych przez UE - to każdy mógłby się chwalić mając dodatkowy budżet). Acha wg aparatczyków GW panów Miączyńskiego i Kostrzewskiego podwyższenie wieku emerytalnego było cyt. "największym osiągnięciem PO". No tak chwalić się nie ma czym. Straszenie PISem też nie przechodzi. Wymyślili więc ciekawy program wyborczy. Pewnie można by było się na to nabrać, na te kolejne obietnice wyborcze do realizacji na Świętego Nigdy. Więc złożenie projektu ustawy obniżającej wiek emerytalny (choć jest zapowiedź złożenie go również w następnej kadencji Sejmu) jest mistrzowskim zagraniem Prezydenta Dudy reprezentującego interesy PIS i neutralizującym ciekawy program Partii Oszustów. Stąd ten strach w oczach, hejt i propaganda GW oraz całej lemingnozy na forum. Choć nie jestem zwolennikiem PISu to miło by było pożegnać PO wraz z PSL.
  Nie obroniliście Komorowskiego nie uda się wam to z PO.

 • Andrzej Bielecki

  Oceniono 12 razy 6

  Obłuda i cynizm. Smutne jest to że w tak wyrachowany sposób daje płonną nadzieję tysiącom naiwnych ludzi Wypociny jego AS-ów ,czyli niby projekt ustawy jest niekonstytucyjny i bez fizycznych możliwości uchwalenia go w tej kadencji parlamentu.

 • munkela

  Oceniono 22 razy 18

  Duda NIGDY nie bedzie prezydentem wszystkich Polakow bo jego zaleznosc od Jaroslawa Kaczynskiego, Rydzyka i Episkopatu calkowicie wyklucza mozliwosc podejmowania jakichkolwiek wlasnych inicjatyw.

  Duda robi co mu jego patroni nakazuja i grzecznie, aczkolwiek czasami glupkowato, sie usmiecha.

  Obecnie, dla Dudy najwazniejsze jest to, ze jego ukochany Wodz chce WLADZY.

  Ludzie Kaczynskiego, nie wylaczajac Dudy, sa tak od niego zalezni iz zdaja sobie sprawe, ze przegrana Kaczynskiego a wiec PiS-u bedzie rownoczesnie zakonczeniem ich wlasnych karier.
  PiS bowiem to partia WODZOWSKA !
  Wodz szczesliwy , wszyscy szczesliwi. Wodz nieszczesliwy, wszyscy trzesa sie ze strachu !

 • sylwester51

  Oceniono 11 razy 3

  Po co się dręczyć jakimś gościem, który jest nieodpowiedzialnym człowiekiem. Kłamiąc, bo obietnic nie spełni bo nie ma takich możliwości, załapał stanowisko i teraz wciska kit, że Polacy chcą marnych emerytur czyli życia na granicy egzystencji a reszta ma tyrać na zgraję nieodpowiedzialnych niedouczonych tzw działaczy partyjnych i ich kolesi.
  Mam nadzieję, że młodzi dynamiczniludzie przejmą inicjatywę i pogonią nieudaczników typu Kopacz, Kaczyński, Miller a szczególnie PSL z całą ich zgrają płaszczaków bez honoru i charakteru.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX