Duda swoim projektem konfunduje wyborców? "Będzie musiał złożyć go jeszcze raz po 25 października" [KOMENTARZE PORANKA]

O reformie emerytalnej Dudy i uchodźcach rozmawiali politycy przy porannej kawie. Większość z nich nie pozostawia wątpliwości: gest Dudy to kampania na rzecz PiS.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Inicjatywy prezydenta broniła w "Polityce przy kawie" Małgorzata Sadurska. - Prezydent zakończył kampanię wyborczą 22 maja o północy, wtedy zaczęła się cisza wyborcza - odpierała zarzuty o działanie Dudy na rzecz PiS.

Szefowa kancelarii podkreślała, że prezydent po prostu konkretnie realizuje swoje zobowiązania i "pokazuje nową jakość w polityce".W podobnym tonie wypowiadał się w programie "Jeden na jeden" Adam Bielan. - Andrzej Duda w przeciwieństwie do Bronisława Komorowskiego realizuje swoje obietnice wyborcze - powiedział.Ostrożnie o propozycji emerytalnej prezydenta wypowiadał się w radiowej "Trójce" Paweł Soloch. Szef BBN powiedział, że w sprawie zmian emerytalnych prezydent Andrzej Duda idzie za głosem większości Polaków.- Z przykrością stwierdzam, że Andrzej Duda destabilizuje sytuację w państwie. Ludzie mają prawo być skonfundowani - mówił Ryszard Petru w programie "Gość Radia ZET". - Kobiety są wypychane na wcześniejszą emeryturę. Ich emerytury są znacznie niższe - tłumaczył swoją krytykę. Na koniec Petru podsumował: - Andrzej Duda marnuje szansę na bycie prezydentem wszystkich Polaków, a zachowuje się, jakby był w kampanii PiS. Przerażające.W Radiowej Jedynce gościł Rafał Grupiński. Poseł PO ruch prezydenta ocenił jako "rzecz najprostszą propagandowo". Podkreślił, że rozpatrzenie projektu emerytalnego w tej kadencji Sejmu jest niemożliwe, m.in. dlatego że wymaga on opinii prawnej i regulaminowych działań sejmowych. Dodał, że w tej sprawie powinny się także odbyć konsultacje społeczne.

- W tym projekcie brakuje elementu powiązania wieku emerytalnego ze stażem pracy - odpowiedział zapytany o ocenę samego projektu i dodał: - Skutkiem wprowadzenia projektu prezydenta będzie obniżenie poziomu emerytur.

- Projekt emerytalny będzie musiał zostać ponowiony przez prezydenta po 25 października - podsumował Grupiński.

Robert Biedroń na żywo w Gazeta.pl!

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (349)
Duda swoim projektem konfunduje wyborców? "Będzie musiał złożyć go jeszcze raz po 25 października" [KOMENTARZE PORANKA]
Zaloguj się
 • rpal

  Oceniono 1 raz 1

  Czy każdy pajac w za ciasnym garniturku i z przyklejonym fałszywym uśmiechem musi być od razu Prezydentem? Mówią w TV że jakiś Duda zmontował napad stulecia, ciekawe czy to przypadkowa zbieżność nazwisk?

 • klakson49

  0

  Czego można oczekiwać od faceta, który dzieciństwo spędził na kolanach. Ciemnogród wycisnął swoje piętno. Woda sodowa nie tylko podnosi mu pokrywkę ale on cały pęcznieje zachłystując się swoją "wielkością".

 • Oceniono 3 razy 3

  Ten Duda za co sie nie wezmie to spartoli. Infantylny mlodzieniec, ktory mimo 43-latek zycia nie dojrzal jeszcze (przecietny polski mezczyzna dojrzewa dopiero w wieku 44-ech lat, sa badania) nigdy nie powinien pchac sie na afisz, nie pchaj sie na afisz bo Duda NIE POTRAFISZ, zejdz z afisza, dla wlasnego dobra tez. Poza tym - TY Duda podlegasz premier a nie odwrotnie, putinizmu w Polsce jeszcze nie mamy jakbys chcial. Nie uda Ci sie ten przekret, jak ze SKOKami.

 • jacek-1111

  Oceniono 1 raz 1

  przeciez to co mówili własnie było wyborcza propagandą! są na tyle inteligentni ,że nie mogą tak myśleć!

 • evergreen111

  Oceniono 3 razy 1

  Duda - pisowska marionetka.

 • shedows1969

  Oceniono 6 razy -4

  Ta michnikowa zgraja juz całkowicie odleciała w kosmos. Wy chyba nie wychodzicie na ulice. Dudzie nikt z was do pięt nie dorasta

 • swietyszczur

  Oceniono 7 razy 1

  prezydent Dupa prezydentem niektorych Polakow .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX